Krása & Styl

O trendech v líčení s Petrou Lovelyhair!

DSC_4482


Móda i líčení dokážou skvěle vystihnout osobnost i náladu těch, kteří je nosí. Můžete být konzervativní a nebo experimentovat. V obou případech může být výsledek skvělý ale i otřesný. O nejnovějších trendech v líčení a o tom, jakých chyb se v této oblasti Češky dopouštějí, jsem se rozpovídala s populární youtuberkou Petrou Lovelyhair!


Petro, jakých chyb při líčení se podle tebe nejčastěji ženy dopouštějí?


Já si myslím, že největší chybou českých žen při líčení je strach. Tolik žen a dívek mi například píše, že se jim líbí výrazné rty, ale nemají odvahu je nosit. Je to hrozná škoda, vždyť makeup je právě od toho, aby nám dělal radost a abychom s ním experimentovali. Nakonec, není nic jednoduššího, než ho odlíčit, pokud se to nepovede. Další častou chybou je podle mého názoru ostře modře nebo černě orámované oko kolem dokola, to nesluší skoro nikomu, oko to zmenšuje a makeup působí tvrdě a nepřirozeně. Pak nemám ráda až příliš velké nánosy řasenky a do tenké čárky vytrhané obočí. To jsou podle mého názoru nejčastější nešvary.


Je v líčení nějaký trend, který vyloženě nesnášíš?


Já se přiznám, že nejsem člověk, který by se trendy moc řídil, ale samozřejmě je sleduji. Nelíbí se mi tzv. drag queen makeup. Přehnaně výrazný, extrémně barevné a výrazné oči a velké konturování či tzv. „face baking“.


P1150364


Na co naopak nedáš dopustit?


V poslední době jsem si oblíbila strobing, což je poměrně výrazné rozjasňování partií v obličeji. Vypadá to svěže a mladistvě, ale opět, chce to lehkou ruku, dá se to jednoduše přehnat. Také nedám dopustit na výrazné rtěnky, podle mě jsou neskutečně chic.


Vyhraješ si s líčením i v osobním životě nebo to necháváš pouze na ten pracovní?


Rozhodně si s makeupem vyhraji i v soukromí, ačkoliv na běžné nošení nosím líčení tlumenější, ráda looky střídám, nosím různé odstíny očích stínů, rtěnek, tvářenek, vždycky makeup ladím k oblečení nebo třeba manikúře, či doplňku outfitu. Neskutečně mě to baví být každý den trochu jiná.


Jaký make-up má na tobě nejradši tvůj manžel?


Manžel má rád právě tu změnu a to, že má každý den doma trochu jinou ženu. Dříve preferoval výrazné oči, ale v poslední době mi vždy chválí líčení, pokud mám na očích jen nude stíny a na rtech výraznou matnou rtěnku. Co nemá rád, jsou tvářenky, ale nevím proč ☺.


Petře moc děkuji za rozhovor! Pokud byste si přáli na Beautybuzzu rozhovory se zajímavými osobnostmi z oboru líčení, kosmetiky a péče o krásu častěji, napište mi do komentářů pod tímto článkem. A nebojte se přidat i tip :) Krásný den! A.