Poradna

Co je to LRP?

O víkendu jsem poprvé rozmnožila rostlinu. Je hezká, má infantilní název domácí štěstíčko a fakt mi hezky narostla (což není moc běžné). Rozstřihla jsem ji vejpůl včetně hlíny v květináčku a rozsadila do dvou nových. Jednu půlku věnuju ségře, nejlepšímu člověku na světě.


Množení dělením


Když totiž objevíte něco fakt super, co vám dělá radost, chcete se o tu radost podělit s někým, koho máte rádi. A i když s květinami to bude s mou sestrou premiéra, už roky se dělíme o jiné dobré věci: knihy, filmy, drby, oblečení nebo kosmetiku.


La Roche-Posay jsem pořádně objevila až poslední dobou a s každou novou vyzkoušenou řadou si zase znovu říkám: „tohle musím pořídit ségře“. Možná jsem teď do La Roche-Posay trochu zamilovaná, ale ať se můžete zamilovat taky, připravila jsem pro vás:


Rozcestník krásy


Anthelios – konec loupaných rajčat


beauty-buzz_FBpost_09_LRP-Bara_600x315_rajce

Tak jsem se vlastně k La Roche-Posay dostala. Hledala jsem opravdu, ale opravdu spolehlivý opalovací krém na roční dítě, které je po mamince blonďáček. A našla jsem Anthelios SPF 50+, speciálně vyvinutý pro citlivou dětskou pokožku. I náš malý atopik krém v pohodě snášel a ekzém se mu nijak nehoršil, spíš naopak (ale to může být i sluníčkem).


Tehdy navíc ke krému dávali modré nalepovací srdíčko, které se nalepí na kůži, přetře krémem a zdarma si nainstalujete aplikaci, která vám řekne, kdy je čas se přimáznout. Takže žádná spařená rajčata k oloupání.


Kdyby to ke krému dávali i letos, dám vám vědět!


Lipikar pro šupináče a škrabaly


Celá řada Lipikar mně přijde hodně podobná jako AtoDerm od Biodermy. Podobná cena, podobný účinek a dermatologové často doporučují oboje.


Lipikar už je stejně jako AtoDerm spíš medicínská kosmetika ‒ jsou to krémy, které v léčbě atopického ekzému opravdu dovedou sehrát roli. A každý, kdo atopii u sebe nebo u svých dětí někdy řešil, ví, že i zastavení ekzému a potlačení svědění je oooooobrovský (po)krok a obrovské zlepšení kvality života. Jako vážně.


- Většina produktů je určena i pro novorozence

- Vynikající snášenlivost na pleti (i dětské)

- Používání emoliencia (např. La Roche-Posay Lipikar SYNDET AP+) během prvních tří týdnů života zmírňuje relativní riziko rozvoje atopické dermatitidy u vysoce rizikových dětí, a to až o 50%


CICAPLAST – náplast v tubě


Cicaplast - náplast v tubě


Zní to trochu moc fantasticky. Praskne vám pokožka, třeba na ruce, v zimě kvůli mrazu. Nebo si do krve rozhnípáte tvář kvůli miniaturnímu pupínku, který fakticky neexistoval. Znáte to.


A CICAPLAST, konkrétně GEL B5 od La Roche-Posay, slibuje efekt náplasti – místo se nezanítí, rychleji se zhojí a minimalizuje se jizvička. Je to možná sci-fi, ale recenze na řadu CICAPLAST jsou vynikající.


Effaclar – akné, akné a zase akné


Opravdu efektivní způsob, jak zmírnit zánětlivé procesy v kůži, jak se zbavit černých teček a „propečených“ bílých pupínků.


Ostatně, o téhle řadě jsem už psala v zimě! Podívejte se sem.


Fyziologická čisticí řada pro kosmetické netýkavky


Co to znamená fyziologický? To znamená pleti vlastní – obsahuje látky, které se v pleti přirozeně vyskytují, a díky tomu mají produkty z této řady mimořádně dobrou snášenlivost u i supercitlivé pleti. Tam, kde selhávají všechny čisticí přípravky s označením „citlivá pleť“, tam je čas na Fyziologickou čisticí řadu od La Roche-Posay.


Pro citlivky – fajnšmekry!


Hydraphase & Hydreane, zavlažovací systém jak na Nilu


Obě řady jsou určené pro smíšenou, suchou až velmi suchou pleť, která ale zároveň trpí vyšší citlivostí a špatně snáší konvenční hydratační přípravky.


V této řadě najdete i krémy různých kategorií – základní-lehký, základní-bohatý, základní-extra bohatý a nově i BB krém.


A pak že dekorativní kosmetika nemůže mít špičkovou dermatologickou kvalitu!


Nutritic Intense – řádný jídelníček pro epidermis


Nutritic - jídelníček pro epidermis


V téhle řadě naopak najdete produkty jen dva. Jeden na obličej a druhý na pokožku celého těla. Řada Nutritic Intense se totiž spokojila s jednou jedinou unikátní formulí, která dokáže zašedlé, unavené a ochablé pleti vrátit pružnost, jas a zdravou barvu.


Klíčem k úspěchu řady Nutritic Intense je totiž doplnění povzbuzujících a výživných látek. Přesto ale La Roche-Posay upozorňuje, že pleť je vždy odrazem naší životosprávy a součástí obnovy pleti by mělo být i více ovoce, zeleniny, luštěnin, obilovin a bílkovin v jídelníčku, více spánku a méně stresu.


Ono se to vždycky dobře rozdává, takový knížecí rady…


Kerium DS – „pro-deskvamační péče“ aneb Co to krucipísek znamená? Přiznávám se úplně otevřeně, že tohle slovo jsem si musela vygooglit. Deskvamace je podle slovníku proces olupování kůže, pročež tahle řada je (mnou přeloženo doslovně) protiolupovací. Mé učitelce češtiny právě zvoní v uších. Zdravím, paní Voslářová. La Roche-Posay byla hodně dlouho značka specializovaných dermatologických přípravků,… [...]

Kerium DS – „pro-deskvamační péče“ aneb Co to krucipísek znamená?


Přiznávám se úplně otevřeně, že tohle slovo jsem si musela vygooglit. Deskvamace je podle slovníku proces olupování kůže, pročež tahle řada je (mnou přeloženo doslovně) protiolupovací. Mé učitelce češtiny právě zvoní v uších. Zdravím, paní Voslářová.

La Roche-Posay byla hodně dlouho značka specializovaných dermatologických přípravků, a tak v ní najdete opravdu hodně specifických produktových řad na konkrétní potíže.

Redermic pro šarpeje začínající i pokročilé


Redermic - pro pokročilé šarpeje

La Roche-Posay Redermic je obsáhlá řada proti vráskám. Je primárně určená pro citlivou pleť, ale zároveň je ještě rozdělená podle klasické šifry normální-smíšená, suchá, mastná. Vybrat si můžete s UV filtrem a SPF faktorem či bez něho nebo variaci s očním krémem. Na „citlivém“ místě účinně zasáhne nejen případné vrásky, ale také pigmentové, chcete-li stařecké, skvrny, dovede zpomalit šednutí tónu pleti a alespoň částečně navrátit pleti hutnost a jas.

Rosaliac pro(ti) velerůžolící


Rosalia, česky růžovka, je „jen“ kosmetické onemocnění pleti, které je bohužel hodně vidět. Přitahuje spousty zvědavých očí a otázek a na sebevědomí člověku přidá asi tak jako slušně rozjeté akné.

La Roche-Posay svou řadu Rosaliac vyvíjí už pěknou řádku let a má s ní vynikající výsledky. Aktuálně v sadě najdete speciální micelární vodu, intenzivní koncentrovanou emulzi přímo na zasažená místa, která dokáže stáhnout cévy v pokožce, a speciální formule navíc umí minimalizovat opětovný výskyt červených skvrn.

Serozinc na pořádnýho mastňáka


Na rozdíl od Effaclaru, který je na akné, Serozinc je spíš na výrazně se mastící pleť. Na tak mastnou, až je to vidět. Až člověk vypadá, že obličejem vytřel papír od lovečáku.

Serozinc, jak už bystří chemici větří, obsahuje roztok sulfidu zinečnatého, který umí z pleti stáhnout mastnotu, aniž by jí ucpal póry. Vynikající je například sprej Serozinc, který se aplikuje na vyčištěnou pleť, ještě „pod“ hydratační krém a případný make-up.

Substiane jako push-upka pro pleť


Substiane - jako push upka pro pleť

S touhle řadou provedl La Roche-Posay mírnou revoluci na poli anti-age. Primárně totiž nebojuje proti vráskám a rýhám v pleti, ale proti povislé kůži.

Ve skutečnosti to, co je na tváři vidět z běžné komunikační vzdálenosti cca 1,2 metru nejsou vrásky, ale takový ten ztrhaný výraz. To, že vám jako by zhubnou a poklesnou tváře, brada a koutky úst.

La Roche-Posay u vývoje této řady pracovalo s tezí, že vrásky beztak vznikají spíš nedostatečnou hydratací než věkem. Stárnutí pleti podle nich nevězí v krabatění a rýhování pleti. Alfou a omegou stárnutí je ztráta pružnosti a hutnosti.

Toleriane pro všechny, co nesnáší všechno


Toleriane není až tak o extrémně citlivé pleti, jako třeba Fyziologická čisticí řada, spíš jde o pokožku, která má brutálně špatnou snášenlivost – hlavně a nejčastěji kvůli různým alergiím a intolerancím.

Proto Toleriane sází na úplně minimální množství ingrediencí, aby se co nejvíce snížilo riziko, že na něco z toho budete mít alergii, navíc je bez parfému, konzervantů a alkoholu.

Citlivé pleti dopřává uklidnění a okamžitý pocit komfortu. V řadě najdete jak čisticí přípravky, tak krémy, fluidy i varianty denní/noční a oční.

„Mimochodem – jestli jste dočetli až sem, vsadím se, že už máte v hlavě, komu by se co hodilo. Tak co, budete množit radost dělením? S kým a o co se podělíte? Napište nám a nejlépe přidejte i fotku!"