Krása & Styl

Těhotenství: starter pack

Čekáte miminko? Tady je seznam, co budete potřebovat.

Co potřebujeme každá budoucí maminka?


Co koupit v lékárně hned druhý den poté, co vám vyjde pozitivní test? Já vám to řeknu, protože jsem to pár týdnů zpátky všechno kupovala.


Takže aby bylo jasno, neztloustla jsem, jsem těhotná. No dobře, přibírám raketovým tempem, protože mám apetit jako vlk. Ale na to bohužel v lékárně nic neprodávají. To bych si musela zašít pusu.


Must have


Některé věci si v těhotenství pořídit můžete, jiné musíte. Musíte! Já to vím, protože už to mám jednou za sebou. Řeč je hlavně o krémech proti striím. Když totiž fakt poctivě mažete bříško, tak riziko, že vám pokožka popraská, snížíte na minimum. Bohužel je náchylnost k rozvoji strií daná především geneticky (protože geneticky je dán typ pokožky), důkladnou péčí ovšem minimalizujete i vliv dědičné predispozice. S krémem/olejem proti striím je to jako s kyselinou listovou. Je lepší, když to používáte ještě o chvilku dřív, než je to fakt třeba. Tak i když v okamžiku zjištění těhotenství ještě nemáte nahoře ani deko, začněte se mazat. Kůže se dostatečně zvláční a promastí a lépe potom snáší nápor toho obrovského napínání.

Mně zachránil kůži Olej proti striím od Eucerinu. Během prvního těhotenství jsem se poctivě mazala každý den po sprše a následky po těhotenství čistá nula. Strie nemám. Lepší doporučení mě nenapadá, asi se vám vyfotím v plavkách


Radši si pořiďte


Křečové žíly nejsou to, co byste si chtěli pořídit ve třiceti. Vypadají děsivě a navíc mohou představovat nejen kosmetický, ale i zdravotní trabl. A už si nikdy, ale opravdu nikdy s klidným srdcem nevezmete šaty, protože máte na nohou fialové, vystouplé a krabaté žíly.


Au & fuj


Jenže stejně jako ke striím, i k rozvoji „křečáků“ má někdo bohužel větší predispozice. Svoji DNA nezměníte, ale můžete celý problém o tři koňské délky zmírnit.

Prevence je tu, stejně jako u strií, jedinou možnou cestou, jak se bránit. Když se vám podaří, že nevzniknou nebo vzniknou jen malinkaté, jste absolutní vítěz. Protože jak tu jednou jsou, nikdy se jich už nadobro nezbavíte.


Můj tip je kosmetika z českých (spíš slezských) lázní Jeseníku. Priessnitz Mazání z řady Žíly a cévy De Luxe, které působí preventivně na udržení zdravé kondice a funkce žilního a lymfatického systému, zároveň umí ulevit od pocitu těžkých a unavených nohou a nakonec zvláčňuje a hydratuje jejich pokožku.

V rámci antikřečákových opatření ještě zaveďte 2–4 krátké denní pauzy, kdy si dáte nohy nahoru. Stačí i 5–10 minut a zmírníte tím otok nohou, protože lymfa může volně proudit. Nepodceňujte to. Křečáky fakt nechcete.


Podle potřeby


Většina mých kamarádek to měla stejně jako já – v těhotenství musely změnit kosmetiku, protože se změnila jejich pleť. Těhotenství není nemoc, ale je to jiný stav, a to tedy se vším všudy. Třeba moje smíšená až suchá pleť se změnila v mastnou a násobně přibylo akné. Bohužel. Inu, kvetu jako jarní louka. Někdo to má s mírou mazu přesně naopak, jiné holky si „užijí“ těhotenské pigmentové skvrny nebo rozvinutí atopického ekzému, který neviděly od začátku své puberty. Prostě každý si těhotenství vychutnává po svém a můžete vsadit boty, že i ve vaší epidermis nezůstane kámen na kameni. Takže zatímco dosud jsem používala na noc nejvíc hydratační a hutný krém Nutrilogie 2 od Vichy, teď si vystačím s lehkým pleťovým olejem Frei Öl Olej na obličej. A z pleťového mléka na odličování Hydrabio od Biodermy jsem musela přejít zpátky k micelární vodě. Tu jsem si vybrala pro normální až smíšenou pleť od Nuance.

Pokud jste náhodou taky v tom a nevíte, jak přesně se posunul v těhotenství váš typ pleti, zajděte si do lékáren Dr.Max na profesionální diagnostiku pleti ZDARMA. Seznam dermocenter najdete tady.