MUDr. Kateřina Macháčková

#Katerina

Většinu svého života jsem prožila v Uherském Hradišti, kde jsem absolvovala gymnázium a dodnes provozuji praxi. Všeobecné lékařství jsem vystudovala na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Prakticky od počátku studia jsem věděla, že se chci věnovat dermatovenerologii. Baví mne možnost psát pacientům masti „přímo na tělo“, povídat si s nimi o kožních problémech a hledat, co způsobilo rozvoj jejich kožní nemoci. V neposlední řadě mne naplňuje také estetická část tohoto oboru, kdy může lékař pracovat rukama a spojením anatomických znalostí a estetického vnímání pomoci klientům „retušovat“, co je na kůži trápí.


Když jsem promovala, bylo prakticky nemožné okamžitě najít volné místo na kožním lůžkovém oddělení. Nakonec jsem ho ale objevila na dnes již neexistujícím oddělení v areálu psychiatrické léčebny v Kroměříži. Po roce plném zkušeností a zážitků jsem odešla získávat klinickou praxi na kožní kliniku v Brně Bohunicích. Poté jsem několik let působila na kožním oddělení ve Zlíně a následně v Sirnatých lázních Ostrožská Nová Ves, specializujících se na léčbu kožních onemocnění. Od roku 2014 provozuji vlastní soukromou dermatovenerologickou ambulanci a současně působím také jako dermatolog v Sirnatých lázních Ostrožská Nová Ves.


V roce 2003 jsem složila atestaci z všeobecné dermatovenerologie, jsem držitelkou diplomu celoživotního vzdělávání a licence pro samostatný výkon praxe v oboru dermatovenerologie.


Od roku 2009 vyučuji dermatologii na Akademii profesionální kosmetiky Olgy Knoblochové v Praze, kde se mohu o své znalosti a zkušenosti podělit s uchazečkami o titul v tomto oboru. Přednáším a píši pro odbornou i laickou veřejnost, občas mne můžete zaslechnout v ČRo Brno, příležitostně i v České televizi.

Od tohoto roku se se mnou a mými texty můžete setkávat na tomto blogu, kam budu pravidelně přispívat radami a postřehy ze svého oboru.