Krása & Styl

Švédsko a péče o krásu

IMG_4697


Pokud patříte mezi pozorné čtenáře našeho blogu, pravděpodobně jste nezmeškali informaci o tom, že jsem se na dva měsíce pracovně přesunula do švédského Stockholmu. Švédsko patří mezi multikulturní země a stejně tak, jako společnost respektuje odlišný původ obyvatel, je velmi pozitivní i v nahlížení na krásu. Krásné je tu to, co je přirozené.


Přestože se Švédky umí při líčení pořádně odvázat a barevné stíny, linky, rtěnky a pestrobarevné lesky na rty tu s největší pravděpodobností obsahuje každá kosmetická taška, během všedních dnů dává většina Švédek přednost velmi přirozenému make-upu. (A to, jak už víme, má u mnoha mimořádný úspěch.) Extrémní důraz kladou na čistou a sjednocenou pleť, dávají si záležet na volbě strukturou i odstínem dokonalého make-upu, korektorů a rozjasňovače a v neposlední řadě i výběru kvalitní řasenky. Při aplikaci očních stínů dávají přednost světle růžové, béžové či jemně zlatavé. S tvářenkou a rudými rty to v případě všedních dnů nepřehánějí.


Můj každodenní líčící proces se tedy podstatně zkrátil, používám minimum stínů a tvářenku jsem vysadila úplně. Nevím, jak tomu bude v Praze, ale tady se tak cítím velmi komfortně.