Poradna

Micelární vody a chřest: co mají společného?

 


Jsou micelárky vhodné pro všechny? Přečtěte si názor doktorky Katky.

Jsou micelárky vhodné pro všechny? Přečtěte si názor doktorky Katky.


Téma micelárních vod je stále živé a přelévá se z čekáren ambulancí a kosmetických salonů do drogerií, lékáren i běžných supermarketů.


Je pravda, že micelární vody zažily vzestup popularity přibližně před 4 lety, kdy se širší veřejnost seznámila s jejich účinky. Názory na jejich schopnosti a význam se různí od zapřisáhlých vyznavačů po zapřisáhlé odpůrce. Těžko soudit, těžko radit. Každému doporučuji vyzkoušet je a vybrat si pro sebe to nejvhodnější. Tak jako jsou kosmetické produkty různé úrovně a různého složení, tak i lidská pokožka má zcela unikátní charakteristiku, toleranci a potřeby.


Micely jsou okrouhlé či elipsoidní částice (doslova shluky molekul tzv. tenzidů neboli pěnidel), které se velmi efektivně podílí na procesu čištění pleti. Zjednodušeně můžeme říci, že se dokážou postarat o šetrné čištění pleti rozpouštěním hůře odstranitelných látek, jako je např. olej. Další jejich významnou vlastností je schopnost snižovat povrchové napětí. Velmi výhodná je fakt, že odstraní během čisticího procesu i voděodolná líčidla.


Ještě nedávno byly micelární vody doménou lékáren, nyní je však můžeme zakoupit v běžné obchodní síti. Já osobně se však stále přikláním k nákupu v lékárně. Po použití vhodné micelární vody zpravidla již není třeba pokožku dále dočišťovat ani používat odlišný přípravek na obličej a oči. Výhodou je též možnost do micelární vody přidávat nejrůznější pleti prospěšné ingredience. Nesetkáváme se s podrážděním pokožky a velmi dobrá je tolerance tohoto způsobu odlíčení také u citlivých typů kůže.


Věhlasné značky z lékárny již samozřejmě mají micelární vody ve svém portfoliu, ale na trh nyní přichází novinka – micelární voda značky NUANCE. Dostupná je ve dvou variantách, pro smíšenou pleť s funkcí čisticí a osvěžující a pro suchou pokožku s efektem čisticím, hydratačním a regeneračním.


Oba produkty mají velmi nevtíravou parfemaci, varianta pro suchou pleť obsahuje extrakt z goji a allantoin, micelárka pro smíšenou pleť je obohacena o výtažky z morušovníku bílého a papáji. Jejich čisticí schopnost je vysoká i při spotřebě poměrně malého množství roztoku. Pokožka je po očištění bez iritace a hydratovaná a není třeba ji dále oplachovat. Je možné na ni použít navazující denní či noční krém nebo sérum.


Micelárky: UP & DOWN Ono je to tak se vším. Ve vztazích, v práci, v trendech stravování... Zničehonic se najednou objeví největší hvězda (nový kolega v práci nebo chřest) a zdá se, že přichází revoluční změna a že tohle nás fakt konečně, navždy a nejvíc spasí. A pak se po čase přijde na to, že všechno má své… [...]

Micelárky: UP & DOWN


Ono je to tak se vším. Ve vztazích, v práci, v trendech stravování...

Zničehonic se najednou objeví největší hvězda (nový kolega v práci nebo chřest) a zdá se, že přichází revoluční změna a že tohle nás fakt konečně, navždy a nejvíc spasí. A pak se po čase přijde na to, že všechno má své mouchy a že některé pokrmy s chřestem holt dobře nechutnají a je vám po nich akorát zle.

A takový příběh mají v kosmetickém průmyslu právě micelární vody.

Dřív byly k dostání jenom v lékárnách pro dermatologické pacienty, kteří měli specifické kožní problémy. Postupně se rozneslo, že fakt dokonale čistí pleť, odstraňují zbytky make-upu, řasenky, mastnoty i městského prachu na pleti a že jsou vlastně úplně to nejlepší, co může být.

A pak se přišlo na to, že určitým typům pleti zase tak moc nesvědčí a že některé micelární vody mohou některé typy pleti zbytečně vysušovat.

Vyzkoušejte a zhodnoťte


Přesně jak píše paní doktorka, micelárky opravdu pro určité typy pleti představují dokonalý přípravek na čištění pleti. Fungují pozoruhodně dobře a tisíce žen (a mužů) jsou s nimi spokojeny. A taky je skupina dalších lidí, kterým micelárky způsobují přesušení, podráždění a zarudnutí kůže. Dlouhodobé používání přípravku u nich vede k šupinatění pokožky a k narušení svrchní vrstvy kůže. Je nabíledni metoda: pokus–omyl.

Jak to zjistit předem?


Tak samozřejmě můžete zajít k dermatologovi, ale měla bych pro vás jeden praktičtější tip. Najděte si na stránkách lékáren Dr.Max (odkaz přikládám níže) lékárny, které mají své Dermocentrum, a tam si ZADARMO zajděte na diagnostiku pleti. Odborný personál vaši pleť vyšetří speciálním přístrojem (trvá to asi 15 minut) a doporučí vám vhodnou kosmetiku. A nemusíte si ji hned kupovat, v klidu si to můžete rozmyslet nebo vyčkat, až bude v akci.

Pro milovníky slev jen připomínám, že držitelé Karty výhod Dr.Max mají slevu 5 % + 25 % na výrobky vybraných dermokosmetických značek.

Lékárny s Dermocentrem najdete vypsané pod tímto odkazem.