Krása & Styl

Tipy oparové guru Báry

Nejlepší věci na opar z lékárny i ze špajzu!

Nejlepší věci na opar z lékárny i ze špajzu!


Jsem oparový typ. Stačí mi trochu stresu, oslabená imunita, nebo velkoparádní oslava narozenin mého muže a mám opar. A na to mám důkaz, na jeho 25. i 35. narozeniny vždy s hubou jak jamajská domovnice. Taková „hezká“ tradice.


Opar, ach bože proč?


Ten vir, který opary způsobuje, má v sobě asi 70 % populace. A pak už stačí i menší nerovnováha v organismu a projeví se bolavou hroudou na rtech, někdy v oblasti mezi ústy a nosem. Velká nádhera.


První signální


Zkušení oparisté už vědí – takové jemné brnění ve rtu, bolest na stisk a napnutá kůžička, trochu teplejší než zbytek rtů. Když máte opar po třiatřicáté, už to prostě poznáte.


A právě v tomhle momentu musíte začít jednat. Čím dřív, tím líp. I kdyby se později ukázalo, že to byl planý poplach.


Nejlepší jsou samozřejmě mastičky z lékárny, notoricky známá bílá matička Herpesin, nebo průhledný gel Urgo, který po zaschnutí vytvoří film… no spíš to vypadá, jako byste na rtech měli malý kus igelitu. Ale aspoň to není bílé. Každému vyhovuje a zabírá něco jiného, ale myslím, že všechny dostupné věci z lékárny svou účinnost mají. Horší je, když jste zrovna někde v tramtárii a nic s sebou nemáte.


Babské rady&tipy&triky


Všeobecně známé


- Zubní pasta

- Alpa (teda, aspoň můj táta to vždycky používal a tvrdil, že je to nejlepší)

Super-přírodní


- Aloe Vera – tuhle kytku je dobrý pěstovat doma, prostě si ustřihněte špičku jednoho listu a na pár minut ji přiložte na postižené místo. Aloe Vera má přirozeně antiseptické a hojivé účinky.

- Obklad z jedlé sody – převařenou vodu smíchejte s jedlou sodou a vymíchejte do konzistence kaše. Snažte se dát směs fakt jenom na ten opar

- Plátek česneku – přiložte na opar, nebo česnekem opar potírejte.

- Šťáva z cibule – nic složitého, zakrojte cibuli, počkejte, až se „opotí“, čistým tamponkem setřete šťávu a přiložte na opar.

Neskrývejte ho


Víte, co je esteticky horší než opar? Špatně zamaskovanej opar.


Když si budete do práce nebo mezi kamarády hrdě vykračovat s bílým flekem mastičky na puse, každý hned ví, která bije. Máte opar, to je jasný.


Ovšem když se někde zjevíte s rudou rtěnkou, pod kterou budete mít nepřirozeně nateklej jeden ret a ještě s takovou dost divnou a odpudivou hrudkou, budete spíš vypadat jak špindíra s nějakým bordelem na puse. A to fakt nechcete.


Nezapomeňte na zbytek rtů!


To se stává neskutečně často. Mazlíte si tam opar česnekem a mastičkama, ale úplně se vykašlete na zbytek rtů, které totálně okorají, popraskají a oloupou se. Je to fakt běžná „chyba“, tak si na to dejte pozor, ať zase bude u vás oparová sezóna.„Já už tuším, že až bude mému muži 45, že zase budu mít opar a že se zase takhle pěkně vyfotíme. Vždyť už je to tradice“