Jak na to

Nekveťte, rozkveťte!

Nekveťte, rozkveťte! Přečtěte si recenzi a zároveň nový článek o „věčném" boji s akné. Naše Bára ví!

Nekveťte, rozkveťte! Přečtěte si recenzi a zároveň nový článek o „věčném“ boji s akné. Naše Bára ví!


Chtěla bych ohlásit Ústavu pro jazyk český nový význam věty „Kvete jak jarní louka“. Vedle původního botanického významu se totiž hojně užívá jako označení pro neskutečnou nálož pupínků, které někomu „vykvetly“ na pokožce.


Mně teda naštěstí ne na obličeji, ale na zádech. Zato fakt s velkou parádou. Rozkvetla jsem jak louka z reklamy na čokoládu Milku. Příčinu jsem nevypátrala, nevím. Ale když už moje záda začala připomínat zahradu, kde ryje krtek, začala jsem jednat!


V narvané lékárně jsem vyklopila svůj problém. Vedle babičky, která si u vedlejší pokladny vyzvedávala léky na vysoký tlak a cukrovku, jsem musela vypadat jak totální fiflena. No co už.


A dostalo se mi doporučení: řada Effaclar od La Roche Posay, to prý zná každý, kdo řeší vážnější problémy s akné. No tak já jsem to neznala.


Pořádková služba a zásahová jednotka


Tak nějak jsem pochopila funkci dvou produktů, které jsem si z lékárny odnesla. Ta pořádková služba, něco jako preventivní prostředek, je pěnivý čisticí gel Effaclar, který v sobě kombinuje pleťové mléko

a micelární roztok, takže dokáže pleť efektivně čistit (micely) a zároveň zklidňovat zánětlivé procesy (pleťové mléko). Citlivě stahuje z pokožky přebytek kožního mazu, ale zbytečně ji nevysušuje, což speciálně já dost oceňuji.


Aplikovat ho na záda bylo sice trochu gymnastické cvičení, ale žínka na tyčce to jistí. Pořiďte si ji, pokud máte „výkvět“ taky na zádech.


Co se mi hodně líbilo, je absence mýdla, alkoholu a parabenů, takže pleť nepodráždí.


A ta zásahová jednotka je korekční krém Effaclar A.I., malá tubička s aplikátorem, který pomůže nanést látku přesně na postižené místo. V případě mých zad to ale stejně byl úkol mého muže. Holt v dobrém i ve zlém.


Sečení jarní louky


Likvidace výkvětu se zdařila. Už po první aplikaci (obojího) se podařilo zastavit zánětlivé procesy v těch aktuálních „květinkách“, které svou existenci většinově vzdaly. A během dvou týdnů se mi záda krásně zklidnila a postupně se hojí ranky.


Plesové šaty s výstřihem na zádech si sice ještě úplně vzít nemůžu, ale důležité je, že nevznikají další.


Nebojte, já budu květinka i v šatech až ke krku, hlavní je, že moje záda skončila s vítáním jara!


Tak Bára má akné na zádech! Na tom není nic divného, divnější je, že nezná řadu Effaclar od LRP! No to snad NE! :) Je to jedna z opravdu základních a velmi dobře fungujících pomůcek. Poradím vám pár dalších triků. Pokud gel nanesete na dostatečně mokré ruce a pořádně napěníte, z velké většiny se vám… [...]

Tak Bára má akné na zádech! Na tom není nic divného, divnější je, že nezná řadu Effaclar od LRP! No to snad NE! :)

Je to jedna z opravdu základních a velmi dobře fungujících pomůcek. Poradím vám pár dalších triků. Pokud gel nanesete na dostatečně mokré ruce a pořádně napěníte, z velké většiny se vám podaří na obličeji i odlíčit. Pokud jste po dlouhé cestě a trápí vás počínající zapářka například v tříslech, určitě zkuste toto místo omýt gelem. Pokožku zklidníte a srocující se bacily a kvasinky rychle zlikvidujete. A co je ještě na Effaclar gelu tak úžasné? Tenhle zázrak funguje také v tzv. monoterapii. Nenabádám vám, abyste používali u těžších forem akné pouze jediný přípravek, to opravdu nestačí. Víme ovšem, že přesvědčit mladé muže k používání kosmetiky na akné je někdy nadlidský úkol. A tady opět Effaclar výrazně pomáhá. Když mladíkům řeknu, že stačí tento jeden kosmetický produkt použít jednou denně a že uvidí zlepšení, začnou vážně uvažovat, že ho vážně vyzkoušejí. Pokud bych jim doporučila ještě krém, korektor, matující krém a hydratační emulzi, to vše každodenně, je mi jasné, že by nepoužili vůbec nic. U holek je to jiné a umět používat Effaclar tónovaný, to už je tak trochu sféra vyšší dívčí. Akné se tak léčí a zároveň je barevně kamuflováno a pleť jako z alabastru. A tak sláva, sláva, třikrát sláva Effaclaru.