Krása & Styl

Zpomalte. Pro krásu…

Zpomalte a dopřejte si víc času. Pro vaše lásky i pro vaši pleť. Jak? Poradí Bára.

Zpomalte a dopřejte si víc času. Pro vaše lásky i pro vaši pleť. Jak? Poradí Bára.


Slow je anglický výraz pro zpomalení. Je to teď hrozně trendy, kdybyste náhodou nevěděli. To je slow food, slow romance, slow living a slow beauty. Můžete se vysmát hipsterským výmyslům lidí, co nemaj co na práci, ale tenhle „slow“ styl má něco do sebe. Znamená totiž najít si čas sami na sebe. Žít a přitom žití i prožívat.


Slow neznamená výhradně jen udělat si víc času, ale také odstranit nános zbytečností, kterými se v životě zdržujeme, aniž by nám jakkoliv prospívaly.


Moment! To není novinka!


Není, máte pravdu, je to spíš něco jako návrat k jednoduchému přístupu. Tak si vezměte třeba mou babičku. Je jí přes 80 a pořád to se sebou nevzdala. Chodí na vlasy, kupuje si pleťové krémy a je naštvaná, když se nevejde do další tvídové sukně. Vypadá nejmíň o deset let mladší.


Proč? JAK?!?!


Dovezla jsem babi jejího prvního pravnoučka (mýho syna), a když se mi podařilo získat alespoň ždibec její pozornosti, zeptala jsem se: Proč? JAK?!?!


Babička odpověděla rychle a stručně. Potřebovala si totiž jít hrát s autíčkama. Chápu. Řekla:  • To znamená čistit si pleť každý večer, a to i když ses ten den nemalovala. A každé ráno, i když jsi měla klidnou noc. (No babi? :D :D :D)

  • Stačí ti jedno čistidlo, jeden krém, maximálně denní & noční. Nekomplikuj to, nepřeháněj to.

  • Šetřit peníze můžeš na tisíci jiných věcech než na svém obličeji. Nemusíš mít nejdražší, kupuj si to, co ti vyhovuje. A co ti vyhovuje, tomu nekoukej na cenu.


A právě tuhle podstatu zjednodušení jako první pochopilo Vichy. Vloni na jaře uvedli na trh řadu Slow Âge, v níž spojili přírodní čínskou medicínu s termální vodou Vichy, přidali SPF faktor a výslednou formuli zabalili do jemného krému, který je lehký, ale proniká hluboko do pleti a pomáhá ji efektivně regenerovat. Obnovená pleť je hutnější, pružnější a vláčná, protože krém restartuje i její přirozenou schopnost se „samozavlažovat“.


Na Slow Âge je skvělá ještě jedna věc: je to totiž jenom jeden krém.  Žádných tisíc přípravků, ze kterých jste jelen a nevíte, co si vybrat. Žádné rozdělení na légère a riche (lehká a hutná varianta). OK, je tam teda krém na oční okolí, ale toť vše.


Tahle filozofie se mi líbí. Jednoduchost, víc času na ty opravdu důležité věci, snaha zpomalit stárnutí, a ne vyhlásit stárnutí třetí světovou a dopadnout jako Ivana Trump starší.


Míň řešit, víc užívat. Jo a babi vám ještě vzkazuje, ať jdete každý den na procházku.


Tak jděte. Aspoň dnes.


Chtěla bych vám psát něco bombastického o Vichy Slow Âge, ale upřímně, jako první musím napsat, že Bára má úžasnou babičku! Pokud si někdo v tomto věku zachová takový nadhled a osobní sebekázeň, s jakou se věnuje nejen svému zdraví, ale i kráse, je to zcela jistě osobnost. Většina dam tohoto věku na svůj zjev… [...]

Chtěla bych vám psát něco bombastického o Vichy Slow Âge, ale upřímně, jako první musím napsat, že Bára má úžasnou babičku! Pokud si někdo v tomto věku zachová takový nadhled a osobní sebekázeň, s jakou se věnuje nejen svému zdraví, ale i kráse, je to zcela jistě osobnost.

Většina dam tohoto věku na svůj zjev již buď rezignuje, nebo naopak vytvoří karikaturu něčeho, co dříve... Tleskám tedy Bářině babičce a všem jejím následovnicím, protože je úžasné, když potkáte dámu tohoto věku, jejíž oči i pleť září, nesnaží se křečovitě překrýt vrásky, ale vše doplní jemnou rtěnkou, hedvábnou šálkou, decentní vůní, ale hlavně odzbrojujícím úsměvem. Při bližším pátrání zjistíte, že je třeba najít si čas pro sebe za všech okolností, o pleť pravidelně pečovat kvalitní a osvědčenou kosmetikou, dobře jíst, hodně spát, pít dostatek tekutin, hýbat se, mít přátele a vše si to užít... tedy hlavně zpomalit. Zpomalení navozuje už samotná vůně Slow Âge, jemná, svěží, zklidňující, ale nikoli unylá.

Textura tak akorát, dvěma tahy rozetřít, ihned se vstřebává a pokožka zůstává hydratovaná, hladká a hebká. Doporučuji na obličej, dekolt a zkuste i na hřbety rukou. Vůně vás příjemně zahalí, budete ji více vnímat, tak nějak zpomalíte… samo sebou Slow Âge…

P.S.: Pro ty z nás, kdo jsou již v druhé fázi a toho času mají více, je zde i oční Slow Âge!