Krása & Styl

Vše o mých vlasech

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Na Instagramu se stále častěji objevují dotazy k mým vlasům, a tak jsem se rozhodla dnešní článek věnovat právě jim. I když je to vzhledem k mým hnědým očím dost zvláštní, narodila jsem se jako zrzka. U své přírodní barvy jsem zůstala zhruba do šestnácti let, kdy jsem se poprvé obarvila na tmavě hnědou. Brunetkou jsem byla pěknou řádku let a když se po letech dívám na fotografie, nemám pocit, že by ke mně tmavá barva neseděla. S nástupem na vysokou školu jsem ale ze zvědavosti a touhy po změně začala své vlasy zesvětlovat. Po několika návštěvách kadeřnice se ze mě stala blondýna. A světe div se, navzdory stovkám historek a otřepaných vtipů jsem vysokou školu dokončila.


Stříhat nebo nestříhat?


Osobně upřednostňuji dlouhé vlasy. Přijdou mi ženské a variabilní při tvorbě účesů. Ráda je nosím rozpuštěné, stažené v culíku nebo zapletené do copu, rovné, vlnité i přímo kudrnaté. S úpravou vlasů, točením nebo žehlením se ale vlasy poškozují. Pravidelné zastřihávání roztřepených konečků považuji za nutnost a jsem přesvědčena o tom, že pokud jednou za čas člověk vlasy zkrátí výrazněji, jedině jim to prospěje. V mém případě došlo k zásadnímu stříhání vlasů letos v únoru, kdy šlo dolů celých patnáct centimetrů. Ačkoliv jsem s délkou vlasů byla spokojená, cítila jsem, že jsou unavené a že jim odlehčení jedině prospěje. Měla jsem pravdu. Ostříháno, zregenerováno a mohou znovu růst!


Péče a přípravky


V jednom ze svých článků jsem se zmínila o tom, že trpím seboroickou dermatitidou. Dlouhá léta jsem se trápila s nesnesitelným svěděním hlavy a nevěděla jsem, po jakém přípravku sáhnout. Jednoho dne jsem ale narazila na skvělou dermatoložku, která mi doporučila užívání šamponu Vichy Dercos. Ten je od té doby alfou a omegou mé péče o vlasy. Kromě šamponu samozřejmě používám kondicionér. V tomto případě ale výrazného favorita nemám a na vlasy převážně aplikuji přípravky určené pro blond barvu. Pokud chci vlasům dopřát hloubkovou regeneraci, sahám po vyživujících maskách nebo kokosovém oleji, který jsem si přivezla z Thajska. Nanáším jej zpravidla od konečků vlasů, nechám zhruba 20 minut působit a nakonec vlasy opláchnu.


Úprava


O negativním dopadu častého žehlení či natáčení vlasů jsem se již zmínila. Pokud si ale stejně jako já nemůžete pomoci a vlasy upravovat chcete, doporučuji sáhnout po ochranných termoregulačních produktech. Ať už jde o sprej nebo olej, důležité je, že přípravek vlas obalí a zabrání tak jeho narušení tepelnou změnou. Mezi mé oblíbené produkty tohoto typu patří Heat Protection Mist od Toni&Guy. V létě vlasy chráním před negativními slunečními paprsky aplikací spreje s UV filtrem a při jakékoliv úpravě vlasů nenechám dopustit na kouzelný Tangle Teezer.


Foto: www.checkczechfashion.cz


Střih a barva vlasů: Salon Papilio