Krása & Styl

Úsměv, prosím!


Dnes jsem si pro vás připravila článek na téma péče o zuby. Text vznikl na základě mých osobních zkušeností a informací, které mi poskytl můj zubní lékař.


Zubní kartáčky


Používám výhradně kartáčky Curaprox, protože mi vyhovují plochou i délkou štětin. V závislosti na stavu dásně je vhodné individuálně volit i rozdílnou měkkost. Dlouhou dobu jsem používala variantu super soft, ale na základě doporučení lékaře jsem přešla ke kartáčku ultra soft. Ačkoliv jde o velmi měkkou variantu, při správné technice zuby dokonale vyčistí. Základem správného čištění zubů je ošetření každého zubu krouživými pohyby štětin kartáčku. Žádné dření dásní a žádné stírání pasty od dásní dolů.


Mezizubní kartáčky


Zařadit mezizubní kartáčky do denní rutiny nebylo vůbec jednoduché, dnes ale tuto část čistění zubů málokdy vynechám. Sebelepší zubní kartáček totiž nedokáže vyčistit oblast mezi zuby, a tak je používání těchto malých pomocníků na místě. Ať už sáhnete po jakékoliv značce, pamatujte, že mezizubní prostory nejsou stejně velké. Proto si pořiďte i produkty s rozdílně širokými štětinami.


Zubní pasty


Nabídka zubních past je široká a každému vyhovuje něco jiného. Ze sortimentu, který je dostupný v České republice, jsem si oblíbila pasty Lacalut a Elmex, které pomáhají předcházet paradontóze.


Ústní voda


Kromě toho, že ústní voda dodá vašemu dechu svěžest, působí jako pomocník v boji s bakteriemi. Ústní voda neutralizuje zbytky zubního plaku, ničí bakterie a pomáhá tak předcházet vzniku zubního kazu i paradontózy.


Často diskutovaná je také barva zubní skloviny. Kromě vnějších vlivů jako jsou cigarety, káva nebo červené víno ale může být dána geneticky. Ve všech případech doporučuji navštívit zubního lékaře a poradit se o nejvhodnějším postupu.