Jak na to

Desatero péče o dětskou pokožku v zimním období

iStock_000002130450_Large


 


 


 


 


 


Ačkoli je letošní zima spíše mírná a nepřipomíná lednové obrázky z kalendářů, přesto si myslím, že péče o pokožku nejmenších je stále aktuální.


Zde je několik praktických rad:


1/ Kůže malých dětí, zejména pak novorozenců a kojenců, je vzhledem ke své nezralé, ochranné, zevní vrstvě velmi citlivá. Toto se zvýrazňuje nepříznivými klimatickými vlivy jako je chlad, vítr, mráz, UV záření, mlha a inverze, což platí zejména pro zimní období. Za těchto okolností je třeba posilovat ochrannou kožní bariéru a používat ochranné krémy.


2/ Snažíme se eliminovat pobyt v přetopených, klimatizovaných místnostech, střídání teplot, náhlé přechody „z tepla do zimy“. V době inverze je také vhodné omezit procházky. Kojence a batolata pak nevystavujeme teplotám pod – 5°C.


3/ Zimní období klade zvýšené nároky zejména na nekryté části kůže obličeje a rukou, kde se dětská pokožka snadněji podráždí a vysuší, již při teplotách okolo nuly, kdy je vystavena nižší vlhkosti.


4/ Doporučujeme pravidelně aplikovat speciální krémy s obsahem ochranných látek, které zabezpečí obnovu kyselé lipidové kožní bariery. Vhodné jsou produkty, které obsahují látky schopné vázat vodu např. ceramidy, glyceridy, kyselina linolová, urea, kyselina mléčná. Ochranný krém aplikujeme cca 30 minut před odchodem z domu.


5/ Preferujeme bavlněné, nedráždivé, vzdušné oblečení s vyloučením umělých vláken a vlny.


6/ Preferujeme vlažnou sprchu, před koupelí, která kůži vysušuje. Zvolíme-li koupel, pak po dobu cca 15 minut a s vhodnou olejovou přísadou. Nepoužíváme klasická mýdla, ale tzv. syndety, které udržují kyselý kožní film.


7/ Ošetřující emoliencium aplikujeme do vlhké pokožky, preferujeme opakovanou aplikaci před jednorázovou silnou vrstvou krému. Ideální je aplikace krému do 3 minut po koupeli.


8/ Ani v zimě, zejména při pobytu na horách, nezapomínáme na vhodnou fotoprotekci krémy s vysokým UV filtrem. Nezapomínáme rovněž na rty a uši!


9/ Zvláště dbáme o okolí rtů a nosu, zejména při častých infektech a rýmě. Aplikujeme přípravky se zklidňujícími látkami např. panthenolem.


10/ Vybíráme přípravky nedráždivé, neparfémované, bez barviv a s minimem konzervantů a produkty z řad tzv. dermokosmetiky, kterou zakoupíme v lékárně. Před aplikací u atopiků a alergiků si vyžádáme vzorek krému.


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaCannaderm Robátko dětské mléko 150mlKosmetika

Cannaderm Robátko dětské mléko 150ml

Robátko dětské mléko pro každodenní péči o pokožku dětí nebo dospělých s velmi citlivou pokožkou. Přírodní receptura mléka je vhodná i pro nejmenší děti. Velmi snadno se roztírá, rychle se vstřebává, perfektně zvláčňuje a zjemňuje pokožku. Ideální pro péči o pokožku těla i obličeje po koupeli. Mléko výrazně obnovuje a posiluje ochranný kožní plášť, díky kterému je pokožka hladší, pevnější a lépe chráněná proti vzniku drsných, suchých míst na pokožce, lišejů nebo opruzenin.

KLORANE BEBE hydratační mléko 500mlKosmetika

KLORANE BEBE hydratační mléko 500ml

KLORANE BÉBÉ Hydratační mléko - obohacené o zklidňující extrakt z měsíčku. Má silně hydratační účinek. Dětská pokožka je jemná a dostatečně chráněná. Je vhodné také pro maminky. Hypoalergenní. Použití: Naneste dostatečné množství mléka na předem očištěnou pokožku miminka a jemně vmasírujte.

WELEDA Měsíčkový kojenecký setKosmetika

WELEDA Měsíčkový kojenecký set

Sada ukrytá v elegantní plechové dóze potěší zejména maminky dětí – v balíčku najdou Měsíčkový kojenecký olej, Měsíčkovou kojeneckou koupel, Měsíčkový kojenecký krém a jako dárek bavlněnou plenu s potiskem 70 x 50 cm.

WELEDA Pupalkový revitalizující tělový olej 100mlKosmetika

WELEDA Pupalkový revitalizující tělový olej 100ml

WELEDA Pupalkový revitalizující tělový olej 100ml. Spojení exkluzivních rostlinných olejů intenzivně regeneruje pokožku, zvyšuje její elasticitu a pevnost.