Poradna

Průvodce značkou La Roche-Posay

LRP je významná dermatologická značka, kterou dobře znají kožní specialisté na celém světě.


LRP je významná dermatologická značka, kterou dobře znají kožní specialisté na celém světě. Základ širokého portfolia produktů pro citlivou, aknózní, atopickou či jakkoli jinak poškozenou, ale i zdravou pokožku tvoří stejnojmenná minerální voda.


Pro svůj unikátní původ a obsah minerálů je bází většiny produktů kosmetické firmy. V lázních ve Francii, odkud voda pochází, jsou léčeni pacienti s atopickým ekzémem, vrozenými poruchami kůže, stavy po popáleninách a mnohými dalšími neduhy. Výtečné účinky této vody se využívají nejen při léčbě dospělých, ale také u nejmenších dětí. V našich podmínkách jsou koupele v minerální vodě LRP obtížně proveditelné, ale využití hojivých účinků jednotlivých produktů je doslova na dosah – zavítejte do své lékárny.


LRP byla první z velkých dermokosmetických značek, která byla uvedena na český trh. Pamatuji si skromné začátky i poněkud odlišný design obalů. Ve srovnání s dneškem bylo spektrum produktů skromné. V současnosti je u nás k dispozici mnohonásobně více produktů této značky a je opravdu z čeho vybírat. Občas se mě někdo ptá, který produkt je nejlepší. Na takovou otázku spolehlivá odpověď neexistuje. V každé řadě a u každé značky mám své favority, kteří se pochopitelně nemusí shodovat s oblíbenci jednotlivých uživatelů, ale ve velké většině případů se přesto shodneme.


Jak to tedy mám s LRP a jejich produkty? Který je ten nej?


Na atopický ekzém jednoznačně LIPIKAR BAUME. Zklidní pokožku dospělých i nejmenších dětí. Redukuje svědění, šupinatění a nadměrnou suchost pokožky. Tato řada obsahuje jak přípravky k promazání, tak k hygieně pokožky.


Na akné je nejúspěšnější gel Effaclar. Je bezbarvý, s nevýraznou vůní spíše „lékárenského“ charakteru, zato s famózními účinky. Stačí pár kapek na navlhčené ruce, napěnit a pleť je očištěná raz dva. Ve většině případů ji dokonce rovnou i odlíčíte – jednoduše a účinně. Pokud máte náročnější podobu akné, doplňte např. oblíbeným Effaclarem Duo s protizánětlivým a keratolytickým účinkem (odstraní zatvrdlou kůži) a obsahem antibakteriálního Piroctonolaminu a formulí Procerad.


A mým opravdu zbožňovaným miláčkem je make-up Toleriane. Zachraňuje všechny mé pacientky s projevy atopické dermatitidy či lupenky, růžovky nebo čímkoli v obličeji, co je nutné překrývat. Má několik odstínů a výborně kryje, aniž by jakkoli dráždil pleť. Vždy jen upozorňuji, že přípravek je třeba do pokožky pomalu vklepávat, nikdy neroztírat. Pak by totiž mohly vznikat drobné, esteticky nežádoucí šupinky.


Na závěr ještě jeden oblíbenec. Cicaplast!


Má mnoho podob, ale vždy pomůže zhojit poranění kůže, kterého se chcete rychle a bezbolestně zbavit. Zapomeňte na ztrápené koutky rtů, trhlinky v okolí nehtů, drobné ekzémy, opruzeniny, stavy po oparech, jizvy, stavy po chirurgických zákrocích a tak podobně až donekonečna.


Termální vodu LRP zkrátka mějte stále při sobě. Věrně zhojí vaše kožní problémy a nikdy jejím použitím nic nepokazíte. Tuhle vodu stvořila naše Země před miliony lety a její účinky budeme doceňovat celý náš život. Stačí ji jedinkrát vyzkoušet.