Krása & Styl

Přichází Uriage AGE PROTECT

Uriage AGE PROTECT chrání před modrým světlem

Kosmetická novinka URIAGE AGE PROTECT chrání vaši pleť před účinky modrého záření způsobené displaji telefonů, notebooků a televizí.


Všude samé modré světlo, co? Trochu panika? Tak já už jsem konečně vyzkoušela novinku od Uriage proti následkům působení modrého světla a znečištěného životního prostředí. Řada se jmenuje Age Protect a je to první kosmetika na českém trhu, která je zaměřená na škody napáchané nekonečným zíráním do počítače a na mobil nebo LED telku. Přečtěte si víc.


Ochabování není vidět


Děsivý moment na celé kauze „modré světlo způsobuje stárnutí“ je ten, že proces není běžným okem viditelný. Když máte suchou nebo mastnou pleť, když se sežehnete sluníčkem nebo když vám omrzne tvář a pak popraská, je to prostě VIDĚT.


Jenže modré světlo proniká až do nejhlubších vrstev kůže, kde narušuje (zkřehčuje) kolagenová vlákna a ta se potichu a neviditelně ztenčují a ztrácejí pružnost. Změna je vidět až v dlouhodobém horizontu, kdy povolují kontury tváře. V překladu do češtiny to znamená, že se vám celý obličej začne prověšovat jako šarpejovi. No děkuju pěkně.


Uriage: Age Protect


Hlavní složkou, která „může“ za tak kvalitní světlo, je takzvané modré světlo.


Nejdřív upřímně přiznám skepsi. Uriage Age Protect se zaměřuje na ochranu před modrým světlem a zároveň na následky jeho působení a také na dopady znečištěného životního prostředí, smogu a stresu na vaši pleť. Přitom ovšem vypustili klasické dělení na suchá/normální/smíšená/mastná a zapomněli na odstupňování podle věku. Takže to má být pro všechny typy pleti a pro ženy od prahu skutečné dospělosti (kolem 25 let) až po ženy daleko za horizontem anti-ageing produktů (nad 60 let).


Jako vážně? Univerzální?


Možná třeba jako Vichy se svými posledními dvěma novinkami, tedy Slow Age (2017) a Minéral 89 (letos), míří i Urage prostě na jednoduchost v dermokosmetice. Sází na minimum ingrediencí, sází na jednoduchost a sází na prokázaný efekt několika účinných složek místo nekonečného koktejlu stovek látek. Touhle cestou se vydávají, a jak jsem zatím pocítila na vlastní kůži, dělají to dobře!


První dojmy


Vyzkoušela jsem denní lehký fluid, varianta bez SPF faktoru, noční krém a speciální peelingový noční krém.


U posledně jmenovaného jsem byla opravdu zvědavá, jak to funguje a jestli mi to během noci nerozežere kůži. Nestalo se.


Všechny tři produkty mají stejnou decentní parfemaci, příjemnou konzistenci a dobře se nanášejí. (Denní a noční krém díky pumpičkovým uzávěrům, které obecně považuju za nejlepší a nejhygieničtější řešení aplikace.)  • Hydratační jsou dost. Díky bohu! Toho jsem se bála, že nebudou stačit mé smíšené pleti, ale stačí. Tady musím pochválit hlavně noční krém, který bohatě zvláčnil pokožku à la efekt samet.

  • Nezpůsobují akné. Krémy, které umí hydratovat, ale zároveň neucpávají póry, jsou rozhodně krémy, které chcete používat. Takže bez černých teček a pupínků.


… skoro bez pupínků. Můj standard: sem tam něco, co tam není, rozškrábu do obludných rozměrů. Ehm.  • Nepřidají lesk. To se taky hodí. Ne všechny kvalitně hydratující krémy jsou totiž zároveň schopné pleť nenaleštit tak, že hází prasátka. Myslím, že některé produkty z řady Age Protect mají zmatňující efekt přímo v popisu práce.

  • Zklidňující. Tohle je poměrně neurčité, mírně abstraktní označení – „zklidňující“. Ale znamená to třeba schopnost nepodráždit pleť tak, až některé oblasti zarudnou, což je vidět daleko lépe než kdejaký pupínek. Krásná pleť má být barevně sjednocená a krém, který to umí, chcete mít doma.


Skutečný ochranný efekt proti působení modrého světla, znečištění a stresu asi nelze pozorovat po dvou týdnech používání. Pleť je hezky vyhlazená, hydratovaná a vláčná, ale to je hlavně díky hydrataci, jídelníčku a spánku.


Co se týče kondice kolagenových vláken hluboko v pokožce, tak nezbývá než věřit dermatologům a expertům z Uriage, že vědí, co dělají.


A taky jsem si na mobilu a v počítači zapnula filtr modrého světla. Když už nic, udělejte to prosím taky.


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaUriage Age Protect Multi-Action Cream multifunkční krém 40 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action Cream multifunkční krém 40 ml

Multifunkční účinek proti stárnutí. Denní péče o normální a suchou pleť.

599 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action Cream SPF30 multifunkční krém 40 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action Cream SPF30 multifunkční krém 40 ml

Multifunkční účinek proti stárnutí. Denní péče o normální a suchou pleť. Ochrana proti škodlivým účinkům slunečního záření SPF30.

599 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action Fluid multifunkční lehký krém 40 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action Fluid multifunkční lehký krém 40 ml

Lehký krém s multifunkčním účinkem proti stárnutí. Denní péče pro normální a smíšenou pleť.

599 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční intenzivní sérum 30 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční intenzivní sérum 30 ml

Dvojnásobná koncentrace aktivních látek proti známkám stárnutí pleti.

679 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční krém na oční kontury 15 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční krém na oční kontury 15 ml

Okamžitě osvěžující všestranná péče o pleť. Pomáhá zabraňovat tvorbě vrásek a provádět jejich korekci.

559 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční noční detoxikační krém 40 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční noční detoxikační krém 40 ml

Multifunkční účinek proti stárnutí. Patentovaná bariéra proti modrému světlu chrání fibroblasty a keratinocyty před oxidačním stresem.

639 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční noční peelingový krém 50 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční noční peelingový krém 50 ml

Peeling podporující obnovu buněk a zářivou pleť.

639 Kč