Krása & Styl

Svatební trendy 2016 očima vizážistky Martiny Knížové

Navara foto


Svatební sezóna je za rohem a budoucí nevěsty mají jistě plnou hlavu příprav. Abychom vám v této situaci pomohli, vyzpovídali jsme vizážistku Martinu Knížovou a připravili pro vás rozhovor plný svatební inspirace a nejnovějších trendů.


Jaké jsou letos nejžhavější trendy v oblasti svatebního make-upu a vlasů?

Svatební sezóna 2016 je barevná a blyštivá. Pudrové tóny budou doplněny o barvy jako je sytě růžová, teplé odstíny oranžovéžlutá. Tyto trendy se mohou promítnout jak do dekorace na svatební tabuli, detailů na šatech, tak i do svatebního líčení. Zdobené vintage šaty se skvěle hodí ke stále oblíbenější rustikální svatbě. Ve svatební vizáži platí jednoduchost. Méně je někdy více. Základem líčení je čistá svěží pleť, perfektně upravené obočí a šťavnaté tváře. Odvážnější nevěsty mohou sáhnout po sytě růžové rtěnce, která celý look skvěle rozzáří. Trendy jsou stále ‚messy hair‚ – ať už se rozhodnete pro rozpuštěné plážové vlny, nedbalý drdol, nebo zapletené vlasy. Alternativou pro ty, které dají přednost minimalističtějšímu stylu, je dokonale uhlazený výčes. Skvěle vypadají i vlasové ozdoby!


Martina Knizova uces


Řídí se české nevěsty aktuálními trendy nebo spíš tíhnou k tradičním svým vlastním představám o dokonalém svatebním makeupu a účesu?

Posledních několik svatebních sezón pozoruji, že nevěsty opouští od klasických českých trendů a nechávají se inspirovat těmi zahraničními. Internetovou biblí se stal pinterest.com, kde si můžete sestavit svou svatbu snů. Myslím si, že v Čechách chybí kvalitní zdroj inspirace pro nevěsty, které se ji rozhodnou hledat jinde než na zahraničních stránkách. Chybí tu opravdu kvalitní a aktuální web nebo časopis. Proto nevěst vidí pod pojmem ‚vlasová ozdoba‚ jen květinové skřipečky.


Jaký styl účesu vyžadují české nevěsty nejčastěji?

Existuje fotka svatebního účesu, se kterou každoročně přichází několik nevěst. Jedná se o rozvolněný cop na jednu stranu, natupírovaný na temeni hlavy. Je to zlatá střední cesta pro ty, které nechtějí mít rozpuštěné vlasy nebo schovat do drdolu. Další klasikou je nízko posazený drdol.


A v případě makeupu?

Co se make-upu týče, tady už nevěsty jasnou představu většinou nemají. Obecně platí, že by líčení nemělo působit těžce, ale naopak nevěstu rozzářit a podtrhnout její krásu. Nejčastěji volím soft smokey eyes v neutrálních tónech, individuálně doplněné linkou.


Foto: Kateřina Novotná


V čem podle tebe dělají nevěsty nejčastější chybu?

V tom shonu se často stane, že si neuvědomí pár věcí. Na zkoušce se je snažím připomínat. Tím prvním prohřeškem je barvení vlasů, obzvláště těch tmavých. Je třeba myslet na to, že barva může zůstat na kůži ve vlasové linii a proto nechat odstup od svatby alespoň týden, aby se stihla dokonale vymýt. Mimoto čerstvě barvené vlasy jsou daleko více kluzké a tak obtížnější na úpravu. Dále se setkávám s tím, že nevěsty chodí na doplnění permanentních řas den před svatbou. Hrozí tady špatná reakce na lepidlo a tak opuchlé a začervenalé oči. Pokud toužíte před svatbou navštívit kosmetiku, obloukem se vyhněte čištění. Trvá to minimálně týden, než se pleť vrátí zpátky do normálu a i tak hrozí zvýšená tvorba pupínku z důvodu, že se pleť ještě dočišťuje. Ráda by jste byla ve svatebních šatech krásně snědá? Až budete ležet u vody, pamatujte na to, že opálená ramínka od plavek nebudou v těch korzetových šatech vypadat vůbec hezky:-)


Nechají si nevěsty poradit?

Určitě. Nastávající nevěsty už ve většině případů přicházejí s jasnou představou, ale může se stát, že jimi zvolený účes se nehodí ke tvaru obličeje nebo typu vlasů. Každé nevěstě proto doporučuji zkoušku, na které se snažíme najít co nejlepší řešení pro ně na míru a v den svatby už nemusí být ve stresu a mohou si zkrášlování užívat.


Existuje nějaký způsob nebo péče, kterou bys nevěstám doporučila absolvovat, aby byly na svatbě co nejhezčí?

Z kosmetických ošetření bych doporučila nějaké hydratační, i v případě, že máte mastnější pleť. Čím méně je hydratována, tím více mazu produkuje. Akné nebo problematickou t-zónu řešte lokálně jílovou maskou. Myslete i na pedikůru! Upravené starorůžové nehty na nohou vypadají daleko lépe než oprýskaný červený lak. Další věcí je nákup rtěnky pro svatební den. Jako vizážistka se snažím o to, aby rtěnka byla co nejčerstvější a vydržela tak co nejdéle. Po svatebním polibku, nekonečných gratulacích a hostině, dostane zabrat a je třeba mít v zásobě svojí pro doupravení. Ideální je, zeptat se své vizážistky na odstín rtěnky, který použije a pořídit si podobnou.


Pokud chcete o Martinině práci víc, sledujte její Facebook či Instagram.Foto 1: Lukáš Navara / Foto 2: archiv Martiny Knížové / Foto 3: Kateřina Novotná