Nezařazené

Tresky na talíř, ne na obličej

beauty-buzz_obrazek_NUANCE-ruzova

Přírodní francouzská kosmetika Nuance.


Trápí vás suchá a dehydratovaná pleť? Kombinace různých faktorů jako nedostatečný pitný režim, nevhodně volená kosmetika, stres a spousta jiných vnějších vlivů, je jasnou vstupenkou do světa suchokožců. Když to nebudete řešit, budete vypadat jako treska nebo šupinatec, což může být výhoda, pokud se chystáte jít na maškarní bál.


Jsou tací (já), kteří mají suchou pleť celoročně. Máma s tátou si mě takovou upekli, tak co teď už. Na doporučení a taky proto, že je tím oblepená celá lékárna, jsem se rozhodla vyzkoušet novou řadu pleťové kosmetiky Nuance.


Tak zázrak z přírody, říkáte…


Nuže, francouzská značka, čistě přírodní výtažky, bez parabenů, silikonů a dalších složek, u kterých ani netuším, co jsou vlastně zač. Mají celkem čtyři řady: Hydrobalance – tedy hydratující, Radiance control – pro zatěžovanou pleť, Anti-ageing – proti prvním vráskám, Supreme lifting – zachraňte, co se dá, když je vám kolem 50.


S notnou dávkou přehnaného optimismu jsem si řekla, že věk je jen číslo a protivráskovou bitvu svedu až jindy, a rozhodla jsem se pro Hydrobalance. Ostatně závlahu moje pleť typu sahara potřebuje na každý pád.


Na poličku v koupelně jsem si slavnostně vystavila denní krém, noční krém a sérum. Sérum se používá pro okamžitou a intenzivní hydrataci, takže v podstatě kdykoliv, když už vypadáte trochu jako zombík. Sice si tak připadám pořád, ale chtěla jsem dát příležitost i oběma krémům.


Získá Hydrobalance bludišťáka za hydrataci?


Denní krém a sérum připomínaly spíš gel. Vstřebaly se téměř ihned, takže žádnej mastnej film jak po Induloně. Body se načítají! Plus pěkná vůně a nóbl balení, moje polička je prý bere do party. I výkon podaly solidní, i když musím přiznat, že denní krém k večeru už nestíhal a moje kůže zvolna začínala šustit. Taky to neměl lehký, po obědě svého dítěte jsem si musela umýt obličej od příkrmu, takže pokud si z obličeje nemusíte drhnout mrkvičku, mělo by to být v pohodě.


Naprosto mě ale nadchl noční krém. Většina nočních krémů je hutných a mastných – po právu, vždyť kůže v noci regeneruje. Jenže když se bojíte otřít o polštář, do postele si leháte na záda a váš muž to korunuje dotazem, zda si leháte do rakve, není to úplně košer. Tenhle krém se krásně vstřebal, pokožka vůbec nebyla mastná, a přesto byla ráno krásně vláčná. Žádný napnutý obličej, kdy se bojíte usmát, aby se to někde neroztrhlo. Svět je spravedlivej, jde to i bez umaštěných polštářů. Bludišťák už čeká na další dostavník do Francie.


Postavit se vráskám čelem


Ještě jsem v pokušení vyzkoušet řadu Radiance – slibuje pomoc unavené a zašedlé pleti, což ta moje taky splňuje. Ruku na srdce, mohla bych vyzkoušet i Anti-ageing řadu, pár těch prudce charismatických rýh už na tváři mám, ale ten pocit!


Paní doktorko, má smysl používat anti-ageing přípravky?


Je i mou milou povinností zkoušet a testovat nové dermatologické produkty, které se řadí do oblasti dermokosmetiky. Milá Báro, již delší dobu tyto přípravky nejsou určeny pouze pro poškozenou pokožku, ale nacházejí své cílové uživatele mezi klienty, kteří chtějí pečovat o svou pleť s předstihem, bojovat proti negativním vlivům vnějšího prostředí, retušovat vznikající vrásky nebo jejich… [...]

Je i mou milou povinností zkoušet a testovat nové dermatologické produkty, které se řadí do oblasti dermokosmetiky. Milá Báro, již delší dobu tyto přípravky nejsou určeny pouze pro poškozenou pokožku, ale nacházejí své cílové uživatele mezi klienty, kteří chtějí pečovat o svou pleť s předstihem, bojovat proti negativním vlivům vnějšího prostředí, retušovat vznikající vrásky nebo jejich linie alespoň výrazně zjemnit, dopřát kůži bohatou hydrataci a koktejl živin, které pro zdravě vypadající vzhled potřebuje. Používat anti-ageing přípravky tedy rozhodně smysl má.

Nuance je nová značka přípravků v několika barevně odlišených řadách (růžová, modrá, červená a černozlatá) se specifickými účinky na jednotlivé typy pleti. Zatímco nejvyšší, černozlatá řada je určena pro pleť s projevy stárnutí, růžová s modrou cílí na hydrataci a první vrásky. Já vyzkoušela červenou řadu – posilující, zvyšující pevnost a hutnost pleti. Musím konstatovat, že snášenlivost přípravků je velmi dobrá. Nezaznamenala jsem žádné projevy podráždění, textura je velmi jemná až hebká, dobře se roztírá. Shoduji se tedy prakticky s tím, co již psala Bára. Snad jedinou připomínkou je na můj vkus poněkud výraznější parfemace, ale ta byla naopak okolím hodnocena velmi příznivě, jde tedy o subjektivní vjem.

Je potěšující, že se jedná o kosmetiku bez parabenů a silikonů, s obsahem výhradně přírodních látek s nejvyšším stupněm čistoty. Chcete-li si tedy udělat kosmetickou radost, zamiřte do některého z dermocenter a vyzkoušejte produkt „na vlastní kůži“, nebo si alespoň objednejte vzoreček krému, který Vám pohodlně přijde poštou.