Jak na to

Večerní líčení

boyish_07


Kvůli své práci se líčím téměř každý den. Z domu prakticky nevyrazím bez make-upem sjednocené pleti, hnědých očních stínů, řasenky a tvářenky. S tímto základem funguji po celý den a v případě, že rovnou z práce vyrážím na večerní akci, hodím ráno do kabelky také rtěnku a oční linky v tužce.


Moji oblíbenci pro večerní líčení:


Make-up: L’Oreál Paris True Match foundation


Korektor: Eucerin Dermo Purifyer cover stick


Tvářenka: Bobbi Brown Illuminating Bronzing Powder, odstín Santa Barbara


Oční stíny: Naked 2 by Urban Decay / Lancome paletka Petal Pusher


Stín na zvýraznění obočí: Bobbi Brown eye shadow, odstín Cement


Řasenka: L’Oreál Double Extension


Rtěnka: MAC, odstín


Při líčení postupuji tak trochu netradičně – od očí k pleti. Nejprve na víčka nanesu růžové stíny s jemným třpytem a následně obtáhnu vnitřní stranu víčka matným hnědým stínem. Tyto dvě barvy štětcem prolnu tak, aby se bez výrazného přechodu jedna propojovala v druhou. Do vnějšího koutku oka pak nanesu tmavě hnědý oční stín a štětcem jej roztírám směrem ke středu oka, aby opět došlo k pozvolnému prolnutí s ostatními stíny. Když jsou nanesené barvy na víčku pěkně vystínované, do vnějšího oka štětcem s tmavě hnědým stínem nakreslím tenkou čáru. A pokud chci očím dodat dramatičtější vzhled, zopakuji to samé i s očními linkami. Zbývá už jen nanést řasenku a oči jsou nalíčené. Co se týče sjednocení pleti, začínám aplikací korektoru na červená místa na obličeji. Následuje make-up, který na pleť nanesu štětcem a rovnoměrně jej rozetřu, a tvářenka s rozjasňovačem, díky kterým zvýrazním tvar obličeje. Na závěr celého procesu se vrhám na obočí. Přetáhnu jej matným světle hnědým stínem a dodám mu tvar použitím malého kartáčku.


Pravidelné líčení a silnější nánosy make-upu pleti příliš neprospívají. Je proto dobré nechat pleť čas od času odpočinout a hlavně ji – odličovat, hydratovat a vyživovat!


Co váš šatník nutně potřebuje?


Foto: www.checkczechfashion.cz