Krása & Styl

STOP hašlerkám v kalhotkách

Bára se intimních témat nebojí, přečtěte si její zkušenosti s hygienou intimních partií.

Bára se intimních témat nebojí, přečtěte si její zkušenosti s hygienou intimních partií.


Je to takový malý delikátní problém. Bylo mi tak 20, když jsem se po přečtení velmi důrazného článku v Elle rozhodla, že své intimní partie budu nadále hýčkat jen speciální kosmetikou, pro ně určenou.


Tak jsem si to pořídila, použila ve sprše a asi půl minuty jsem se cítila nekonečně svěží. Pak mě ale mentolová příměs začala neskutečně studit, což přešlo v dost nepříjemný brnění až k pocitu pálení.


Po pár letech jsem tu speciální intimní kosmetiku vyhodila, aniž bych ji kdy použila znovu. Začala jsem si ale od té doby kupovat sprchové gely a krémy pro citlivou pleť, bez parfemace, bez kdečeho, zkrátka, aby to snesly i ty moje mentolem sežehnuté partie. Ehm.


U nejlepší kamarádky ve sprše


Nedávno jsme si kamarádkou udělaly dámskou jízdu. Děti jsme nechaly tatínkům, daly jsme si víno a pěkně jsme to všechno zdrbly, od mužů, přes politiku až po plíny. A další den ráno jsem se u ní sprchovala a všimla jsem si speciální emulze na intimní partie a zaujalo mě, že jsou od Uriage, což je super francouzská značka, který důvěřuju. No ale důvěřuj&prověřuj!


„Eviiii, můžu použít to tvý mejdlo na rozkrok? A nepálí to?“


A moje kamarádka Eva, známe se 15 let, za mnou přišla do tý koupelny, podívala se na mě jak na debila a povídá: „A proč by to prosím tě mělo jako pálit?!“


Pro intimní hygienu raději do lékárny


V tu chvíli mi došlo, že jsem vážně zamrzla v patnácti, a ne každá intimní hygiena poskytuje přímo hašlerkový vítr z hor.


Tak bych vám ráda představila Gyn-8 od Uriage, (kterou z našeho blogu určitě dobře znáte), konkrétně Zklidňující a čistící gel na intimní hygienu (je to ten s fialovým uzávěrem).


Zcela určitě:


- Nemá mentolovou složku

- Nestudí

- Nepálí

- Nijak se nepodobá zubní pastě


A obyvatelku vašich kalhotek rozhodně nijak nepodráždí.


Díky bohu za ty dary!


V minulém příspěvku Bára zmiňovala své zkušenosti s přípravky – mýdly pro oblast intimních partií a zejména se obávala, zda uvedená péče "nebude štípat". Je pravda, že kosmetická a zejména dermokosmetická věda v posledních letech výrazně pokročila, a tak se opravdu není třeba obávat volby specifické péče pro specifickou oblast těla. Naopak, je to více… [...]

V minulém příspěvku Bára zmiňovala své zkušenosti s přípravky – mýdly pro oblast intimních partií a zejména se obávala, zda uvedená péče "nebude štípat". Je pravda, že kosmetická a zejména dermokosmetická věda v posledních letech výrazně pokročila, a tak se opravdu není třeba obávat volby specifické péče pro specifickou oblast těla. Naopak, je to více než vhodné. Každá část tělního povrchu má jinou tloušťku, bakteriální osídlení, hustotu mazových či potních žláz. Vhodně zvolený produkt tak nejen, že kůži nepálí, nesvědí a nedráždí, ale naopak ji umí zklidnit a nenarušit její specifické pH, čímž ji naopak chrání před působením nežádoucích zevních vlivů a bakterií.