Krása & Styl

Vyžehleno, zn. fest

beauty-buzz_FBpost_38_Vrasky-uriage_1200x628b

Celé to začalo asi před 14 dny poněkud nechutnou záležitostí. Vyndala jsem z ledničky otevřenou plechovku fazolí, jejíž obsah byl krůček od zrodu vlastní kultury, jazyka a měny. Později ten den jsem se balila do Bavorska, kam jsme s rodinou jeli na Bundesligu. Na podobné víkendovky netáhnu denní i noční krém, mám jen jeden, šikovný univerzální pleťový krém. Po zážitku s fazolemi jsem se podívala na datum spotřeby. 2013. Jsem, zdá se, trochu čuně.


Zajela jsem do lékárny a vysvětlovala paní lékárnici, že potřebuju kvalitní pleťový krém, ale univerzální. Ta dobrá žena mě pochopila, ale měla jeden doplňující dotaz: „A dáme už proti vráskám?“


V takových chvílích na sebe mozkové hemisféry začnou vrčet. Jedna chce zůstat racionální a vděčná paní lékárnici za nejlepší úmysly. Druhá touží ihned přeskočit pultík a dopustit se násilí, protože já jsem stále ještě děvče v rozkvětu a žádná ohlodaná kost s obličejem členitým jako delta Nilu.


Nuže, odevzdaně jsem vydechla. Tedy ano, a pokorně jsem si nechala přibalit i oční krém, obojí řada Isoliss od Uriage.


Zombie ráno


Večer jsem nanesla krém a v očekávání další noci, kdy budu v polospánku dlít u dětské postýlky na rtech s Ho ho Watanay, jsem aplikovala oční krém ve skandálním množství. Tak se ukaž, Uriage.


Ukázala jsem se hlavně já, v očním krému je totiž lehce stříbřitá barevná příměs, jež má oči vizuálně rozjasňovat a suplovat make-up. Ráno jsem měla kolem očí dva tlusté stříbřité kruhy a podivila jsem se, proč dítko po probuzení tak řve.


#nofilter 


Teď už seriózně. Pleťový krém opravdu vypíná vrásky. Po 14 dnech používání jsou rýhy na čele a mezi obočím rozhodně méně viditelné a záhyby kůže mělčí. Na mou extrémně suchou pleť se sklonem k atopii je vlastně vypíná až příliš. Obličej mám jako po použití rozmazávacího filtru z instagramu, ale zároveň cítím, že pleť je až moc napjatá. Tak teď raději kombinuju Isoliss s olejem od Nuxe, což nastolí dokonalou rovnováhu a je to super.


Oční krém je na mě příliš. Stříbřitá pigmentace se mi (po normálním a inteligentně intenzivním použití) moc líbí a vypadá to velmi decentně, přirozeně a rozjasněně (ach!), ale pro jemnou kůži kolem očí, kde se právě mně občas objevuje ekzém, je to málo hydratační. Oční krém jsem věnovala kamarádce s mastnou pletí a mám vyřídit, že je navýsost spokojena.


Resumé mouder z dnešního příspěvku:  • Isoliss od Uriage funguje na vrásky a je vhodný na normální až mírně citlivou pleť.

  • Neútočte na lékárníky, myslí to s vámi dobře.

  • Krému používejte obvyklé množství.

  • Pokud vám přípravek nesedí, pošlete ho dál.

  • Prošlé či dlouho otevřené potraviny vyhoďte na kompost nebo do hnědých popelnic na bio odpad. Pokud tyto potraviny už mluví, chovejte se k nim přátelsky.


Chápu, že moje kolegyně je poněkud zaskočena nutností aplikovat více přípravků pro udržení mladistvého vzhledu pleti, ovšem upřímně: 18 už nám bylo, je za námi mnoho probdělých nocí nad dětskou postýlkou a to vše se na kůži – nejen – obličeje odrazí. Říkám to nerada, ale lepší už to nebude. Tedy pokud se o svou… [...]

Chápu, že moje kolegyně je poněkud zaskočena nutností aplikovat více přípravků pro udržení mladistvého vzhledu pleti, ovšem upřímně: 18 už nám bylo, je za námi mnoho probdělých nocí nad dětskou postýlkou a to vše se na kůži – nejen – obličeje odrazí. Říkám to nerada, ale lepší už to nebude. Tedy pokud se o svou pokožku nebudeme náležitě starat.

Myslím, že právě Isolis od Uriage by mohl být vhodnou variantou do začátku, protože jeho textura je jemná, dobře vstřebatelná a extrémně dobře snášená. Dá se samozřejmě doplnit o spektrum očních krémů, masek a tak podobně, ale kdo na to má pravidelně čas? Právě pokud si nestíháte dopřát tak komplexní péči, doporučuji kvalitní krém – určitě se zaměřením proti stárnutí pleti. Pokud se vrátím k už zmíněným fazolím – proberte nejen ledničku, ale i svou kosmetickou výbavu a prošlé produkty pošlete bez milosti do koše. Šetrnost by se nemusela vyplatit a následná léčba naopak prodražit.