Krása & Styl

Suchý šampon nové generace

Naše Bára má občas mastnej chlup. Jak to řeší?

Naše Bára má občas mastnej chlup. Jak to řeší?


Vyjít ven s mastnými vlasy je asi nejhorší estetický stigma. To se prostě ve slušný společnosti nedělá. Pro to není žádná omluva – ani kocovina, ani mateřská, ani časovej pres.


Na českém trhu je už od devadesátých let dost oblíbený jeden suchý šampon. Sypký produkt zavedené značky stojí pár kaček a seženete ho v každé drogerii. I mě mnohokrát tahal z mastňáckého průšvihu a díky bohu za něj, že vůbec je.


Ale řekněme si upřímně, že prostě má svoje limity. Jednak ten bílý prášek je dost vidět (což je prudce horší u tmavých vlasů), má dost specifickou (a intenzivní) vůni, která není zrovna pěkná, a nanášet ho musíte nad umyvadlem, jinak máte koupelnu zn. zasněženo.


Teď jsem ho dost pomluvila, ale pozor, až donedávna byl pořád lepší než několik nových suchých šamponů ve spreji, které jsem si během posledních let pořídila v drogerii. Ty sice skoro všechny pěkně voněly, ale na vlasech dělaly žmolky, vlasy po nich ztrácely objem, těžkly a úroveň zplihlosti se limitně blížila stavu před aplikací.


beauty-buzz_FBpost_08_Klorane_600x315-2


Klorane? Co to je?


Klorane je nóbl francouzská značka a dřív se specializovala vyloženě na léčivé přípravky – proslulý je například jejich chininový šampon proti padání vlasů nebo pivoňkové sérum proti svědění pokožky hlavy.


Teď se ale v Klorane pustili i do řešení běžnějších věcí, takže u nich najdete řadu pro zvětšení objemu, pro lámavé vlasy, pro lesk, barvené vlasy atd., atd.


A právě u Klorane jsem objevila suchý šampon ve spreji, který splňuje všechny požadavky. Jako vážně.


To je něco jako vyhrát Sportku.  • Velmi, velmi, velmi jemná vůně. A příjemná.

  • Na pohled i na dotek čisté vlasy.

  • Vlasy lehké, možná i trochu načechrané.

  • Bez viditelných barevných změn na vlasech i pokožce hlavy.

  • Žádné žmolky, ani po 10 hodinách.

  • Aplikace bez nutnosti následného úklidu, takže kdekoliv & kdykoliv.

  • Žádné svědění hlavy.

  • Cena kolem dvou stovek. <3


beauty-buzz_FBpost_08_Klorane_600x315-3


TIP pro supermastné vlasy


Silně mastné vlasy budou potřebovat větší dávku, ale Klorane suchý šampon to zvládne. Ale pozor, NIKDY nestříkejte z bezprostřední vzdálenosti, to by byl bílý povlak na vlasech vidět. A pokud toho budete stříkat opravdu tunu, tak počítejte i s jemňoučkým bílým práškem v okolí aplikace. Není vidět, ale na nábytku a zemi ho prstem pocítíte. Takže pro supermastné vlasy přece jen radši do sprchového koutu.


Přehnali jste to?


Nastavte na fénu režim chladného vzduchu a vlasy krátce vyfoukejte a zafixujte lakem na vlasy.


 


Kdo miluje květiny a léčivky, musí si zvlášť zamilovat Klorane. Jejich obaly jsou kultivované, vždy s vyobrazením účinné léčivky... Lichořeřišnice, myrta, pivoňka, olivy, len, kopřiva, chinin, oves... zdaleka ne úplný přehled jednotlivých léčebných vlasových řad pro vlasy normální, suché, vypadávající, mastné... A právě pro ty je tu suchý šampon kopřiva. Pokud znáte ten pocit, kdy… [...]

Kdo miluje květiny a léčivky, musí si zvlášť zamilovat Klorane. Jejich obaly jsou kultivované, vždy s vyobrazením účinné léčivky... Lichořeřišnice, myrta, pivoňka, olivy, len, kopřiva, chinin, oves... zdaleka ne úplný přehled jednotlivých léčebných vlasových řad pro vlasy normální, suché, vypadávající, mastné... A právě pro ty je tu suchý šampon kopřiva.

Pokud znáte ten pocit, kdy si nestíháte umýt hlavu a potřebujete vypadat dobře bez nánosu chemie ve vlasech, určitě tuto osvědčenou značku vyzkoušejte, nebudete zklamáni. Vlasy budou přirozeně hydratované, vůně je velmi jemná, neobtěžuje a nepřebíjí parfém, mastnota z vlasů pryč… Hurá do ulic!