Krása & Styl

Nebuď zebra!

BB_posty_02_Letni-tipy_1200x628-2Zebry, zlé mouchy, přepůlené končetiny a další neduhy v ČR nechceme. Nevíte, o čem je řeč? Jde o opalovací epic-fails. Jsou vtipné, dokud je nemáte na svém těle. Takže přináším 5 nejhorších opalovacích záseků a vy se jim zkuste vyhnout.


Syndrom zlé muchy


Tento syndrom postihuje osoby, které se opalují ve slunečních brýlích. Kolem očí po opalování září bílá kůže a na lícních kostech se rýsuje ostrá hranice – někdy oblá, jindy hranatá, podle tvaru brýlí. Tenhle nešvar navíc útočí i v zimních měsících, kdy vyrazíte na lyže a vrátíte se s permanentními lyžařskými brýlemi vypálenými na obličeji.


Jak proti tomu bojovat  • Mažte se. Kvalitní opalovací krém zamezí ostrému „vypálení“ hranic do pokožky.

  • Na opalování brýle sundejte. Je to trochu primitivní rada, uznávám, ale funguje. Jemnou kůži kolem očí ale raději přimázněte, protože je náchylná k tvorbě vrásek, kterým opalování bohužel dost vyhovuje.


Čistá zlomenina barvy kůže


Toto postižení se také někdy nazývá Cyklistova pohroma. Cyklistické dresy totiž vyrábějí s takovými gumičkami, které těsně obepnou paže a stehna, aby se dres ani nehnul. Po celodenním výletě na kole se tak může velmi lehce stát, že budete mít úplně načisto přefiknuté ruce a nohy. Zas je ale milé, že se vás každý bude ptát, kde jste byli na vyjížďce a jak se vám tam líbilo.

19647965_10213143698977425_657204587_oJak proti tomu bojovat  • Mažte se. Na odkrytou stranu stehen se nebojte použít vyšší faktor než na zbytek těla. Tato partie opravdu dostane největší nálož paprsků, tak to zkuste utlumit nějakou padesátkou.

  • Popotahujte dres. My jsme o víkendu vyrazili na cyklovýlet na Litomyšlsko. Já jsem popotahovala a můj muž nepopotahoval. Výsledek vidíte zde.


Zebří nemoc


Někdy se můžete rovněž setkat s termínem Opálení na tygra. Dojde k tomu než-bys-řekl-švec, stačí si v sedě číst, hrát kanastu nebo hledět zasněně do dáli (případně zírat do blba). Když sedíte, na bříšku se to začne štosovat a kůže v záhybech se neopálí. Prostě na tygra. A nebudete chtít, aby se vás někdo ptal, jak tohle vzniklo. Ehm.


Jak proti tomu bojovat  • Neseďte při opalování, nebo seďte ve stínu. Prostě si na to dávejte majzla. Opalovací krém samozřejmě pomůže, ale jen k tomu, že budete hnědo-bílá zebra, místo červeno-bílé zebry.

  • Vezměte si triko. Nic ve zlým, ale stejně tak na vás bude lepší pohled.


Flekavka skvrnitá se sklonem k geometrii


Nepříjemná opalovací komplikace s neblahou prognózou prevence. Co sandál, to jiný vzor, který je připraven se vypálit do vašich nártů a zůstat tam až do konce léta.

19619410_10213143698857422_863439444_o


Jak proti tomu bojovat  • Mějte více sandálů a pantoflí. Noste do toho i baleríny a doufejte, že jejich vzájemné designové řešení nártové oblasti nějak pokryje plochu vašeho nártu a na každé místečko se dostane.

  • Mažte vyšším faktorem. Klidně padesátkou. Čím jemnější zabarvení kůže bude mít, tím méně bude do světa křičet tvar vašeho obutí.


Šperková infekce


Hodinky na zápěstí, náramek, nebo řetízek s přívěskem. Jistě, máte je rádi, proto je nosíte. Ale nechat si je sluncem vytetovat na kůži, to už bych klasifikovala jako opalovací nemoc.


Jak proti tomu bojovat  • Sundejte je. Jednak se vám nevypálí do kůže a navíc se nezničí. Kombinace potu a opalovacího krému má na šperky, hlavně ty bižuterní dost, většinou dost fatální dopad. A kočičí zlato vám zčerná dřív, než řeknete BeautyBuzz.