Krása & Styl

Vztekejte se jako moje babička

beauty-buzz_FBpost_75_Slow-age_1200x628-2

Uznávám, ten titulek je zavádějící, ale hned vám vysvětlím, proč se moje babička vzteká a proč je to dobře.


Nikdy to nevzdat


Mojí babičce je přes osmdesát a měla jít na sraz spolužáků ze základní školy. Tak se předtím ke mně zastavila na kafe a byla strašně rozčilená, protože jí kadeřnice udělala jinou blond, než na jakou je zvyklá. Mou babi to pořádně dopálilo, protože na srazu chce přece každý vypadat nejlíp.


Po pár dnech jsem se ptala, co na srazu. A babičce přelítl tváří podivný výraz, směs zklamání a soucitu, a začala popisovat, jak se tam až na čestné výjimky dobelhali staříčci a stařenky o holi, bez zubů, se zplihlými vlasy a v garderobě načichlé naftalínem.


A mně v tu chvíli došlo, jak je vlastně nesmírně duševně omlazující vztekat se kvůli špatné barvě vlasů, pořád řešit, co si vzít na sebe, a tak nějak povšechně se snažit pořád vypadat k světu. Spatřuju v tom vůli nevzdat to, pečovat o sebe a vážit si sebe sama.


A jsem ti za tenhle příklad pozitivního přístupu k sobě samé, milá babi, nesmírně vděčná.


Ono to totiž není jenom v genech


Možná už brbláte, že moje babi dostala vitalitu v genech a já se tím tady prsím. Ale existuje průzkum, který sledoval rozdělená jednovaječná dvojčata, která vyrůstala v odlišných rodinách. A hádejte co. I jejich zdravotní stav, včetně pleti a – řekněme – mladistvého vzhledu, byl mnohdy diametrálně odlišný.


Takže klíč k módnímu „slow age“ (zpomalení věku) není v DNA, ale v péči.


A právě Slow Age se jmenuje nová řada od Vichy. Je průlomová v tom, že neslibuje vymazání vrásek, ale slibuje zpomalení stárnutí. Podle mé drahé paní doktorky Hulvové z jihlavské lékárny Dr.Max u Kauflandu má neskutečně nabité složení a je to prý nejlepší věc od Vichy, co kdy měla v ruce (a na tváři).


Jen je zatím velká škoda, že nemají noční krém. Ptala jsem se, zda se tenhle může používat jako noční, ale paní doktorka řekla, že to dobrý nápad není. Obsahuje například SPF faktor a ten by v noci pleť zbytečně zatěžoval.


Slow Age od Vichy jsem si samozřejmě odnesla domů i já. Krém je v těžkém skleněném flakonku s pumpičkou, což tedy na cestování také není, ale co už. Ovšem dál zatím jen pozitiva. Po nesmírně příjemné vůni musím vyzdvihnout hydrataci. Když si večer odličuju pleť, pořád je heboučká a vláčná. Jestli zpomaluje rozvoj vrásek, na to je po týdnu brzy odpovědět. Ale jinak za mě super, špičková hydratace, žádné fleky, pupínky ani šupiny.


SPF faktor funguje rovněž, v neděli jsem celý den trávila na fotbalovém hřišti, protože můj muž a jeho tým měli poslední rozhodující zápas s mužstvem, se kterým se prali o první místo tabulky místní 3. ligy a vyhráli. Pohár je doma!


Jen babička se nepřišla podívat, leží se zánětem močového měchýře. „Vidíš, Barunko, šla jsem na sraz v otevřených sandálkách a nachladila jsem se. To mám za to, že jsem musela zas honit vodu.“ To v seniorštině znamená něco jako „zas jsem musela být hrozně cool“.


Takže tak.