Jak na to

Pleť v zimě? U mě dobrý!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Stejně tak jako tomu bylo loni, také tuto zimu jsem vyrazila vstříc slunci na druhou stranu zeměkoule. Střídání zimy a tepla, sluneční paprsky, rozdílná nadmořská výška i desítky hodin na cestách ovšem s pletí udělají své. Jak už u mě bývá zvykem, musela jsem si uprostřed tohoto chaosu vytvořit pár pravidel ;)


1. Bez UV filtru ani ránu


Ať už jde o relax na pláži nebo aktivní odpočinek na lyžích, nikdy nezapomínám na krém nebo make-up s ochranným UV filtrem. Sluneční paprsky na horách mohou kůži udělat stejnou paseku jako ty u moře. Takže dámy (a samozřejmě i pánové), ani vy nezapomínejte na ochranu! :D


2. Hydratace


Slunce, moře, mráz, prapodivný vzduch na palubě letadla – to vše kůži vysouší. Zas a znovu do všech tašek, batohů, nočních stolků vkládám hydratační krémy a nezapomínám na jejich aplikaci. Ano, občas je to pěkná otrava, ale co naplat, hydratace je potřebná.


3. Bylinky a úprava jídelníčku


Na základě doporučení svého kadeřníka jsem s cílem posílit své vlasy a rozjasnit pleť začala popíjet kopřivový čaj. Ze svého jídelníčku jsem vyřadila mléčné výrobky, mouku a rafinované cukry. A naopak jsem zvýšila příjem ovoce, zeleniny, sóji a ořechů. Cítím se skvěle a moje pleť se zlepšuje.


Přišli jste tuto zimu také na nějaké novinky v péči o pleť? Co se vám osvědčilo? Napište nám do komentářů!


Foto: checkczechfashion.cz