Co se chystá

Starý, dobrý, chemický…….!!!

Kdo že je starý, dobrý, chemický? Ano, správně tušíte, že v beautybuzzu nemůže být řeč o ničem méně zásadním, než je chemický peeling. Je to oblíbená a úžasná metoda, jak rychle a elegantně bez chirurgických zásahů osvěžit pleť.


iStock_000015812367_Double


Chemický peeling


Ke škodě je této metodě pouze její „deklasování“ nejrůznějšími metodami pro domácí a kosmetické použití, které se skutečným lékařským peelingem nemá mnoho společného. Kdo by se domníval, že peeling v kožní ordinace je to samé jako, když si během sprchy masáží aplikuje na obličej hrubý avšak voňavý krém s kousky roztodivných zrníček, hluboce by se mýlil.


Chemický peeling  je bezpečná metoda, při které se na pokožku aplikuje chemická látka /nejčastěji se jedná o různé typy ovocných kyselin/ za účelem rozrušení a následného oloupání nejsvrchnějších vrstev kůže. Tyto změny dále navodí regeneraci jednotlivých vrstev kůže a pokožka se stává hladší, jemnější, barevně sjednocenější bez přítomnosti rušivých pórů, komedonů či pigmentací. Výhodou je též redukce nadměrné  tvorby mazu a projevů akné.


Aplikace


Chemický peeling  se nejčastěji provádí na podzim a v zimě, kdy intenzita slunečního záření je minimální, neboť nová jemná pokožka je k UV záření velmi citlivá, snadno by se mohla spálit a podlehnout tvorbě hyperpigmentací. Klientky se na zákrok často připravují  již v domácím režimu aplikací přípravků s  nízkým obsahem ovocných kyselin /nejoblíbenější je kyselina glykolová/. Poté následuje aplikace vzestupné koncentrace peelingového roztoku v ordinaci. Při prvním sezení se na pokožku aplikuje 20%-35% koncentrace chemické látky.


Pozorujeme její reakci na kůži a subjektivní vjemy klientky. Nejčastější je typické mírné pálení, svědění, lechtání až mravenčení, pocit tepla. Po několika málo minutách chemickou reakci zrušíme aplikací neutralizačního roztoku a pleť ošetříme výživným zklidňujícím krémem.


Klientka je poučena, jak o pleť pečovat v domácím režimu, je třeba nechodit do sauny, bazénu, solária, nevystavovat se UV záření. Po 2 týdnech přichází na další aplikaci. Celkem provádíme zpravidla 4 sezení v rozestupu 10 dnů až 2-3 týdnů dle tolerance pokožky.


Maximální koncentrací při aplikaci  je 70% kyselina glykolová, kde již při samotné aplikaci vidíme vznik drobných okrsků  bělavé kůže, která se po zákroku bude  zvolna olupovat. Síla a efekt chemického peelingu nezávisí jen na koncentraci a druhu  kyseliny, ale také na pH použitého roztoku. Dle těchto parametrů se určuje, které peelingy je možné použít v kosmetickém salonu a které koncentrace a pH je možno aplikovat pouze v ordinaci.


Chemický peeling je velmi vhodný při řešení stavů po proběhlé akné, k redukci drobných vrásek, hyperpigmentací, stažení pórů, sjednocení barevného tónu pleti.


Peeling z rukou lékaře je jednoduchou a efektivní metodou estetické dermatologie, vyžaduje však jak zkušeného lékaře, tak ukázněného klienta.


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaAVENE jemný čistící peeling 50mlKosmetika

AVENE jemný čistící peeling 50ml

Mikro – kuličky, které tento gel obsahuje, zajišťují velmi šetrné odstranění odumřelých buněk, které ulpívají na povrchu pleti. Tento mechanický peeling je posílen jemnou keratoregulační přísadou, která pleť pročistí, zbaví veškerých nečistot, rozzáří a projasní.

EUCERIN DermoPurifyer Jemný čistící peeling 100mlKosmetika

EUCERIN DermoPurifyer Jemný čistící peeling 100ml

Mastná a problematická pleť se sklony k akné je typická pro období dospívání, ale v důsledku hormonálních změn, genetických predispozicí, stresových a dalších faktorů se mohou její příznaky projevovat i v dospělosti. Vyznačuje se zvýšenou tvorbou kožního mazu, ucpanými a rozšířenými póry nebo zarudlými pupínky.Názor Anety


Katko, já jsem dosud zkoušela jen zmiňovanou ‚light‘ verzi peelingu v tubičkách. Je metoda chemického peelingu vhodná pro jakoukoliv pleť bez ohledu na stáří? Děkuju, A.


Katko, já jsem dosud zkoušela jen zmiňovanou 'light' verzi peelingu v tubičkách. Je metoda [...]

Katko, já jsem dosud zkoušela jen zmiňovanou 'light' verzi peelingu v tubičkách. Je metoda