Recenze

RECENZE: Uriage Bébé na citlivou dětskou pokožku

„Mimina mají pupínky každou chvíli, nic si z toho nedělej,“ pravila moje kamarádka, máma tří dětí, a tak jsem si z ekzému, který moje dítko navštívil asi v jeho 4 měsících, nic nedělala. Mazala jsem to bepanthenem a bylo.


Bohužel intenzita a rozsah ekzému se stupňovaly, takže začal kolotoč vyšetření na pediatrii, dermatologii a alergologii, až se zjistilo, že ten můj šmudla má alergii na vaječnou bílkovinu. Než jsme to zjistili, uběhly dva měsíce a ekzém už byl pěkně hnusný, chudák náš malý nemohl spát, škrábal si to a byli jsme z toho vyřízení všichni.


20170819_181843


Najít původce ekzému a PEČOVAT


Po striktním vynechání zatrolených vajíček se jeho stav začal výrazně lepšit a taky jsem začala používat promašťující krémy z lékárny. Skvěle zabíraly přípravky z řady Atoderm od Biodermy.


Dnes má šmudla rok a půl a ekzém téměř vymizel. Z lékárny Dr.Max mi poslali na vyzkoušení několik přípravků z nové řady Bébé od francouzské Uriage a já jsem navíc měla vynikající možnost je vyzkoušet. Mladý pán totiž na rodinné oslavě nepozorovaně ukořistil misku s esíčkama a celou ji vyluxoval. Že jsou v nich vejce, teď vím natuty. Totálně se osypal.


Tak k tomu testování


Mycí krém pro nejmenší od Uriage Bébé za mě super. Obecně koupel totiž atopickou pokožku extrémně zatěžuje a vysušuje, takže je hodně důležité, jestli dětské pokožce koupelí uškodíte, nebo pomůžete. A vidět je to hned po osušení. Nevhodně ošetřená pokožka po koupeli svědí (dítě se škrábe), je napnutá, v oblasti postižené ekzémem zarudlá a někdy i mírně nateklá. Mycí krém od Uriage Bébé je super, protože kůže byla vláčná, zklidněná, evidentně ho ani nesvědila, protože se neškrábal.


Šampon pro nejmenší taky dobrý, ale nemůžu posoudit, protože náš pán bařtipán nikdy ekzém neměl ve vlasech. Mně se moc líbilo, že neštípe do očí a hezky pění.


Na promazání má Uriage Bébé krém Hydratační tělové mléko pro nejmenší a to jsem si úplně zamilovala. Někdy tyhle krémy pro atopiky mívají hrozně hustou a hutnou texturu, špatně se roztírají a dítě má po namazání na pokožce bílý film, což jednak vypadá trochu hororově a navíc to zamastí všechno, čeho se dítě dotkne. (Takže všechno v celém domě.) Teď to bude tak 14 dní, co Uriage Bébé na mladého pána používám a po ekzému ani stopy. Pokožku má krásně hebkou, vyživenou a vláčnou. Navíc moc hezky voní, tak jemně a mýdlově, což nebývá u těchhle „atopických“ přípravků zvykem.


Zlatý bludišťák za skvělý nápad


Jednu věc v řadě Uriage Bébé jsem ovšem viděla poprvé v životě a trochu to uvedu. Na atopickou pokožku skvěle funguje kombinace mědi a zinku. Na trhu je sice k dostání spousta krémů s obsahem těchto prvků, ale zpravidla mají tuhou až pevnou konzistenci, špatně se roztírají a dítěti je nepříjemné, když se snažíte tu hmotu rozetřít po oblasti postižené ekzémem.


Uriage Bébé přišla se sprejem s Cu a Zn pro nejmenší na pokožku se sklonem k opruzeninám. Prostě místo strašlivě ubrečeného roztírání se dá sprej nastříkat přímo na zasažená místa a k tomu žádné slzy a žádné nervy. Je to přesně tam, kde to potřebujete mít, než řeknete švec. To považuju za zcela geniální řešení. Díky za to, Uriage Bébé!


Léčebný efekt super, ekzém krásně „vyschl“ a zatáhl se. Po pár dnech se udělaly suché stroupky a bylo po všem, celkem zhruba do týdne. Ovšem ještě musím dodat, že u našeho dítěte známe spouštěč ekzému – vejce, zázračné zahojení je tak dáno též vaječnou abstinencí, ať jsem objektivní.


Pokud má vaše dítě pupínky a ekzém, řešte to prosím ihned. Snažte se po poradě s pediatrem, dermatologem a alergologem najít spouštěč ekzému. Může to být cokoliv od potravin, vody, pracího prášku či aviváže až po tradiční alergeny jako zvířecí srst, prach a pyl. Hned jak se ekzém objeví, snažte se ho redukovat vhodnou kosmetikou a komplexní péčí – od koupání po promazávání. Ode mě a malého špunta má Uriage Bébé doporučení.


 


Atopický ekzém je provokován mnoha vnějšími i vnitřními faktory a tak jako u mnoha jiných onemocnění i zde platí, že nejvhodnější léčbou je prevence. Ta je důležitá jak pro novorozené dítě, tak již u těhotné matky. V obecné rovině tím myslíme vhodné životní prostředí s omezením smogu, tzv. nezdravého životního stylu, kouření, vyvarování se infekčním onemocněním (chřipka, angína) a omezení… [...]

Atopický ekzém je provokován mnoha vnějšími i vnitřními faktory a tak jako u mnoha jiných onemocnění
i zde platí, že nejvhodnější léčbou je prevence. Ta je důležitá jak pro novorozené dítě, tak již u těhotné matky. V obecné rovině tím myslíme vhodné životní prostředí s omezením smogu, tzv. nezdravého životního stylu, kouření, vyvarování se infekčním onemocněním (chřipka, angína) a omezení alergenů v prostředí (kvetoucí rostliny v bytě, zvířata, textilie zadržující prach atd.). U novorozeného dítěte se snažíme po celý první rok života o kojení, v první šesti měsících plně, a pokud to není možné, pak doporučujeme speciální mléka s omezeným obsahem alergenů. První nemléčný příkrm zavádíme po ukončení šestého měsíce věku dítěte. U matky se snažíme v době těhotenství a kojení omezit či zcela eliminovat silné potravinové alergeny, jako jsou vejce, ořechy, ryby a mléko. Udržet pokožku miminka bez jediného pupínku je téměř nemožné i u jinak zdravých dětí bez zatížení atopickým ekzémem. S diagnózou není vhodné se unáhlit a vždy je třeba, aby ji potvrdil kožní lékař, nikoli kamarádka či sousedka, protože „jejich malý/malá to měl/a přesně tak“.


V současné době máme k dispozici pestrou škálu jak lokálních, tak celkových léků, které používáme k léčbě atopické dermatitidy. Nezanedbatelný je také efekt přímořských pobytů
a působení minerálních vod – lázeňská léčba.


U všech chronických onemocnění pacienti hledají další léčebné varianty, a tak novinka s obsahem zinku a mědi ve formě spreje bude vhodným doplňkem u začínajícího či mírnějšího ekzému. Každý produkt, který vede ke zmírnění vysoce obtěžujícího svědění, je netrpělivě očekávaným pomocníkem v léčebném boji.