Trendy

Hvězda za 5 minut

Nejen akční mámy ocení návod, jak získat během 5 minut vizáž hollywoodské hvězdy!

Nejen akční mámy ocení návod, jak získat během 5 minut vizáž hollywoodské hvězdy!


Na pivo s kamarádkou Katkou jsem dorazila uřícená, nevyspalá a pozdě. Vyhrkla jsem na ni, že povánoční maraton návštěv je strašný peklo.


Katka, třicetiletá máma dvou školních dětí, která jakýmsi zázrakem pořád vypadá na 20, mě sjela pohledem a pravila:


„Nechceš se jít namalovat?“


* Na konci tohoto článku najdete návod, jak být hvězda za 5 minut.


Pěkná pleť je základ


Tak jsem se vrátila s ústy v barvě čerstvé krve, ale Katka měla další námitky. Když totiž člověk nosí rudou rtěnku, musí mít pěknou pleť, což já s tmavými kruhy pod očima a tvářemi růžovými od mrazu rozhodně nesplňuju.


A tak ještě než jsme se na pivu dostaly k dětem, manželům, ostatním mužům, práci a pomlouvání ženských, které nemáme rády, promluvily jsme si o make-upech. A protože jsem si make-up nikdy sama nedávala, dokonce ani žádný nemám, Katka navrhla, že jako správná beauty bloggerka to musím prolomit a zkusit ho na vlastní kůži.


Vybírejte, když nevíte co!


Naběhla jsem do lékárny Dr.Max, jestli tam není nějaký kvalitní make-up. Ale běda, ať generuje přirozený a hezký vzhled, nic kytovacího.


Paní lékárnice mi doporučila make-up Couvrance od Avène. Neobsahuje oleje, takže jeho nemastná textura je odolná proti setření, má SPF faktor 15 a nabízí ochranu proti volným radikálům (antioxidant pre-tokoferyl). Je hypoalergenní a nekomedogenní (tedy neucpává póry a nezapříčiní vznik černých teček). Navíc je vhodný pro citlivou pleť, ale to snad každý produkt od Avène. No a ještě něco důležitého speciálně pro mě – je matný!


A teď ten hollywoodský look za 5 minut!


Na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí, poprvé v životě jsem si sama dala make-up. A jak mi doporučila ostřílená profesionálka v oboru z-nouze-ctnost Katka, s pěknou pletí můžu být v koupelně ještě línější než obvykle.


Nejen akční mámy ocení návod, jak získat během 5 minut vizáž hollywoodské hvězdy!


Stačí prostě dobrý make-up, který je kvalitní sám o sobě a nepotřebujete pudr, tvářenku ani další cajky. Potom krásné a decentně upravené obočí a nakonec slavnou rudou rtěnku. Protože jak pravila Katka, řasy až do nebe má dneska každá druhá. Ale vynést rudou pusu stylově, to už chce jinačího fištróna.


Amen.


Mít dítě, a nemít make-up – to je odvaha! Zejména když díky nespavcovi oka nezamhouříte a druhý den máte náročnou schůzku, třeba pracovní pohovor. Naštěstí jsou dostupné přípravky, které vaši kůži doslova pohladí, perfektně unavenou pokožku zklidní a jejich krycí schopnost zamaskuje deficit spánku i kruhy pod očima. Občas jsou produkty náročnější na používání, například… [...]

Mít dítě, a nemít make-up – to je odvaha! Zejména když díky nespavcovi oka nezamhouříte a druhý den máte náročnou schůzku, třeba pracovní pohovor. Naštěstí jsou dostupné přípravky, které vaši kůži doslova pohladí, perfektně unavenou pokožku zklidní a jejich krycí schopnost zamaskuje deficit spánku i kruhy pod očima. Občas jsou produkty náročnější na používání, například je nutné je do pokožky jemně vklepávat, ale výsledek předčí všechna očekávání. Vaší pleti lichotí a opravdu dlouho na ní vydrží. A Bára právě jeden z nich objevila!