Krása & Styl

Adoptujte malé rituály, dostaví se velký efekt

Když jsem si jako malá prohlížela památníček mojí mámy, byl tam obrázek dvou koček na houpačce, kdy jedné z nich pomáhá převážit houpačku malinká myška. U toho bylo napsáno: „I malá pomoc často rozhodne“. Nějak mi to utkvělo v hlavě a rozhodně se to dá vztáhnout i na malé rituály, které dlouhodobě dokáží velké věci.


Beautiful woman in bathroom


Atmosféra


Nedělejte, že dáváte koupelnu na pohodu. Ráno se málem zabijete při překotné snaze udělat si vlasy během čištění zubů, protože jste ten první, druhý a třetí budík prostě neslyšeli. Večer jste servaná jak šeřík v pětačtyřicátým a na nějaký pečování máte chuť tak akorát se vykašlat. Takhle to je a prostě občas bude.


Ale když už vstanete načas, udělejte si to v koupelně hezký. Pusťte si z youtube dobrou muziku, klidně si do koupelny doneste kafe a pusťte do ní sluníčko. Budete se tam těšit.


Paty


Pokud je nějaká část těla Popelkou, pak jsou to rozhodně paty. Jako velká milovnice bot neznám smutnější pohled, než ztvrdlé, rozpraskané paty v čarokrásných střevících. Zařaďte do svých rituálů broušení pat pemzou při každém sprchování (stačí pár tahů pemzou každý den, nezabere to ani minutu) a pořiďte si krém na chodidla. Bonus; krémy na chodidla mají většinou i deodorační účinek, takže žádný smrdutý opar, když si v létě sundáte balerínky.


Prsa


Někdo si do dekoltu maže pleťový krém pro lepší výživu, někoho trápí povislá kůže na krku a klíčních kostech a někdo bojuje s akné na hrudi. Možná ale zapomínáte na daleko důležitější boj.


Můžete odchodit tisíc růžových pochodů proti rakovině prsu, ale když nebudete kontrolovat svá ňadra, bude vám to platný, jak na zadku zuby.


A zavolejte mámě, ať to dělá taky.


Akce čisté ruce


Ještě předtím, než se večer začněte odličovat, si namydlete ruce a vydrhněte si nehty koupelnovým kartáčkem. Že za nehty žádnou špínu nevidíte, neznamená, že tam není.


Když si každý večer budete na obličej sahat opravdu (!) čistýma rukama, dramaticky snížíte počet bakterií, které si na něj zasejete. Vidíte, malá pomoc a velký efekt!


Úsměv není žádná šifra


Teď nevím, jestli jsem měla tu preventivní kontrolu prsou vytahovat. Jenže k životu to patří, a jestli to kvůli tomuhle článku uděláte alespoň občas, budu happy jak dva grapy.


Vynahradím vám to jedním tajemstvím. Tajemstvím trapným jako Brno. Směju se na sebe do zrcadla.


Vždycky se dost bojím, aby mě u toho někdo neviděl. Ale stejně to dělám. Jednou jsem na novoroční PF napsala;


Nezapomeňte, že ksicht, co vás vždycky rozesměje, najdete v nejbližším zrcadle.


No, nemám já recht? :) Tak keep smiling a ruce na prsa!


Kosmetické rituály by vydaly na samostatnou knihu. Je tedy naprosto nemožné je shrnout do krátkého textu. Pokusím se alespoň coby inspiraci doplnit ty, které již uvedla Bára: Dostatek spánku – bez toho pleť hezká nebude. Kvalitní a vyvážená strava. Nemusí být bez lepku, laktózy, masa atp., tedy pokud opravdu nemáte prokázanou např. intoleranci laktózy… Výživná… [...]

Kosmetické rituály by vydaly na samostatnou knihu. Je tedy naprosto nemožné je shrnout do krátkého textu. Pokusím se alespoň coby inspiraci doplnit ty, které již uvedla Bára:

  1. Dostatek spánku – bez toho pleť hezká nebude.

  2. Kvalitní a vyvážená strava. Nemusí být bez lepku, laktózy, masa atp., tedy pokud opravdu nemáte prokázanou např. intoleranci laktózy…

  3. Výživná maska alespoň 1x týdně. Volte vždy dle typu své pokožky.

  4. Pravidelná návštěva kosmetického salonu – čištění, masáž, maska, relax a hlavně čas jen pro sebe…

  5. Od 35. roku nezapomínejte na séra – je to infuze živin pro vaši pleť.

  6. Pokud je Vám 40 a více, nebojte se zaklepat na dveře kožní ordinace 1–2x ročně. Aplikace kyseliny hyaluronové jemnými jehličkami do pokožky umí zázraky.

  7. Obličejová gymnastika neboli cvičení pro pleť – svaly, které neposilujeme, prostě ochabují.

  8. Denně aplikujte krém s UV filtrem na obličej, krk, dekolt a ruce - nebudete muset řešit pigmentové skvrny.

  9. Mějte se rády, smějte se a dělejte, co vás baví. Zní to banálně, ale funguje to!!!