Krása & Styl

Nanotechnologie ve službách dermo: Made in Czech Republic

Nanotechnologie v opalovacím krému? Ano, a dokonce z Česka!

Nanotechnologie v opalovacím krému? Ano, a dokonce z Česka!


Equilibria je značka opalovacích krémů z České republiky a do světa dermokosmetiky vtrhla s vlastními slunečními filtry vyráběnými nanotechnologií. Tak to jen na úvod. Slušný, co?


Co Equilibria umí?


K Equilibrii jsem se dostala skrz jejich After Sun, tedy krém po opalování. Hledala jsem tehdy v lékárně něco, co bude hodně hydratační, samozřejmě (!) s panthenolem a vitaminem E a pokud možno vhodné i pro děti. A ideálně, aby to nestálo litr, že jo.


Paní lékárnice mi představila Equilibrii a musím říct, že už jen její složení mě ohromilo.  • Extrakt z mořské řasy s tajemným názvem Laminaria ochroleuca. Sluneční paprsky totiž urychlují stárnutí kůže (to je stará známá věc), ale tyhle zelený věci z moře dovedou tenhle zákeřný proces zpomalit.

    NAVÍC: Právě tohle umí napomoct přirozené obnově lipidů v pokožce, což je něco jako její vlastní ochranný film.

  • Provitamin B5, jinak též známý jako panthenol, prokazatelně urychluje regeneraci kůže.

  • Vitamin E zachytává volné radikály a tlumí tak negativní vliv znečištěného prostředí.

  • Bambucké máslo je proslulé svými zvláčňujícími účinky.

  • Glycerin funguje jako osvědčená hydratační přísada kosmetických přípravků už více než 120 let.


A teď ten hi-tech


V Česku se s nanotechnologiemi pracuje fakt hodně. A „nano“ tak může být fakt hodně věcí: od lůžkovin a povlečení přes baterie a nanotextilie, ze kterých lze ušít tričko, ponožky i plyšáka, až po speciální nátěr, který čistí vzduch (jo, fakt!), nebo třeba čisticí filtry do čističek vzduchu či vody. Nano dokonce mohou být speciální značky proti padělání bankovek a dokladů. A další hromada věcí, kterým vůbec nerozumím, takže o polymerech vám raději už nic vykládat nebudu.


Nanotechnologické postupy značka Equilibria používá při výrobě slunečních filtrů. A je mi fakt sympatické, že i relativně malá česká firma se toho nebojí a propojuje nejnovější vědecké poznatky s reálným (navíc dermokosmetickým) produktem, který můžete sehnat v lékárně.


A nejlepší na tom je, že za to nechtějí majlant.


Jen v Maxovi


Značku Equilibria seženete pouze v síti lékáren Dr.Max, což je ovšem nejhustší lékárenská síť v Česku a navíc má e-shop, takže se netřeba obávat, že se k produktům nedostanete.


V kamenných lékárnách i e-shopu často bývají akce a slevy, takže si to pohlídejte. Skvěle poslouží třeba mobilní appka Můj Dr.Max (zdarma ke stažení v GooglePlay nebo App Store).


Už jsem to naznačila výše, ale raději znovu a na rovinu: Cenově Equilibria vychází fakt dobře. Ono totiž latinsky equilibrium znamená něco jako rovnovážný bod. Prostě dokonale vyladěné.


Díky za to! #hezkyčesky


Srdce každého dermatologa potěší, když vidí, kterak pacienti, klienti, kamarádi a známí zodpovědně používají v létě fotoprotekci. Jsem ráda, že Bára se už dávno vydala touhle cestou a neodradil ji ani jazykolamový název řasy v testovaném produktu: Laminaria ochroleuca – velice zajímavá řasa. Extrakt z ní dokáže efektivně bránit buňky před nežádoucími vlivy slunečního záření.… [...]

Srdce každého dermatologa potěší, když vidí, kterak pacienti, klienti, kamarádi a známí zodpovědně používají v létě fotoprotekci. Jsem ráda, že Bára se už dávno vydala touhle cestou a neodradil ji ani jazykolamový název řasy v testovaném produktu:

Laminaria ochroleuca – velice zajímavá řasa. Extrakt z ní dokáže efektivně bránit buňky před nežádoucími vlivy slunečního záření. Redukuje kožní záněty, a dokonce bojuje proti stárnutí kůže.

Předností výrobků řady Equilibria je, že neobsahují parfemace ani parabeny. Můžete si vybrat z řady určené pro velmi vysokou ochranu SPF 50+, vysokou ochranu SPF 30+ a střední ochranu SPF 25+ a 15+.

Připomínám, že SPF (ochranný faktor) udává, o jaký násobek času lze po aplikaci přípravku prodloužit pobyt na slunci bez zarudnutí kůže.

Všechny přípravky jsou dobře roztíratelné, s velmi komfortní texturou. Jsou extrémně voděodolné (což je významné zejména při vodních sportech) a samozřejmě k dispozici i ve variantě Baby pro nejmenší. Nezapomínejme však, že nejlepší fotoprotekcí pro dítě do 6 měsíců věku je stín a důsledné nevystavování se přímému slunci.