Krása & Styl

Vzpomínky na DDR a olejová ikona

Young woman typing on laptop

Moje máma studovala v Liberci a její spolubydlící a nejlepší kamarádka byla východní Němka ze Zittau, města jen pár set metrů od českých hranic. Po pádu železné opony a po všech těch šťastných politických změnách jsme se s ní a její rodinou navštěvovali. A když jsme s její stejně starou dcerou vesele kramařily v koupelně u nich doma, aniž by nám v tom jazyková bariéra jakkoliv překážela, poprvé jsem viděla lahvičku oleje Frei öl®.


Nechápala jsem, proč je to olej. Krémy, jasně, to znám, to má máma taky. Ale olej? Proč je tak malý a proč není v kuchyni? Krásně voněl, a tak jsme ho na sebe celý vypatlaly. Dostaly jsme spucunk v obou jazycích.


O několik let později jsem četla slavnou (a pro mě rozhodně i nejtlustší) knížku Egypťan Sinuhet. Mimochodem, nečtěte to, pokud u knížek brečíte. Mě stála nejmíň 15 balení papírových kapesníčků. Nicméně jsem si u ní vzpomněla na olej tety z Německa, v té knížce se totiž olejem potírali všichni. Různé oleje pro různé příležitosti, pro ženy i pro muže, pro plebs i pro faraona. Olejíčky v koupelně zkrátka nejsou výmysl kosmetického průmyslu 20. století, byly v koupelnách už před 4 000 lety. Slušný výkon!


K olejům jsem si postupně našla cestu i já sama, a to oklikou přes Spice Girls, jak už jsem tady někde říkala. Poslední dobou mě hodně zaujal olej od Nuxe. Takže když lékárny Dr.Max přišly s tím, že uvádějí na trh právě olej Frei öl®, který jsem objevila před 20 lety, až mi z toho naskočila husí kůže. Jsem holt nostalgický typ.


Když nepočítám olejovou sodomu gomoru, co jsme kdysi spáchaly v koupelně v Zittau, dá se říct, že jsem ho teď „poprvé“ opravdu vyzkoušela.


17545754_ec82234bd5adae74e1afc1db081e750e_wm (1)


Francouzská elegance v. německá preciznost


Rovnou říkám, že je hodně jiný než francouzský Nuxe, který svádí svým šarmem, charakterem i vzhledem. Oslňuje, mámí opojnou vůní a září. Frei öl® se jako správný „Němec“ soustředí na funkci. Unikátní mix minerálních látek, vitaminů a vybraných olejů má prostě jasný cíl pečovat o pleť, hydratovat ji, zatahovat strie, sjednocovat tón pokožky narušený pigmentací a podporovat obnovu kožních buněk.


Jak tohle vím? Mám takové místečko s funkcí lakmusového papírku. V dekoltu, chcete-li na hrudi, mám jemnou kůži, která zároveň vykazuje dost silný sklon k tvorbě pupínků. Když ji promastím nevhodně, tak se vysype akné, když ji hydratuju málo, je suchá a šupinatí. A právě Frei öl® tady obstál na jedničku. Někdy ani sebelepší krém prostě nezvládne jemnou pokožku nezatěžovat, tehdy byste měli sáhnout právě po kvalitním kosmetickém oleji.


Žádné pupínky, žádné šupiny, jen krásně vláčná a hydratovaná pokožka. Zkuste ho vyzkoušet i vy! Mimochodem, Frei öl® Skincare Oil letos v březnu vyhrál první cenu na Gala SPA Award 2017 v německém Baden-Badenu v kategorii Kultovní záležitosti (volně přeloženo, v originále jako Cult Concept). Zkrátka je to hvězda! :)


Vaše B.