Nezařazené

Pomerančové strasti


Stalo se mi to v šestnácti. V angličtině existuje výraz‚ „baby fat“ a popisuje náhlou oplácanost holek v pubertě. Nevím, jestli je to nějakej hormonální fenomén, nebo prostě jen důsledek toho, že vás začnou víc zajímat kafíčka a randíčka než lítání po venku.


Já tenkrát přibrala 12 kilo a záhy jsem se stala rovněž majitelkou pomerančové kůže – celulitidy. No pěkný, konečně mám dekolt, ale zbytek stojí pěkně za houby. Trvalo mi pár let, než jsem se zbavila obojího, takže jsem vyzkoušela kdeco.


Mechanicky


Pořídila jsem si masážní věci do sprchy a každej den jsem kritické partie drásala rozličnými válečky, kuličkami a udělátky. Což o to, po čase to docela pomohlo, ale nějak se tím řešily následky, nikoliv příčiny.


Dynamicky


Někdy kolem maturity jsem propadla běhání. Můžu vám vykládat, jak mě naplňuje vítr ve vlasech, a o spojení člověka s přírodou, když běží lesem, ale pravda je prozaičtější.


Jsem neskutečný nemehlo na všechny kolektivní sporty. Na základce ve vybíjený jsem vždycky byla ta poslední, kterou si nikdo nevybral, a na svůj tým jsem zbyla. Volejbal na střední byla ještě větší tragédie a pozdější pokusy mého muže naučit mě tenis skončily asi po měsíci prodejem zánovní rakety kamarádce.


V běhu mi do toho nikdo nekecal, nemusela jsem vítězit ani prohrávat a bylo to jen o mně. Teď se mi vybavila scéna z filmu Po čem ženy touží. Mel Gibson, náhle obdařen schopností číst ženské myšlenky, vymyslel geniální slogan‚ „No fight, just sport“, volně přeloženo „Žádná soutěž, jen pohyb“.  No to je vono!


Jaký vliv to mělo na mou celulitidu? Mizivý. Zadek byl jak z betonu, ale dolíčky se neporoučely.


Povrchově


Souběžně s dalšími opatřeními (masáže, běh) jsem se začala mazat krémy proti celulitidě. Vyzkoušela jsem asi dva od běžných kosmetických značek z drogerie. Nebylo to úplně k ničemu, to nemůžu říct, třeba na bříšku mi to docela i pomohlo, ale stejně jako u masážních propriet to bylo řešení dočasné. Jakmile s tím skončíte, pomerančový neštěstí je zpátky.


Zevnitř


Až po pár letech mi došlo, že příčiny jsou uvnitř v těle. Nebo spíš v tom, čím tělo ládujete. Jíst zdravě není tak složitý. Míň smaženýho, víc zeleniny, víc ovoce a víc obyčejný vody než alkoholu a coly. Jíst hodně, ale dobře.


Tak kolem 23 let jsem zhubla, ani jsem nevěděla jak. Začala jsem žít sama, a když si domů nekupujete chipsy a čokoládu, tak prostě v deset večer nemáte co zpucovat.


A s váhou šla dolů i celulitida. Já vím, že se říká, že i modelky mají celulitidu. Jenže když máte míň těch špíčků, tak ta celulitida má prostě míň prostoru se tam někde uhnízdit a pak najednou běhání, plavání a kvalitní krém bohatě stačí k hladkýmu bříšku a bokům. Nebo aspoň tak nějak si to vysvětluju.


Takže jak sám přišel „baby fat“, tak pak může dorazit něco jako „adult slim“ – prostě se přestanete cpát blbostma a začnete se o sebe starat zevnitř i zvenku. Krémy pomáhají, ale musíte jít hladkýmu štěstíčku naproti.


Celulitida je fenomén. Každý o ní mluví, každý ji zná, každý má spoustu dobrých rad a tipů pro její korekci, ale nikdo ji ještě definitivně nevyřešil. Víme, že jsou ženy, jejichž náchylnost k těmto projevům je vysoká, a ty ostatní, které téměř nevědí, o co se jedná. Působení hormonů je zcela neoddiskutovatelné, proto se obloukem  vyhýbá mužskému pokolení. Nevzhledné dolíčky na stehnech a hýždích nás nejvíce trápí v období před plavkovou sezonou a jejich  odstranění je opravdu nelehké.… [...]

Celulitida je fenomén. Každý o ní mluví, každý ji zná, každý má spoustu dobrých rad a tipů pro její korekci, ale nikdo ji ještě definitivně nevyřešil. Víme, že jsou ženy, jejichž náchylnost k těmto projevům je vysoká, a ty ostatní, které téměř nevědí, o co se jedná. Působení hormonů je zcela neoddiskutovatelné, proto se obloukem  vyhýbá mužskému pokolení.

Nevzhledné dolíčky na stehnech a hýždích nás nejvíce trápí v období před plavkovou sezonou a jejich  odstranění je opravdu nelehké. Kdo se jednou do tohoto boje pustil, mi dá za pravdu. Co skutečně funguje, jsou kombinace. To znamená nesmířit se pouze s jedním postupem, ale kombinovat např. cvičení, masáže, aplikaci speciálních krémů a specifickou přístrojovou terapii. Tou rozumíme např. mezoterapii, karboxyterapii, radiofrekvenční ošetření, léčbu ultrazvukem, podtlakem, lymfatickými masážemi atp. Nevyhnutelný je zdravý  životní styl, žádné dlouhodobé sezení, nohy křížem a nedostatek tekutin. To by vážně neprošlo. Boj je to  dlouhodobý a často nerovný, avšak jen kombinace spolubojovníků a pevná vůle nás dovedou ke kýženému cíli.