Krása & Styl

Opalování pro dospělé

I na zahradě se vám budou hodit triky od surfařů, nevěříte?

I na zahradě se vám budou hodit triky od surfařů, nevěříte?


Válení u vody s pivem a kamarády, válení na zahradě a předstírání učení, to je opalování level to-umí-každej. Při oblékání plavek vám prostě dojde, že se máte namazat. Ale opalování pro starší a pokročilé má zcela jiná specifika.


V čem je rozdíl?


Většina průměrných dospělých Čechů se totiž nejvíc opálí, když se vůbec nejde opalovat. Jak to?


To máte sekání zahrady, dopoledne na dětském hřišti, výlet na zmrzku do sousedního města, odpolední grilovačka, hodinové „jak se máš“ se sousedkou přes plot / se známou na ulici ve městě nebo takové pěkné betonování terasy. To je hned.


Tradiční krizová místa  • „Redneck style“, to je spálení kůže zezadu na krku, typické pro všechny, kdo venku manuálně pracují. A pozor, s drdolem si ho může pořídit každá dáma, i když se promenuje po městě a neobjíždí zahradu se sekačkou.

  • „Žhavý dekolt“, jemňoulinká, tenká kůže. Přesně to místo, které na vás kolem padesátky neomylně práskne váš věk. Tak tuhle kůži sežehnete doruda při každé práci na zahradě i posezení na zahrádkách restaurací. Tutově. Au.

  • „Vyrýsovaná ramena“. Řeč je samozřejmě o geometrickém vypálení ramínek podprsenky nebo tílka. A co teprve když vykukují ramínka dvě, nebo máte asymetrický střih? Mňamka.

  • „Cyklokýta“. Ani nemusíte mít cyklistické kraťasy-elasťáky, ono stačí blbnout s dětmi na dětském hřišti nebo jít na vycházku v normální kraťasech. Kolena a přední stranu stehen prostě při chůzi přirozeně nastavujete slunci.

  • „Nahé sandály“. Vždyť sami víte, o co jde.


 Mějte slitování


Je jen pár opalovacích krémů, které vydrží hodinové intenzivní pocení při sekání zahrady nebo městské obchůzky v 30 °C. Ale už před lety vyvinuli opalovací krém pro surfaře, kteří se celý den pohybují nad vodní hladinou, která funguje jako obří zrcadlo slunečních paprsků a malé kapky vody na kůži potom jako miniaturní lupy.


Tyhle opalovací krémy nerozežere pot ani slaná voda. Jmenují se Daylong a koupíte je v lékárně.


Daylong jde dál!


Skvělá zpráva dne je, že Daylong neusíná na vavřínech a na letošní sezonu přichází s opalovacími krémy speciálně na obličej. V podstatě se jedná o klasickou kombinaci pleťového krému s SPF faktorem, akorát že u Daylongu ten vývoj šel opačným směrem. Do špičkových opalovacích krémů přidali hydratační a pečující složky a upravili jejich složení tak, aby vyhovovalo vyšším nárokům pokožky na obličeji.


Pro všechny, kteří spíš než po přílivových vlnách surfujete po rozpálených chodnících s nákupem v taškách, ve výhni mezi klouzačkami nebo máte místo surfovacího prkna zahradní sekačku, mám radu: Letos vsaďte na Daylong. Vydrží pot, sůl a nejspíš i slzy, kdybyste si třeba omylem posekali růže jako já.


Daylong je stálicí na poli nejen české dermatologie. Je to jeden z prvních fotoprotektivních přípravků, který v dávnověku přišel na náš trh v hnědooranžovém obalu. Pokud by se věrný uživatel takového Daylongu po mnoha letech spánku ocitl dnes v lékárně a požadoval Daylong, nejspíš by nevěřil vlastním očím. Od roku 1993 se změnilo portfolio i… [...]

Daylong je stálicí na poli nejen české dermatologie. Je to jeden z prvních fotoprotektivních přípravků, který v dávnověku přišel na náš trh v hnědooranžovém obalu. Pokud by se věrný uživatel takového Daylongu po mnoha letech spánku ocitl dnes v lékárně a požadoval Daylong, nejspíš by nevěřil vlastním očím.

Od roku 1993 se změnilo portfolio i obal výrobku, zůstala však kvalita. Pro použití na obličej je k dispozici řada ultra Face SPF 30 v krému s obsahem kyseliny hyaluronové a vitaminy A, C a E a volit můžete také Fluid s SPF 50+. Oba jsou vhodné i jako podklad pod make-up. Pro citlivou pokožku je navržena řada Sensitive ve formě gel-gluidu, fluidu i tónovaného BB fluidu. Určitě ji ocení nemocní s extrémně citlivou pokožkou a alergií na sluneční záření či mladí lidé s akné. Nebyl by to Daylong, pokud by neměl skvělý výběr i pro nejmenší. Daylong kids SPF 30 locio a krém nebo SPF 50+ locio jsou výborně odolné proti potu, sladké i slané vodě, bez parfému a přidaných konzervačních látek. Myslím, že na léto teď už jsme připraveni úplně a zcela.