Poradna

Používat hydratačních krémy v zimním období?

Víte na co nesmíte zapomínat v zimním počasí a s jakým předstihem je potřeba aplikovat hydratační krém?

Víte na co nesmíte zapomínat v zimním počasí a s jakým předstihem je potřeba aplikovat hydratační krém?


S novým rokem a poklesem rtuti v teploměru se objevují dotazy na používání hydratačních krémů v zimním období.


 „Jsou vhodné? Neublíží mojí pokožce? A který je pro mě ten pravý?“


Je pravda, že zimní období je pro naši kůži velmi náročné. Rychle střídáme pobyt ve vytopených místnostech s mrazivým venkovním prostředím. Vzduch je suchý a mrazivé klima přes den občas doplňují zářivé paprsky, které se na horách kvůli bělostnému sněhu, od kterého se odrážejí, stávají ještě agresivnějšími.


Vždy doporučuji primárně respektovat typ pleti. Suchá pleť si s čistě hydratačním krémem většinou nevystačí, mastná či smíšená ano. Pokud aplikujete kvalitní přípravek, není se čeho obávat. Zvolený výrobek však nanášejte cca 30 minut před pobytem ve venkovním prostředí, tak aby se řádně vstřebal. Nezapomínejte (a to nejen na horách) na použití UV filtru!


Pokud vyrážíte do opravdu extrémního prostředí a víte, že se budete v horském prostředí pohybovat ve špatných povětrnostních podmínkách (vítr, mráz, slunce) déle než 30 minut, vždy doporučuji na pokožku nekrytou ochranným oděvem použít ochranné reparační krémy, balzámy a emulze, které ji před těmito vlivy ochrání


Vidím to stejně, jako paní doktorka. Když totiž máte kvalitní krém, který vaší pleti vyhovuje, není důvod při běžném provozu dermokosmetiku měnit. Dnes už navíc skoro všechny profesionální dermokosmetické denní pleťové krémy obsahují i SPF faktor, takže se nemusíte bát ani agresivních slunečních paprsků, které se odrážejí od bílého sněhu. Ovšem když vyjedete na lyže,… [...]

Vidím to stejně, jako paní doktorka. Když totiž máte kvalitní krém, který vaší pleti vyhovuje, není důvod při běžném provozu dermokosmetiku měnit. Dnes už navíc skoro všechny profesionální dermokosmetické denní pleťové krémy obsahují i SPF faktor, takže se nemusíte bát ani agresivních slunečních paprsků, které se odrážejí od bílého sněhu.

Ovšem když vyjedete na lyže, nebo na dlouhou zimní procházku, a máte citlivou pleť se sklonem k vysoušení, posichrujte to ochranným krémem. Vyzkoušejte třeba krémy od Uriage ze série Bariéderm, ale Uriage dělá i speciální „Cold créme“, určený přímo pro mrazivé zimní počasí.

Vždy ale vybírejte podle typu své pleti, nejjednodušší bude, když požádáte o pomoc profesionální lékárníky v kterékoliv lékárně Dr.Max, ještě lépe v některé z lékáren Dr.Max, které mají přímo dermocentrum.

Jejich seznam pro všechny případy najdete zde.