Jak na to

Suchá pokožka a intolerantní pleť

Calendula_officinalis_03-09-2005_15.21.56Problémem suché pokožky trpím celý život a v boji se svým odvěkým nepřítelem jsem dosud vyzkoušela ledasco. První známky citlivé pleti se u mě objevily v podobě ekzémů a vyrážek již v raném dětství. Tehdy byla veškerá péče v rukou mé maminky – lékařky, která mi doma připravovala mast z měsíčku lékařského.


V průběhu let se z vyrážek stala spíše sezonní záležitost a mě namísto toho začala dlouhodobě trápit přecitlivělá pokožka hlavy. Po použití jakéhokoliv šamponu mě nesnesitelně svědila hlava a mnohdy se stalo, že jsem si kůži poškrábala do krve. Ten, kdo něco podobného nezažil, si nedokáže představit, jak naprosté zoufalství to je. Trvalo léta, než jsem narazila na dermatoložku, která můj problém dokázala pojmenovat: seboroická dermatitida. Přesně tak zněla diagnóza.


Nevyléčitelnou a povětšinou dědičnou seboroickou dermatitidou trpí velká část populace, ovšem málokdo z „postižených“ tuší, jak na ni. Mně osobně pomohl zelený Dercos od Vichy, na který nedám dopustit. Už 4 roky nepoužívám jiný šampon a pokožka mé hlavy je v naprostém pořádku. Přiznám se, že jsem na své vlasy hrdá, a pocit, že je mohu upravit a nestrachovat se o to, že si účes během hodiny rozcuchám, je nepopsatelný.


Jak pečovat o kůži v zimě?


Péči o pokožku nezanedbávám ani v období bez vyrážek. Především v zimních měsících je důležité kůži dostatečně hydratovat, a tak je krémování celého těla jedním z mých každodenních rituálů. Pro péči o tělo používám hydratační krémy a mléka, pleť pak ošetřuji kvalitním denním a nočním krémem s ochranným UV faktorem.


Vzhledem k tomu, že hodně cestuji a jsem neustále v pohybu, potřebuji mít u sebe neustále něco, čím pokožku v případě nepříjemného pocitu zvláčním. Za univerzální produkt považuji vazelínu, jejímuž kouzlu jsem propadla v USA a kterou používám nejen na rty, ale nanesu ji i na suchá místa na obličeji či rukou.


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaEUCERIN UREA 1+1 ZDARMA 5% zvláčňující tělové mléko 250mlTělová kosmetika

EUCERIN UREA 1+1 ZDARMA 5% zvláčňující tělové mléko 250ml

Eucerin® Zvláčňující tělové mléko 5% UREA COMPLETE REPAIR efektivně působí proti klíčovým příčinám suché pokožky.