Jak na to

Sport a kosmetika

ntc-yoga-19


Když jsem se minulý týden vracela domů zničená z posilování s mojí trenérkou Karolínou Chupíkovou, napadlo mě téma nového článku  – sport a kosmetika. Rozhodla jsem se podělit se s vámi o svůj přístup a seznam produktů, kterých se nevzdám ani v případě sportování.


1. Obličej


Jak už to tak bývá, ne vždy člověk myslí dostatečně dopředu – a to platí i v případě odlíčení před sportem. Kromě případů, kdy chcete sbalit kolegu na vedlejším rotopedu, totiž neexistuje důvod, proč pleť během sportování zatěžovat vrstvou líčidel. Osobně mám mnohem lepší pocit, když vím, že může pokožka volně dýchat a díky přirozenému procesu pocení se také vyčistit. Nově jsem proto do své sportovní tašky přihodila i odličovací ubrousky, které mě zachraňují v případech, kdy běžím sportovat rovnou ze schůzky nebo se nestíhám odlíčit doma. Po cvičení a sprše ráda na obličej aplikuji minerální vodu ve spreji, která pleť osvěží a regeneruje.


ntc-yoga-17


2. Vlasy


Co se týče vlasů, nemám v případě sportování nějaké pevně dané pravidlo. Jediné, co mě dokáže pořádně vytočit, je absence gumičky. Proto jich jednou za čas do sportovní tašky vložím víc najednou. Své využití nacházejí i vzorky šamponů a kondicionérů, které sebou nosím radši než výrazně těžší tuby a lahvičky.


3. Tělo


Abych byla upřímná, nemám ráda společné sprchy. Bojím se kožních nemocí a celkově mi není příjemná představa toho, že se mám sprchovat na stejném místě jako někdo cizí. Pokud ovšem po tréninku nesednu do auta a nemířím rovnou domů, návštěva sprch je nutná. V takových případech se snažím mít u sebe žabky nebo sandálky, ve kterých projdu přímo do umýváren a minimalizuji tak riziko chycení plísně nebo nějakého kožního viru. Ve sportovní tašce nosím i vlastní sprchový gel, protože nechci spoléhat na to, co se objeví v nádobách na mýdlo, které zdobí umývárny sportovišť. Další nezbytnou položkou je i antiperspirant, jehož význam v případě fyzické aktivity je určitě každému jasný.


Foto: www.checkczechfashion.cz