Krása & Styl

Suché rty a ruce

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Přesto, že patřil letošní podzim k mimořádně teplým, mrazivých dní je stále více. Spekulace o tom, zda je nebo není vhodné hydratovat kůži během těchto chladnějších měsíců, neberou konce. Nevím jak vy, ale já pocit suchých a rozpraskaných rukou a rtů prostě nesnáším. V kabelce mám proto neustále hutný krém na ruce a balzám nebo vazelínu na rty. Rtům navíc minimálně jednou týdně dopřávám přírodní peeling, který je zjemní a vyhladí. Pokud chcete svým rtům dodat šťávu i vy, připravte si některou z následujících směsí.


Slaný peeling


Slaný peeling připravíte smícháním olivového oleje a mořské soli. Směs aplikujete na rty a krouživými pohyby ji do rtů vmasírujete.


Sladký peeling


Peeling z cukru, olivového oleje a medu doporučuje nejeden odborník na krásu. Cukr, olej a med důkladně promíchejte, finální směs nahřejte v mikrovlnné troubě a následně aplikujte na rty.


Kávový peeling


Netradiční kávový peeling připravíte kombinací zrnkové kávy, medu, cukru a olivového oleje. Stejně jako v předchozích případech, směs na rty nanesete krouživými pohyby.


Existuje nějaký způsob, jak se suchou kůží a rty bojujete vy? Také sebou věčně taháte svůj oblíbený krém a balzám? Napište mi do komentářů!