Krása & Styl

Není voda jako voda

Že bez vody není života, nikoho nepřekvapí, ale může být tak skvělé něco, co je již 2000 let staré? Tolik let už v oblasti Belledonne vyvěrá termální minerální voda Uriage se zcela unikátními vlastnostmi. Díky svému složení s 11 000 miligramy minerálních látek na litr obsahuje mnohonásobně více minerálních látek a stopových prvků než její minerální „kolegyně“.


hlavni_banner2


Historie lázeňství je ve Francii velmi dlouhá a proslulá a použití minerální vody, zejména v dermatologii, rozsáhlé. Mohli bychom zde publikovat dlouhé články o jejím využití při léčbě atopického ekzému, periorální dermatitidy, růžovky, akné, lupénky či dětských kožních onemocnění. Mnozí by nás mohli podezřívat, že není možné, aby její použití bylo tak všestranné, ale opravdu je. Vyzkoušejte ji na jakoukoliv obličejovou vyrážku a pokožka se vždy zklidní. Složení minerální vody Uriage s vyváženým a bohatým obsahem minerálních prvků jí zajišťuje zklidňující, protisvědivé a antialergické vlastnosti.


Je samozřejmé, že termální voda s tímto „profilem“ brzy našla uplatnění v kosmetických přípravcích a stala se tak součástí základů mnoha krémů, mlék a mastí s využitím nejen při léčbě kožních onemocnění, ale i v kosmetice. Dnes tedy můžeme vodu Uriage nalézt v krémech proti vráskám, v hydratačních fluidech i přípravcích pečujících o oční okolí.


Osobně se přimlouvám za její čistou variantu v malém či velkém balení pro ranní osvěžení pleti před líčením, pro zklidnění pokožky po náročném večírku či delším pobytu na sluníčku i pro zafixování make-upu. Zde všude její využití oceníte a Vaše pleť bude svěží, hydratovaná a zdravá. Jedinou nevýhodu spatřuji pouze v tom, že lázně Uriage jsou přece jen poněkud daleko, a tak bohužel nemůžeme využívat oněch blahodárných celotělových koupelí, jako to činila např. Coco Chanel a jiní slavní hosté stejnojmenného lázeňského městečka.


Útěchou nám tak může být alespoň kabelkové balení „termálky“ pro každodenní použití.


Paní dermatoložka velebí blahodárné účinky aplikace minerálky direkt na obličej. Já s ní rozhodně souhlasím. Kdo pro to ale neměl příliš pochopení, byla moje babi. První minerálku, tuším od Avène, jsem někdy v patnácti dostala jako dárek k časopisu. Byly prázdniny, červenec, horko, a se ségrou jsme byly u babičky. V rámci flákání jsme se denně zmohly akorát dojet… [...]

Paní dermatoložka velebí blahodárné účinky aplikace minerálky direkt na obličej. Já s ní rozhodně souhlasím. Kdo pro to ale neměl příliš pochopení, byla moje babi.

První minerálku, tuším od Avène, jsem někdy v patnácti dostala jako dárek k časopisu. Byly prázdniny, červenec, horko, a se ségrou jsme byly u babičky. V rámci flákání jsme se denně zmohly akorát dojet na kole k rybníku do Radošova (už ten název, esence radosti!) a zase zpátky. A o víkendech po zábavách. Kdo neví, co je zábava, tak to je velká párty v místní sokolovně, kde hraje živá kapela a panák rumu stojí 15 Kč. Za kilo se vyndáte jak chleba z tašky.

No a já jsem měla tu minerálku na ksicht a po opalování a po kocovině jsem halila pleť do mocného oparu a cítila jsem se hrozně hóch a jak o ten obličej teda precizně pečuju. Ehm.

Babička zřela mé bláhové konání a povídá: „Bože, žabo, tak se radši umej, ne?“ Opáčila jsem, že to je speciální vodička z Francie a že je bohatá na minerály a v podstatě se jedná o zázrak posvěcený minimálně panenkou Marií.

Babi se nenechala vyvést z míry: „No, neboj, tady je voda dobrá. A minerály žádný. Nechali jsme to testovat a není tady ani radon.“

Babička tady už pět let není, ale já si na ni vždycky vzpomenu, protože si každý léto takovou vodičku pořizuju, nosím ji v kabelce a šplíchám to po sobě. Vyzkoušela jsem už různé značky, letos rozhodně padne volba na Uriage. Výčet minerálů totiž vypadá, že tam úřadovala ještě vyšší šarže než panenka Maria.