Krása & Styl

Opalovací krémy


Sluneční paprsky dokážou zázraky. Když se nečekaně ukážou uprostřed pochmurného dne, umí v nás vzbudit optimismus a nabít nás svěží energií. Jak ale všichni víme, každá mince má dvě strany, a tak je potřeba si uvědomit, že i sluneční paprsky mohou způsobit pěknou paseku. Pokud se totiž slunečnímu svitu vystavujeme nadměrně, bez pokrývky hlavy a bez ochrany před UV zářením, zpravidla to neskončí dobře.


Vzpomínám si na své dětství a na letní měsíce, kdy mě maminka před každým odchodem z domu mazala opalovacím krémem. Hotové peklo. Mohla jsem se zbláznit a neváhala jsem mamince věnovat tisíc a jednu grimasu. Už tehdy jsem ale někde ve skrytu své malé hlavy tušila, že to, co dělá, má důvod.Dnes je vše jinak. A ačkoliv sebou moje maminka na dovolenou stále tahá obrovskou tašku s krémy nejrůznějších faktorů, v roli vnucovačky přípravků na opalování jsem teď i já. Moc dobře totiž vím, že namazat se krémem s ochranným faktorem je to nejsnazší, co mohu pro svou kůži udělat. Nechci se spálit, naříkat nad bolestí zčervenalé kůže a v nádherném počasí trčet doma. Nechci, aby moje kůže zbytečně stárla. A už vůbec nechci mít co dočinění s rakovinou kůže.


Ve své sbírce mám produkty s rozdílnými stupni ochranného faktoru – vyšší, střední i nižší. Konkrétní přípravek pak vždy vybírám v návaznosti na denní dobu, ostrost slunečního světla i typ prostředí, do kterého vycházím. Celkově ovšem upřednostňuji opalovací krémy před spreji a oleji. Vyhovují mi svou strukturou i tím, že při jejich aplikaci vidím, na která místa jsem je již nanesla.