Jak na to

Pupínky? No problem!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Když se objeví nepřítel, každý se k boji s ním staví tak trochu jinak. Jak už ve svém článku psala Katka, v případě akné může být takový boj obzvlášť nepříjemný. I zde je ale nutné postavit se problému čelem.


Osobně mám zkušenost pouze s lokální léčbou akné. Moje pleť je spíš suchá, a tak přípravky proti akné nanáším skutečně jen na oblast jeho výskytu. Posledním produktem, který jsem zkoušela, byl Normaderm od Vichy. A musím říct, že jsem s jeho účinky spokojená. Po celkovém očištění pleti krém aplikuji na zasažené místo a počkám, než jej kůže absorbuje. Až poté pokračuji s nanášením makeupu a dalšími každodenními zkrášlovacími záležitostmi. Zlepšení bylo v mém případě zjevné i po prvním použití. Věřím, že produkt ocení hlavně ti z nás, které problémy s akné trápí intenzivněji.


Kdybych měla zmínit pár pravidel, kterých se v péči o pleť a v boji s akné držím, rozhodně by sem patřil zákaz rýpání kůže, které často způsobuje rozšíření zánětu a celkové zhoršení pleti. Dále důsledné odličování a také pravidelná návštěva kosmetiky.