Jak na to

Byla jsem na diagnostice pleti!

Dneska se cejtím jak největší investigativní novinář. Šla jsem doslova s kůží na trh a vystavila jsem svou tvář pravdě! Reportáž psaná v dermocentru právě začíná!


Jihlavská lékárna Dr.Max u Kauflandu už spustila své dermocentrum. V krásném nasvíceném regále jsou tam vyřádkované všechny ty kosmetické zázraky.


Poprosila jsem obsluhu, jestli bych mohla podstoupit diagnostiku pleti. Zavolali mi paní, na jejíž vizitce bylo PharmDr. Pavla Hulvová. Až doma jsem si vygooglila, že PharmDr. znamená doktorka farmacie. Hustý, tak tomu říkám odbornej personál.


Paní doktorka si na mě přinesla mobil s takovým malým přídavným objektivem a rovnou jsme začaly. Ono taky v pátek ve tři odpoledne v lékárně u Kauflandu není čas na hrdinství.


Ještě než vám popíšu samotnou proceduru, tak tři důležité věci:  • Je to ZDARMA, a bez dalších podmínek a poznámek pod čarou a titěrných vět za hvězdičkou. Prostě zdarma a tečka.

  • Je to bez objednání. Když se vám shodou okolností poštěstí mít navíc dvacet minut, můžete rovnou vyrazit. Ale pokud máte rádi věci posichrovaný, klidně si dopředu do své lékárny zavolejte. Telefon na každou lékárnu najdete tady: https://www.drmax.cz/lekarny

  • Diagnostika probíhá přímo v lékárně. Říkám to radši dopředu, aby se na to stydlíni mohli psychicky připravit. Nicméně k obavám není důvod, celá diagnostika je decentní proces, takže nebudete jak opička v cirkuse. Ostatně, přečtěte si detaily níže.


Jak to probíhá


Diagnostikuje se několik parametrů pleti. Hydratace a pružnost pokožky (klasická škála mastná-smíšená-suchá pleť), množství kožního mazu, úroveň výskytu akné, stav vrásek, přítomnost melaninu (pigmentu, takže třeba ‚stařecké‘ skvrny, pihy atd.), a rozšíření pórů.IMAG3721


K měření všech parametrů se používá ten mobil s objektivem. Někdy se prostě objektiv přiloží na kůži a pořídí se makro snímek, jindy se z kůže sejme otisk na speciální papírek a ten se následně naskenuje do mobilu přes ten objektiv.


IMAG3720a


Výsledky se z mobilu dají poslat, přes e-mail nebo bluetooth. Tím oficiální část diagnostiky končí.


Tady bych chtěla hrozně ocenit přístup paní doktorky. Zeptala se mě, jestli si chci výsledky v klidu doma prohlédnout a zvážit další postup v péči o pleť, nebo jestli bych stála o doporučení vhodné dermokosmetiky.


Ach! To je tak osvěžující, když vám hned nikdo nic nevnucuje a vy máte pocit opravdu rovnoprávného vztahu odborník-klient. Paní doktorka je vůbec báječná. Nevtíravá, věcná, a přitom s noblesním a velmi jemným smyslem pro humor. A ten její široký úsměv, hned jsem věděla, že to se mnou myslí dobře. A hlavně mi teda řekla, že nemám vrásky, takže tolik k tomu citovému vzplanutí.


IMAG3722a


O mých výsledcích, mých vráskách a doporučeních od paní doktorky připravím samostatný článek. Buďte bez obav, zase se dozvíte víc, než byste se možná chtěli.


Proč byste k diagnostice měli taky dokopat


V pubertě nás časáky jako CosmoGirl nabádaly, ať poznáme samy sebe a přijmeme se takové, jaké jsme. Když je vám patnáct, máte nadváhu, uhry a vaše láska si o vás ani kolo neopře, je těžký vyslyšet takovou výzvu.


Naštěstí už jsme velký holky a víme, že podívat se pravdě do očí nám ušetří mega dalších nervů a trápení.


Takže vyrazte hned a zadarmo zjistit pravdu o svý pleti. Může vám to jenom pomoct.