Co se chystá

Hydratace

Voda je základním stavebním kamenem všeho živého a život bez ní je nemyslitelný. Je tedy nad slunce jasnější, že zdravá kůže je správně hydratovaná kůže.


S létem přichází i období tropického klimatu, ať již zde, nebo se za tropy vydáte při prázdninových cestách.


Jak zajistit, aby naše kůže i po návratu vypadala svěže a nebyla vyschlá jako africká poušť?


Vodu je třeba pokožce dodávat jak vnitřně, tedy zajistit dostatečný pitný režim, tak aplikovat dostatečné množství hydratačních krémů a sér lokálně na kůži. První pomoc v tomto období poskytne minerální voda ve spreji, je to opravdu nenahraditelný pomocník, dále se přimlouvám za aplikaci hydratačních krémů a sér s obsahem kyseliny hyaluronové.


Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, která má schopnost vázat extrémní množství vody a má významnou roli v procesu stárnutí kůže. S postupujícím věkem její množství v organismu, tedy i v kůži, klesá. Esteticky se pak pokles této látky v kůži projeví poklesem tonu, ztrátou hydratace a vznikem vrásek.


Při celodenním pobytu na sluníčku zajistí rychlou hydrataci aplikace speciálních masek, které pokožku vzpruží např. před večerní party, kdy potřebujeme, aby pleť byla rozzářená, hladká a dobře tonizovaná.


Vnitřní hydrataci zajišťujeme pomocí čisté vody, neslazené ředěné ovocné nebo zeleninové šťávy, popř. bylinkového čaje. Při konzumaci kávy, černého a zeleného čaje je třeba doplnit další sklenici vody, neboť tyto látky působí močopudně. Denně bychom měli přijímat 2 až 3 litry tekutin. Tuto dávku je třeba zvýšit při vysoké fyzické zátěži, při horečce či nemoci.


Nedostatek vody způsobuje únavu, nevolnost, bolest hlavy, kolapsový stav. V důsledku těchto symptomů klesá naše soustředění a výkonnost.


Ačkoli je v poslední dekádě pitný režim častým tématem lifestylových magazínů, stále se setkáváme s klienty jejichž pleť je dehydratovaná.


Nečekejte tedy až vás tělo bude žádat o vodu skrze pocit žízně, hydratace je jen ve vašich rukou. A vaše pokožka to dozajista ocení.


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaEucerin Hyaluron Fillerdenní krém

Eucerin Hyaluron Filler

Denní krém proti vráskám pro normální až smíšenou pleť

VICHY Eau Thermal termální voda ve spreji 150mlDermokosmetika

VICHY Eau Thermal termální voda ve spreji 150ml

100% čistá termální voda, bez konzervačních látek a bez parfemace.
Hypoalergenní. S termální vodou z Vichy. Vyráběno podle přísných norem farmaceutického průmyslu. Účinnost testována dermatology.