Recenze

Opravdu hojivý krém pro opravdu narušenou pokožku. Odpověď zní CICA!

Co je CICA a proč jí potřebujete právě teď? Tady zjistíte, co si Bára myslí o CICA krémech.

Co je CICA a proč jí potřebujete právě teď? Tady zjistíte, co si Bára myslí o CICA krémech.


Co je CICA?


To slovo v poslední době vídám všude. Už jsem se srovnala s BB krémem, SPF faktorem, AA řadách (anti-age, kdybyste nevěděli), ale CICA mi vrtala hlavou. Má mít zázračně hojivé účinky, tak jsem se na to mrkla!


Vygooglila jsem, že to není prostá zkratka jako SPF (sun protection factor), lékařsko/chemický (micely, od kterých je název micelární voda) ani kosmetický název (jako právě třeba BB krém = beauty balm).


Zkratka CICA je odvozená od latinského názvu rostliny CEntella asiatiCA a tohle označení pochází z korejského kosmetického trhu, kde se právě tahle bylinka dost používá.


Jak funguje CICA


V Cica krémech nenajdete pouze výše zmíněnou rostlinu, ale i další složky (různé, podle výrobce), které se dohromady mají postarat o hojení pokožky.


Pořídila jsem CICA krém od francouzské Uriage, konkrétně z řady Bariéderm. To je řada, která se hodně věnuje péči o supercitlivou až atopickou pokožku.


Tenhle CICA krém má ve složení dvě patentované (!) formule:


Poly-2P obsahuje věci, které umí neutralizovat zánět a jeho vnější projevy jako zarudnutí, svědění a bolestivost, měď & zinek s termální vodou Uriage zase pleť zbaví mikroorganismů a zastaví další podráždění kůže.


GF-Repair se potom postará o stimulaci obnovy epidermis. Prostě o zhojení a vytvoření nové svrchní vrstvy pokožky.


A jako kosmetický zachránce všehomíra tam přidali i D-Panthenol. Tuhle pověst si zaslouží, s kůží umí jak Berousek s medvědama.


PROČ?


Proč já hned musím všechno mít doma, o čem si přečtu na internetu? Tak samozřejmě nabízí se vysvětlení, že jsem neskutečně marnivá ženská, ale podruhé za tenhle měsíc mám nějakou virózu a z rýmičky (v podstatě jsem na prahu věčných lovišť, není to jen „chlapská“ nemoc) mám neskutečně odřený nos. Takže proto nutně potřebuju CICA!


Všechny produkty CICA jsou jako stvořené na první pomoc pro kůži. Bára již napsala, která zázračná bylina je toho příčinou, ale z mého pohledu by CICA krémy mohly sepsat přímo abecedu poškozené kůže. Ať už jste na horách a doplňujete cestovní lékárničku, nebo jste se vrátili s oparem či odřeninami, věřte, že mít CICA krém… [...]

Všechny produkty CICA jsou jako stvořené na první pomoc pro kůži. Bára již napsala, která zázračná bylina je toho příčinou, ale z mého pohledu by CICA krémy mohly sepsat přímo abecedu poškozené kůže.

Ať už jste na horách a doplňujete cestovní lékárničku, nebo jste se vrátili s oparem či odřeninami, věřte, že mít CICA krém v kosmetické etuji se vyplatí. Můžete ho použít pro sebe i pro děti. Na drobné odřeniny, ekzémy, popraskané rty, bolestivé koutky, opruzeniny, opary, neštovice i omrzliny či spáleniny, pokud to s pobytem venku přeženete.

Přiznám se, mám je ráda, doporučuju je pacientům a jejich malé vzorky mám stále po kapsách
i kabelkách. V nouzi pro sebe, kamarádky, kde je potřeba... Užijte si prázdniny a lyžování bez zbytečných kožních neduhů!