Nezařazené

Jak vybrat vhodnou pleťovou masku?

Rozhodnete-li se ulevit namáhané pokožce, nezapomeňte vzít v úvahu Váš typ pleti.


Venku mráz nebo deštivo, v místnostech příjemně vytopeno. Pokožka dennodenně dostává nelítostné rány z teplotních rozdílů a náležitě trpí. Chcete jí pomoct? Chcete zazářit na některém z nadcházejících plesů? Pak určitě nepodceňujte sílu pleťové masky.


Smyslem pleťové masky je dodat pokožce v krátké době mnohonásobně více vitaminů, minerálů a prospěšných látek, než má možnost absorbovat z běžné kosmetické péče. Kůži hydratuje, vypne, vyživí, případně koriguje některé její nedostatky, jako jsou drobné šupinky, akné, vrásky či pigmentace.


Pokud  se, pro  zmíněnou péči rozhodnete, je třeba zvážit, zda preferujete komerčně připravenou masku, kterou zakoupíte v lékárně, drogerii nebo parfumerii, nebo se rozhodnete použít masku vlastní výroby. Taková maska vznikla sice z vlastních a pečlivě vybraných  surovin, ale její trvanlivost je omezená a záhy podléhá zkáze.„Než masku koupíme či vyrobíme, detailně vyhodnotíme typ a stav naší pleti.“Mastná pokožka vyžaduje slupovací, čisticí a nekomedogenní masky. Vhodné jsou též masky bahenní nebo ty s obsahem zeleného jílu. Po snesení slupovací masky je  třeba pokožku očistit od zbytků masky a dopřát jí dostatečnou hydrataci.


Suchá pokožka by naopak po použití slupovací masky byla ještě vysušenější a mohla by reagovat podrážděním. Raději volíme výživné masky, hydratační, medové i bahenní. Často se přihodí, že přesušená pokožka většinu masky absorbuje a my z pleti na závěr odstraňujeme jen drobné přebytky vatovým tamponem.


Zralá pleť vykazuje známky stárnutí, a proto je žádoucí používat přípravky s obsahem anti-age složek. Mezi základní samozřejmě patří kyselina hyaluronová, která na sebe váže mnoho vody, kůži hydratuje a současně vypíná. Obdobně působí kolagenní masky. Prozáření pokožce dopřejí masky s obsahem miniaturních částeček zlata. Oblíbenou novinkou pro své nezaměnitelné složení jsou masky s obsahem šnečího slizu.


Normální kůže snese všechny masky z kategorie pro zralou pleť, vždy jí prospějete hydratačními maskami a jistě ocení i bahenní masku pro její obsah minerálů a možnost detoxikace.


Pokud netrpíte alergiemi a kůže nevykazuje výraznější odchylky od normy, můžete vyzkoušet nejrůznější masky s ovocem. Oblíbené jsou například ty s jahodami, kdy obsažené ovocné kyseliny pleť bělí a hydratují. Již tradiční je výživná banánová maska. Před aplikací masky pleť důkladně očistíme, aby účinné látky pronikly do patřičných vrstev. Velmi doporučujeme pokožku před aplikací nahřát, napařit či prokrvit kosmetickou ruční masáží. Pak je jisté, že se účinné látky dokonale vstřebají a efekt domácího zákroku bude maximální.


V této  fázi pak nastává zcela jiný, ale o to zásadnější problém: Co na sebe na ples? To už, milé dámy, musíte kliknout na jiný blog. S rozzářenou a krásnou pletí bude však radost šaty vybírat!


Homemade jen pro fajnšmekry Děkuju paní doktorce za tenhle článek, na masky nedám dopustit, dokonce používám (jednou, dvakrát do roka) i masku na ruce a dvakrát v životě jsem měla i masku na chodidla (na ty moje paty). Ovšem rozhodně nejvtipnější story mám s maskou vyrobenou podomácku. Zkrátím to, olivový olej, heřmánkový čaj, med a ovesné vločky,… [...]

Homemade jen pro fajnšmekry


Děkuju paní doktorce za tenhle článek, na masky nedám dopustit, dokonce používám (jednou, dvakrát do roka) i masku na ruce a dvakrát v životě jsem měla i masku na chodidla (na ty moje paty). Ovšem rozhodně nejvtipnější story mám s maskou vyrobenou podomácku.

Zkrátím to, olivový olej, heřmánkový čaj, med a ovesné vločky, šestnáctiletá holka (já) a dvě hodiny v koupelně, to prostě nemůže dopadnout dobře a taky nedopadlo. Jistě jsou mezi námi takové kosmetické čarodějky, které si dovedou vystačit s tím, co dům dal, já to teda ale rozhodně nejsem.

Přidám jen pár tipů:

  • Comodynes je španělská kosmetická značka, která spoléhá na bylinný základ, praktické použití a krásnej design. Jejich jednorázové pleťové masky vám pomohou třeba vrátit pleť do formy po dlouhém zaoceánském letu, ale i po náročné noci nebo týdnu kempování ve stanu.

  • Nuance Supreme Lifting Gold Mask, alias zlatá maska v hezkém balení vystačí tak na 8-12 použití, úžasně pleť vyživuje, zvláčňuje a stahuje. Méně vrásek, méně rozšířených pórů, méně zhrublých, vysušených míst. Bonus, je fakt zlatá. Fotky na Instagram za to stojí :D

  • Avene Hydratační a zklidňující maska je úžasná pro citlivou pleť se sklonem k vysoušení a je vhodná i pro lehčí formy atopického ekzému. Voní po chlebu a pleť je po ní hebká, hydratovaná a sametová. Efekt (při správné péči, tj. čištění + denní/noční krém) vydrží týden i déle. Na žíznivou pleť za mě jednička.