Poradna

Mýty v péči o krásu

Když jsme se před několika týdny naposledy viděly s Katkou, během diskuze jsme narazily na téma mýtů v péči o krásu. Člověk by se divil, ale existuje jich celá řada. Spolu s mými kamarádkami Mari a Bárb jsme sepsaly seznam těch, které považujeme za nejzajímavější, a na podrobnější informace jsme se zeptaly Katky.


Mytí obličeje mýdlem


Také vám prarodiče říkali, že je nejlepší umývat obličej klasickým mýdlem? Přiznám se, že jsem tomuto tvrzení na chvíli uvěřila i já. Na vlastní kůži jsem ale zakusila, že to není to pravé ořechové. Mýdlo narušuje přirozené pH pleti a z dlouhodobého hlediska kůži vysušuje.


Katka: Mýt obličej mýdlem není moc dobrý nápad. Pokožka je zde citlivá, vystavená povětrnostním vlivům a zaslouží si jemnější péči. Běžné mýdlo vysušuje a zbavuje kůži ochranného lipidového filmu. Mnohem lepší je použít syndet nebo micelární vodu.


Čím dražší krém, tím víc funguje


Asi tušíte, že jde o poměrně kontroverzní výrok. Každý člověk je unikát, a tak mu logicky vyhovují rozdílné věci. Co se týče krémů, vyzkoušela jsem jich již desítky a mohu s klidným svědomím říci, že mi dost často více vyhovovaly běžně dostupné kousky.


Katka: Čím dražší krém, tím lepší – určitě neplatí. Na druhou stranu kvalita vždy něco stojí.


Silná vrstva krému pleť lépe vyživí


O tom, že silná vrstva krému vyživí pleť lépe, jsem nikdy neslyšela. Vždy mi záleželo spíše na struktuře produktu a pocitu pružnosti po jeho aplikaci.


Katka: Silná vrstva krému více nevyživí, vždy je důležité zvolit vhodný krém pro správný typ pleti. Pleť není chleba s máslem :)


Zubní pasta na opary a pupínky


Abych se přiznala, pastu na vznikající opar nanáším – a mám pocit, že to funguje. V případě pupínků tomuto kouzlu příliš nevěřím. Co na to Katka?


Katka: Zubní pasta na opar nemá smysl, pokud už puchýřek praskl a je třeba jej vysušit je lepší např. Reha krém, Imazol krémpasta nebo Tanno Hermal.


Nanášení šamponu po celé délce vlasů


Také nanášíte šampon po celé délce svých vlasů? A víte, že je to zbytečné? Šampon stačí aplikovat od kořínků do necelé poloviny délky vlasů – a v druhé vlně mytí pak ošetřit zbytek kondicionérem. Ten nanášejte hlavně do konečků. Pokud nanášíte kondicionér přímo k pokožce hlavy, zbytečně se připravujete o objem.


Čím déle nechám na obličeji masku, tím větší má účinek


Je pravda, že nad tím, zda se zvyšuje účinek pleťové masky v návaznosti na délku jejího působení, jsem již přemýšlela. Je ale jasné, že ani v tomto případě nemá smysl nic přepálit.


Katka: Masku je vždy vhodné nechat přiměřenou, návodem danou dobu. V případě delší aplikace může být některými složkami pleť podrážděna, nebo naopak již nemá žádnou funkci, přebytek stejně musíte setřít a Vás pouze „obírá “ o čas.