Jak na to

Nepřítel jménem Akné

Jak na akne copy


Německá modelka Toni Garrn jednou pronesla: „Všechno, co dáváte, se vám vrátí.“ A tohle pravidlo lze aplikovat i na péči o pleť. Pokud totiž nepolevíte v každodenních rituálech a dodáte své pleti dostatek všeho, co potřebuje, rozhodně vám to vrátí! Mně se osvědčilo několik kroků, prostřednictvím kterých se mi úspěšně daří bojovat s odvěkým nepřítelem lidstva – akné.


1. Vyčistit


Každé ráno začínám svůj zkrášlovací rituál čištěním pleti. Z Austrálie jsem si pro tyto potřeby přivezla skvělý Cream Cleanser od Kora Organics. V České republice můžete vyzkoušet třeba produkty Vichy nebo Eucerin, se kterými mám dobrou zkušenost. Zmíněné přípravky pleť vyčistí, zmatní a připraví na nanášení dalších vrstev.


2. Hydratovat


Po řádném vyčištění pleti na obličej nanáším hydratační krém. Jednou za 10 dní si také dopřeji výživnou pleťovou masku. Pokud patříte mezi jedince, kteří mají výraznější problémy s akné, dejte si pozor na hutné krémy, které by mohly póry ucpat, a raději zvolte speciální přípravky pro mastnou nebo problematickou pleť.


3. Zamaskovat


V případě, že se vám na obličeji objeví nějaký ten pupínek, doporučuji sáhnout po korektoru. Ten používám od rané puberty a nutno říci, že se jedná snad o jediný kousek, který se v mé kosmetické tašce drží celá léta. Po nanesení korektoru můžete postupovat dál tak, jak jste zvyklí. Někdo s CC krémem, někdo (třeba jako já) s makeupem.


4. Odlíčit


Pokud existuje jeden jediný bod, který byste rozhodně neměli opomenout, je to odlíčení. To vám potvrdí jakýkoliv lékař, kosmetička a dokonce i vlastní babička. Kromě make-upu se na pleti během dne usadí spousta nečistot a ulehat s nimi ke spánku, je čirá hloupost. Na základě vlastní zkušenosti doporučuji kromě klasického odličovacího mléka pořídit i čistící ubrousky. Ty si nechte na nočním stolku pro případy, že nemáte energii na další návštěvu koupelny a klasické odlíčení.


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaVICHY NORMADERM NIGHT DETOX Noční krém pro problematickou pleť 40mlKosmetika

VICHY NORMADERM NIGHT DETOX Noční krém pro problematickou pleť 40ml

První noční detoxikační a rozjasňující péče od vichy pro problematickou pleť. Omezuje produkci mazu v průběhu noci. Během noci se pleť více mastí a hromadí se v ní toxiny, které způsobují nedokonalosti a špatnou kvalitu pleti. Mastná pleť produkuje nejvíce mazu právě v průběhu noci, a proto se ráno probouzíme s pocitem ,,špinavé\\\\\\\\\\\\\\\" pleti.

VICHY Normaderm TRI-ACTIV Cleanser čištění pleti 125mlKosmetika

VICHY Normaderm TRI-ACTIV Cleanser čištění pleti 125ml

Přípravek pro čištění pleti s nedokonalostmi 3v1: čištění, peeling, maska...