Jak na to

Jak na kůži po hubnutí

V novoročním období si zejména ženy dávají za cíl redukovat svou váhu. Možná vás překvapí, že i k hubnutí je zapotřebí dermatologa, ale je to opravdu tak. Při úbytku váhy větším než 7 kg dochází k poklesu hýždí a prsou, případně vzniká převis v oblasti bříška, tedy komplikace, které shutterstock_174625439_kompresejsou v kompetenci plastického chirurga. Dermatolog má na starost hlavně úpravy po provedených liposukcích, modelacích či injekcích tuku, kdy potřebujeme zpevnit pokožku a vymodelovat zbývající drobná tuková depozita, která již nelze odstranit cvičením či která přetrvávají i po chirurgickém zákroku.


Hlavní doménou dermatologie je obličej, protože se výrazný úbytek tukové tkáně projevuje zpravidla také v centrální části tváře. Pozorujeme propad tváří, výraznější nosoretní rýhy, „kruhy“ nebo propady pod očima a pokles ústních koutků. Výraz tváře se stává unaveným, pleť povadlá, absentuje její dřívější pružnost a jas. Jednou z nejdostupnějších a nejoblíbenějších metod korekce obličeje jsou v současnosti injekční aplikace gelu kyseliny hyaluronové. Jedná se o zákrok velice efektní, rychlý a bezpečný. Musí jej však provádět zkušený odborník. Zdůrazňuji, že k aplikaci výplňových injekcí je oprávněn pouze lékař, jelikož se jedná o lékařský zákrok a jako takový s sebou nese určitá rizika. Proto je nejlépe navštívit odborníka s dobrými referencemi, který ošetřoval někoho z Vašich známých, a Vy víte, že dotyční byli se službami spokojeni, a Vám samotným se výsledek ošetření líbí. Nikdy se nenechte zlákat „výhodnými“ slevami v kosmetických salonech.


shutterstock_229898554_komprese


Co je kyselina hyaluronová? Jedná se o tělu vlastní látku vyskytující se zejména v pojivové tkáni, chrupavce či očním sklivci. Díky své extrémně vysoké schopnosti vázat vodu udržuje míru hydratace organismu a navrací tkáním objem. Dříve se získávala z kohoutích hřebínků, dnes se používá syntetická.


Estetická dermatologie využívá dva druhy této kyseliny, a to nezasíťovanou a zasíťovanou. První aplikujeme velmi povrchově jako tzv. mezoterapii. Je vhodná, pokud potřebujeme pleť projasnit a vzpružit, nelze tak řešit ztrátu objemu. V takovém případě používáme druhý typ kyseliny, který v různé koncentraci a o různé molekulární váze aplikujeme pod jednotlivé vrásky jako tzv. filler (výplň).


Pod jednotlivé vrásky (nosoretní, periorální či vějířkovité vrásky v oblasti očí) byly ostatně výplňové materiály aplikovány běžně. Nyní se již užívá komplexní přístup, protože pouze kombinací jednotlivých metod je možné dosáhnout maximálního efektu a přirozeně vypadajících výsledků.


Jak pečovat o kůži v zimě?


V praxi se velmi osvědčila objemová aplikace zasíťovaných výplňových gelů, jež redukuje zejména propad centrální části obličeje, na kterou posléze navazuje povrchová aplikace nezasíťovaných gelů kyseliny hyaluronové za účelem zvýšení hydratace a projasnění pleti. Trvanlivost zákroku je při použití zasíťovaných gelů KH 8 až 16 měsíců, nezasíťovaných cca 6 měsíců. Poté dochází k postupnému odbourávání gelu prostřednictvím tělu vlastních mechanismů. Dříve klasickou aplikaci injekční jehlou v dnešní době doplňujeme aplikací pomocí speciálních injekčních per a velmi tenkých kanyl. Ošetřená oblast je tak méně traumatizována, po zákroku přetrvává mírnější otok i menší množství modřin a většina klientek popisuje ošetření jako komfortnější.


Kombinace obou metod odstraní drobné a hlubší vrásky, projasní pleť, razantně zvýší hydrataci pokožky, svým „preventivním“ charakterem vede k nabuzení nové tvorby kolagenu a dokáže oddálit nutnost provést mnohem razantnější chirurgický zákrok.

Prakticky po všech hubnoucích procedurách je možné pokožku v oblasti dekoltu, stehen, boků, bříška a hýždí zpevnit rovněž pomocí přístrojů.


Uriage Roséliane: hypoalergenní péče s vůní růže


Velmi oblíbené jsou např. lymfodrenážní a vakuové přístroje, které napomáhají odplavení toxinů a rozproudění lymfy, nebo radiofrekvenční technologie. Léčebné teplo se v tomto případě šíří do různých hloubek tkáně a napomáhá tak vyhladit drobné vrásky, zpevňuje pokožku, redukuje strie a celulitidu a celkově vytváří pevnější postavu. Ošetření je efektivní a bezbolestné.


Přístrojů k modelaci postavy po redukci váhy existuje opravdu značné množství a ať už zvolíte jakýkoli, pamatujte, že jednorázové ošetření obvykle nepostačuje. Všechny procedury je nutné opakovat, proto nesmíte polevit v započatém úsilí.


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaEucerin Hyaluron Fillerdenní krém

Eucerin Hyaluron Filler

Denní krém proti vráskám pro normální až smíšenou pleť

EUCERIN UREA 1+1 ZDARMA 5% zvláčňující tělové mléko 250mlTělová kosmetika

EUCERIN UREA 1+1 ZDARMA 5% zvláčňující tělové mléko 250ml

Eucerin® Zvláčňující tělové mléko 5% UREA COMPLETE REPAIR efektivně působí proti klíčovým příčinám suché pokožky.

Fytofontana Stem Cells Hyaluron 30mlKrása a péče

Fytofontana Stem Cells Hyaluron 30ml

Emulze s kmenovými buňkami s kyselinou hyaluronovou účinně vyplňuje vrásky, chrání pokožku před vysušení a dodává jí hebkost a jemnost.Názor Anety


Pěkné odpoledne,

přiznám se, že patřím mezi ženy, které si váhu hlídají. Snažím se svému tělu dopřávat dostatek pohybu i vyvážené stravy a své kůži adekvátní hydrataci. Dobré zkušenosti mám s Vámi zmíněnou lymfodrenáží, která mi skutečně se zpevněním postavy pomáhá. Ovšem přesně jak říkáte, jednorázové ošetření nestačí, člověk musí mít trochu trpělivosti a proceduru opakovat.


Pěkné odpoledne, přiznám se, že patřím mezi ženy, které si váhu hlídají. Snažím se svému tělu dopřávat dostatek pohybu i vyvážené stravy [...]

Pěkné odpoledne,
přiznám se, že patřím mezi ženy, které si váhu hlídají. Snažím se svému tělu dopřávat dostatek pohybu i vyvážené stravy