Poradna

Vichy průvodce

Zorientujte se snadno a rychle v produktových řadách Vichy. Určitě vám to pomůže s výběrem.

Zorientujte se snadno a rychle v produktových řadách Vichy. Určitě vám to pomůže s výběrem kosmetiky nejen pro vás, ale i pro vaše nejbližší.


U Vichy se péče o pleť neodvíjí od jejího typu, ale od věku její majitelky. Vichy chápe pleť ženy v kontextu její momentální životní fáze. Upřímně, první zmínka o Vichy pro mě zněla asi tak, že dělají krémy pro ženy v menopauze. Ostatní řady mi byly pokaždé tak trochu záhadou, ovšem letošní objev novinky Slow Âge mě k arzenálu francouzské Vichy přilákal blíž. A už neodlákal! teď před Vánoci se hodí mít přehled, co je co, nebo ještě lépe, co je pro koho. Tak prosím :-)


Řady 20–35


Jestli tenhle článek bude číst, řekněme, sedmnáctileté děvče, nejspíš mě bude mít za blázna. Já však mladé holky počítám do 35 let věku. A mladá pleť (dobrá tedy, v mém pojetí „mladá“) má svá specifika a dává u ní smysl rozdělení na klasický trojlístek mastná, smíšená a suchá.


„A tento trojlístek kopíruje i nabídka Vichy.“


Aqualia je řada pro hloubkovou hydrataci, která udělá skvělou službu žíznivé pleti. Ovšem pozor, hydrataci a pouze hydrataci potřebuje též pleť do zhruba 35 let, kde se začínají objevovat výraznější vrásky. Nejsou to „pravé“ vrásky, to se jen suchá pleť začne krabatit v důsledku zoufalého nedostatku vláhy.


Normaderm je záchrana pro pleť s nadbytkem mazu, dokáže totiž efektivně redukovat už jeho samotnou tvorbu a významně tím pomáhá předcházet rozvoji akné. A vidíte, měla jsem pravdu. Tohle JE po třicítce bohužel normální!


Idéalia, jak by se mohlo zdát, je krém pro ideální pleť. Ale! Ideální pleť pochopitelně neexistuje. Kdo ji potká, ať ji okamžitě nahlásí k nám na BeautyBuzz Facebook, osoba bude ihned identifikována a poslána do NASA na prozkoumání, musí se totiž jednat o mimozemskou DNA. Idéalia je péče pro smíšenou pleť, která trpí neblahými vnějšími vlivy a stresem. Navrací pleti jas, a jak se říká, zdravou barvu.


Řady 35–55


Věk superžen. Tedy profesně zkušených ženských, které zatraceně dobře rozumí svému oboru. Matek, které umí ze svých dospívajících dětí hňácat správné a šikovné lidi. Manželek, které už dávno vědí, kdo je a kdo není ten pravý.


„Ukažte mi ženu, které z toho nepřibyde jediná vráska.“


Liftactiv je řada napumpovaná látkami, které pomáhají pleť vypnout, dokonale vyživit a v nejlepším slova smyslu nakopnout.


Za zmínku rozhodně stojí letošní novinka Liftactiv sérum. To je intenzivní antioxidační kúra proti únavě pleti, která obsahuje pořádnou nálož antioxidantů – 15% podíl čistého vitaminu C, vitamin E, extrakt z borovice a upravenou kyselinu hyaluronovou. Klinické texty prokázaly efekt omlazení pleti už během pouhých 10 dnů.


Nutrilogie je méně známá řada od Vichy, ale neměly by ji minout ženy s extrémně suchou a přecitlivělou pletí. Při dlouhodobé aplikaci dokáže pleti postupně navracet vlastnosti normální pleti.


A Slow Âge, miláček sezony, no ovšem! Nesmíme ho vynechat. U něj je trochu záludné, že ho nelze zcela správně zařadit. Dobrou službu totiž udělá 20- i 60leté pleti. Vážně. Díky mimořádné schopnosti hloubkově vyživovat a hydratovat pokožku, udrží mladou pleť déle mladou a díky elixíru antioxidantů vyhladí a načechrá i pleť zralou. Už jen dodám, že denní péče Slow Âge vyhrála Cosmopolitan Beauty Awards 2017.


55+ alias „proslulá“ menopauza


Vichy prolomilo tabu a navždy změnilo pohled kosmetického průmyslu na různá období hormonálního života ženy, o nichž se do té doby nahlas nemluvilo. Od proslulé kosmetické značky to byl nesmírně odvážný krok a tisíce žen po celém světě našly v řadě Neovadiol nejen dermokosmetické řešení problémů s pletí, ale také pocit porozumění, přijetí a východiska.


„I kdyby Vichy už nikdy žádnou další kosmetickou řadu nevyprodukovala, za Neovadiol patří do pomyslné síně slávy.“


Jen stručně připomenu, co je Neovadiol zač. Ženy v určitém období mezi 40 a 60 lety procházejí hormonální změnou, říká se jí menopauza, a v zásadě jde o konec menstruačního cyklu, tedy možnosti otěhotnět. Kromě toho však dochází ke změnám v metabolismu i pokožce a nezřídka se připojí také změny psychické. A právě péče z řady Neovadiol umí účinně čelit téhle invazi, která se nelítostně vpisuje do pleti. Navrací jí hutnost, vláčnost, pomáhá změkčovat hlubší vrásky a vyhlazovat jemné linky drobných mimických vrásek. Neovadiol umí zralou pleť hýčkat. Skoro bych řekla, že rozmazlovat.


A Neovadiol se od svého uvedení na trh dále vyvíjel. Vznikla ještě varianta Neovadiol Magistral. To je nejtěžší kalibr od Vichy aneb pleťová péče pro ženy po přechodu.


„A řekněme to nahlas a nestyďme se za to!“


Neovadiol Magistral je špičková a luxusní péče pro babičky, pro ženy, které mají přechod dávno za sebou. Nebo ještě jinak. Pro superženy, které mají životních zkušeností tolik, že vám raději upečou štrúdl místo nevyžádaných rad do života. Vědí totiž, že k životní moudrosti si stejně člověk přijde jenom a pouze skrze vlastní životní zkušenosti. A ty je nutno nejdřív zažít a přežít.


Vichy je stálice. Přemýšlím, co ještě doplnit, Bára totiž uvedla vše podstatné. Přehledně rozdělila jednotlivé řady produktů, zdůvodnila jejich rozčlenění podle věkových kategorií a popsala, co vyhovuje jí a co preferuje její babička. Snad doplním jen to, že lokalita Vichy a okolí jsou skutečně kosmetologicky výjimečné a podivuhodné. Tolik minerálních pramenů a tolik kosmetických produktů… [...]

Vichy je stálice. Přemýšlím, co ještě doplnit, Bára totiž uvedla vše podstatné. Přehledně rozdělila jednotlivé řady produktů, zdůvodnila jejich rozčlenění podle věkových kategorií a popsala, co vyhovuje jí a co preferuje její babička.

Snad doplním jen to, že lokalita Vichy a okolí jsou skutečně kosmetologicky výjimečné a podivuhodné. Tolik minerálních pramenů a tolik kosmetických produktů od nich odvozených – to se jinde na světě nenajde! Minerální voda Vichy je především prověřená co do dermatologické účinnosti a bezpečnosti, a její přítomnost v kosmetických produktech je tedy velmi žádaná.

Myslím, že pokud se budete řídit rozdělením produktů podle věku a kožního „problému“, Vichy vám poskytne spolehlivou odpověď. Pro začátek můžete otestovat minerálku Vichy ve spreji. Ať je Vám 10, nebo 100! Funguje na ekzém, pupínky, make-up, podráždění po depilaci nebo i jen na osvěžení pleti – její pomoc oceníte vždy.

Blíží se Vánoce, a tak máme zase jeden dobrý tip!

P.S.: Řada Ideália nádherně voní, dámy.