Krása & Styl

Vykondujte koupelnu!

Nová epocha věčně mladé pleti přichází. Otestovali jsme žhavou NOVINKU letošního roku.

Nová epocha věčně mladé pleti přichází. Otestovali jsme žhavou NOVINKU letošního roku.


Jo, čtete dobře. „Vykondovat“ je slovo, které ve Slovníku spisovné češtiny nenajdete, začalo se používat poté, co se v Česku objevil fenomén drastického úklidu japonské mistryně této disciplíny Marie Kondo.


Co je drastický úklid?


To si jednak můžete přečíst v její knize Zázračný úklid – pořádek jednou provždy, ale ve zkratce vám to můžu prozradit já. Znamená to, že vyhodíte všechny věci, které vám doslova nedělají radost. Nenošené oblečení, nepoužívané kuchyňské náčiní a samozřejmě kosmetiku, na kterou v koupelně sedá prach.


Dobrý den, kondujete?


Já občas konduju. Hlavně v šatníku. Vyřazuju věci, které už mi nejsou nebo se mi už nelíbí. Buď je nabízím kamarádkám, nebo posílám na charitu. A taky konduju poličku v koupelně. I tak tam stále zůstává slušný arzenál. Tady jsou moje domácí kondovací pravidla:  • Prázdné i skoroprázdné krémy vyhazuju. Bez milosti. Tu poslední kapku už z nich stejně nikdy nevydolujete.

  • Krémy a parfémy staré víc než 2 roky hned pryč. I krémy mají svou dobu spotřeby a pozor, na parfémech to bývá cítit. Někdy stačí, když si je vezmete na dovolenou a ony se vám párkrát povaří v autě. Vyhodit. Vždyť už to smrdí jinak!

  • Vzorky ihned použít, nebo vyhodit. Pokud si někam založíte vzorek z lékárny nebo časopisu a nepoužijete jej hned, vsadím se s vámi o svoje střevíce, že ho tam najdete za rok nebo až při příštím stěhování.

  • Přístroje pouze jednou. Pokud si koupíte nový holicí strojek, fén, kulmu nebo třeba natáčky, ty staré vyhoďte. Samozřejmě civilizovaně: do červených kontejnerů na elektro!

  • Soustřeďte se na univerzální záležitosti. A o tom bude řeč právě teď.


Vichy, zase revoluce!


Vichy má kosmetických prvenství hodně. A na letošní jaro přišla tahle značka zase s něčím, co tu ještě nebylo. Mineralizující voda z pramenů Vichy a kyselina hyaluronová. Tečka!


Jen tyhle dvě základní ingredience a pár látek, které zajistí, aby se to nezkazilo. A hotovo. Na světě je booster Vichy Minéral 89.


Proč jen vodu a kyselinu?


Nejlepší kosmetické přípravky totiž míchá sama příroda. Mineralizující termální voda Vichy obsahuje unikátní mix 15 vzácných minerálních solí a stopových prvků, a to v úctyhodné koncentraci 5,2 gramů na litr. Sama o sobě má výjimečné vlastnosti, umí pleť zklidnit a posilovat její obranyschopnost.


I ta kyselina je přirozená, pokožka ji totiž skutečně obsahuje, ale s věkem se její podíl v hlubších vrstvách kůže snižuje, a právě to je jednou z příčin ochabování pleti.


Zkrátka, tahle slavná kyselina v pokožce funguje jako houba – váže vodu a díky tomu pleť znovu nabobtná. Navrátí se jí pružnost a vláčnost, jemné vrásky se vyplní a pleť získá zpět jas a vitalitu. Žádný botox, jen příroda.


Jaké to je?


Není to krém, je to čirý vodnatý gel a na obličej vám ho stačí opravdu jen malá špička. Roztírá se příjemně, ale než na pleti zaschne, trochu se lepí a leskne. Zaschne zhruba po 10 minutách. Nemá žádnou vůni. Pozor, nemá ani žádný SPF faktor, takže s ním zacházejte spíš jako se sérem – pod noční krém nebo pod denní krém/make-up/BB krém/opalovací krém, cokoliv zrovna používáte.


A je to super, správně to nazvali „booster“, nehezky česky něco jako „zvětšovač“. Pleť je po něm vyplněná, vláčná a zářivá.


Vy navíc víte, že jste ji takhle ničím zbytečně nezatížili a že díky Vichy „pleťové sérum“ přestává být další vrstvou na kůži, ale stává se její dokonalou výživou. Boží nápad.


Jednoduše – geniální


Marie Kondo by z takového kosmetického minimalismu měla radost. A z čeho ona má radost, to nevyhazuje!