Jak na to

Dovolená? Ne pro vaše vlasy.

 pp9iwjrh


Zatímco my si jedeme v létě k moři odpočinout, naše vlasy říct to samé úplně nemůžou. Vysoké teploty, slaná a chlorovaná voda, intenzivní sluneční záření – to vše pro ně znamená obrovskou zátěž, a to ani nemusí být barvené nebo melírované. Co bychom si tedy na dovolenou měli kromě plavek a opalovacího krému přibalit?


Vlasové přípravky s UV filtry


Asi každý ví, že před škodlivým UV zářením je nutné chránit zejména pokožku. Málokdo ale v těchto případech myslí i na vlasy, které ochranu potřebují úplně stejně. Ostré sluníčko je totiž nadměrně vysušuje.


Naštěstí jsou dnes v široké škále kosmetických výrobků k mání i vlasové přípravky s UV filtrem. Po koupeli v moři tak vlasy umyjte nejlépe šamponem s UV ochranou, který dokonale vymyje minerály, sůl i chlor, díky čemuž vlasy nejsou zbytečně zatěžovány. Skvělou volbou je šampon VICHY Dercos-Nutri Réparateur, který obsahuje tři druhy rostlinných olejů, keratino-komplex a ochranný UV filtr. Před každým sluněním aplikujte kromě opalovacího krému také sluneční balzám nebo ochranný sprej.


Vyživující masky a kondicionéry


Dalším krokem v péči o vlasy v létě je výživa. Vlas obalený ochrannou vrstvou má pak menší sklony k vysušování a lámání. Kromě kondicionéru si dopřejte alespoň jedenkrát týdně vyživující masku. Já jsem se toto léto zamilovala do bezoplachové péče od značky KLORANE. Výtažky z pouštní datle jsou bohaté na mastné kyseliny, proteiny a jeho účinky byly dokonce klinicky prokázány a patentovány. Vlasy mám po něm krásně vyživené, heboučké a působí i proti roztřepeným konečkům. Masku si ale můžete připravit dokonce i jednoduše doma!


Maska z olivového oleje


Skvěle regenerační je maska z olivového oleje, který pomáhá ve vlasech uzavírat vlhkost, a vlasy se pak nevysušují. Olej lehce nahřejte (teplota by však neměla přesáhnout 40 stupňů) a vmasírujte zejména do zhruba půli délky vašich vlasů. Pokud máte vlasy mastnější, zůstaňte jen u konečků, aby se vám zbytečně nezatížily. Zabalte je do potravinové fólie a nechejte působit alespoň půl hodiny (klidně však i přes noc), poté opláchněte vlažnou vodou.


Jogurtová maska


Víte, že bílý jogurt vlasy hydratuje a společně s medem vyživuje? Žloutek má zase dezinfekční účinky a obsahuje hodně bílkovin a živin. Kelímek bílého jogurtu smíchejte se žloutkem, lžící medu a naneste na vlhké vlasy. Opět zabalte do potravinářské folie na alespoň 20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.


Pečující oleje a vitamíny


O suchém multifunkčním oleji NUXE už jsem psala, ale v souvislosti s letní péčí o vlasy jej musím zmínit znovu – funguje totiž naprosto výborně! Vlasy vyživí a nádherně provoní. Obsahuje 6 vzácných rostlinných olejů a lze používat nejen na vlasy, ale také tělo a obličej.


A pokud chcete vlasy a pokožku vyživovat i zevnitř, určitě vám doporučuji i nejrůznější doplňky stravy – já jsem letos vsadila na kyselinu pantothenovou (neboli vitamin B5) v tabletkách, která přispívá nejen ke kráse vlasů a pokožky, ale také snižuje míru únavy a vyčerpání – což snad ale na dovolené úplně nehrozí. :-)