Krása & Styl

Strasti sladkých děvčat

bara2


Seděly jsme se ségrou večer u vína a u Osadníků z Katanu (boží stolní hra pro dva, doporučuju!) a po tom, co jsme zdrbly všechny naše známé, příbuzné, kolegy a členy evropských královských rodin, jsme se dostaly i na pleť. Sestra pronesla se vší vážností, že se jí obličej vždycky rozdělá po sladkým. No, vzhledem k tomu, že jsme byly na dovče u alpských jezer, každý den kafíčko a Konditorei (německý výraz pro cukrárnu), obě jsme vykvetly jak jarní louka. Možná na tom něco bude.


Uhry z cukru a disciplína


Ono sladké totiž spadá do stejné kategorie jako třeba odličování. Když jste na sebe pes, hlídáte se a nejíte sladké, respektive se pravidelně odličujete, výsledky jsou vidět. A když to flákáte, je to vidět taky.


A zrovna dovolená je ideální příležitost k takovým hříchům. Celý den si člověk máchá obličej v průzračné alpské vodě, tak přece není třeba to večer drhnout micelárkou a nanášet noční krém, že jo. A pak to tak i vypadá.


Buďte pes, budete krásná


Rozuzlení je nabíledni. Žádný pardon vám totiž vaše pleť neposkytne, stejně jako vaše břicho nezavře oči před dalším sachrem.


A navíc je stejně důležité, čím ládujete trávicí trakt a čím odličujete pleť. Rohlíky s vlašákem a limča stojí tři pětky, celozrnný chleba s kvalitní šunkou, opravdovým jogurtem, porcí zeleniny a čajem z čerstvých bylinek kilo. Poměr cena/výkon stejně vychází lépe pro zdravou stravu.


Tenhle příměr je ale u odličování komplikovanější. Za stejný peníz si totiž můžete koupit asi milion různých micelárek, ale která vaší pleti udělá dobře, je pořád ve hvězdách.


Teď si za rozumnou částku můžete pořídit micelárku od Uriage, seženete ji ve variantách určených pro normální až suchou pleť, normální až smíšenou pleť, smíšenou až mastnou pleť, pro citlivou pleť bez parfemace a pro citlivou pleť se sklonem k zčervenání. Navíc si můžete vybrat velikost – buď 250 ml, nebo 500 ml.


Jsou to kvalitní micelárky s obsahem termální vody z francouzských alpských lázní Uriage, kam se jezdila rekreovat Coco Chanel (asi přes sto lety ), a na vyzkoušení je rozhodně doporučuju. Já mám od Uriage micelárku pro normální až smíšenou pleť a jsem s ní spokojená, nevysušuje, nenapíná a nedráždí pleť, nepálí do očí. Ráda bych vám řekla, že ani vy s ní nešlápnete vedle, ale neřeknu to. Každá pleť je jiná a vy si to musíte prostě nejdřív vyzkoušet samy na sobě.


Najít tu pravou micelárku je jako hledat životního partnera nebo dobrou kadeřnici. Zatraceně dlouhá a trnitá cesta plná omylů.


Co vám ovšem můžu doporučit plošně, ihned a s všeobecnou platností je minerální voda Uriage ve spreji. Používám ji ve vedrech a je fantastická. Až si pro ni půjdete k Dr.Maxovi, přihoďte i tu micelárku, za mě má velmi slušnou šanci stát se „tou pravou micelárkou“.