Jak na to

Můj mindrák & blbé triky

Můj mindrák & blbé triky

Všechny špatné (a horší) tipy & triky na zvětšení rtů přímo ze života.


Nemám! Nemám! Plné, smyslné, vášnivé, vláčné, hebké, k zulíbání, které se umí roztáhnout do širokého úsměvu a pořád jsou nějaký rty vidět. Nic, nikde nic. Bohužel.


Mám prostě takovou srnčí pusinku, hamburger si musím rozložit, abych ho mohla ukousnout a rty mám naprosto nijaké. Za život už jsem ale vyzkoušela fakt všechny špatné (a horší) tipy & triky na zvětšení rtů. Jsou praštěné, všechny.


Hloupé, hloupější a nejhloupější nápady


Vyčteno z holčičích časopisů, internetu, odposlechnuto z „lidové moudrosti“. • Masáž zubním kartáčkem

  V podstatě to funguje, rty totiž podrážděním opuchnou, dokonce svůdně zarudnou, takže efekt to má. Plus to pálí jako čert, pak se sloupe svrchní kůžička, a když máte štěstí, chytíte i opar nebo se vám rozdělá koutek. To nechceš.

 • Solná lázeň

  Díky většímu množství soli se rty naleptají a opuchnou. Dokonce funguje i snědení většího množství solených chipsů. Jako základ do žaludku na večírek to nestačí, smyslné rty sůl zařídí jen tak na půl hodiny. Pak se svrchní vrstva kůže rozpadne, začne se rolovat a zůstanou z ní jen cáry. Au.

 • Med přes noc

  Velmi oblíbená rada. Četla jsem ji několikrát, vyzkoušela pouze jednou. Nejen, že rty se v medu rozmočily podobně jako v soli, ale od medu bylo úplně všechno. Moje vlasy, můj polštář, moje peřina, a dokonce i můj muž, který se přilepil k mému polštáři. Mlask!

 • Kousání

  Jo, fakt. Prostě si intenzivně mnete rty o sebe. Tlak způsobí otok, rty zčervenají cirkulující krví a opravdu na několik minut vypadají plnější a probarvenější. Tohle je fajn, když se jdete třeba fotit na pasovku (nebo na facebook), ale nepřežeňte to, nebo se do nich fakt kousnete, což bolí hodně a blbě se to hojí. #CucflekStyle


A pak je tu šedá zóna rad, které úplně hloupé nejsou. • Bepanthen

  Ve chvíli, kdy se stanete matkou, je váš beauty arzenál rázem bohatší o všechny „mimibazar“ vychytávky. Zrovna tahle je ovšem vcelku inteligentní. Krémy na bázi panthenolu a kalcia sice rty nepromastí, ale krásně je vyživí. Můžete lehkou vrstvou máznout i přes noc.

 • Kokosový olej

  100% přírodní produkt, který klidně můžete i jíst. Můj oblíbenec to sice není, ale spousta lidí si ho chválí. Za zkoušku nic nedáte, když tak na něm příště uděláte řízky. :-D

 • Jogurt na spálené rty

  Tuhle radu mi dala pokojská v Turecku asi před patnácti lety. Příšerně jsem se spálila a měla jsem rty jako Jamajčanka. Paní, která uklízela pokoje, mi donesla tučný bílý turecký jogurt a rukama mi vysvětlila, kam s ním. Děkuju vám, milá paní, neskutečně jste mi pomohla.

 • Olivový olej s cukrem

  V poměru tak 3 : 1, takže jednu lžíci a půlku čajové lžičky cukru. Hebké a pevné rty, pěkný výsledek, ale hrozných příprav a pak ten zbytek stejně vyhodíte, protože co s tím. Nechte to tam jen tak 20 minut, ať cukr nenaleptá svrchní vrstvu rtů.


MŮJ TIP úplně nakonec • Dodržujte pitný režim

 • Na noc se normálně namažte kvalitním balzámem na rty (mám vyzkoušené: Uriage, Bioderma)

 • Přes den mějte tyčinku u sebe a jak ucítíte suché rty, mázněte se.

 • Jezte normálně a snažte se o pestrý jídelníček s dostatkem ovoce a zeleniny (vitaminů).


A naučte se žít se svými nedostatky. Ono vám stejně moc nic jiného nezbude.


Přiměřeně velké, plné a hydratované rty jsou doménou každého ženského obličeje a dokážou vyčarovat nejen kouzelný šarm ženské tváře, ale i způsobit špatnou náladu, pokud jejich nositelka není s tvarem a velikostí rtů spokojená. Aby byly rty plné, hydratované a zdravé je třeba o ně pravidelně pečovat. Naštěstí se dnes již nabízí mnoho přípravků určených pro tuto… [...]

Přiměřeně velké, plné a hydratované rty jsou doménou každého ženského obličeje a dokážou vyčarovat nejen kouzelný šarm ženské tváře, ale i způsobit špatnou náladu, pokud jejich nositelka není s tvarem a velikostí rtů spokojená.

Aby byly rty plné, hydratované a zdravé je třeba o ně pravidelně pečovat. Naštěstí se dnes již nabízí mnoho přípravků určených pro tuto citlivou lokalitu s velmi jemnou a citlivou nejsvrchnější vrstvou. Vhodné jsou balzámy, krémy a tyčinky s obsahem vitaminů, aloe vera, antioxidanty a kyselinou hyaluronovou. Přípravky pro denní použití obsahují UV filtry, které brání stárnutí rtů vlivem slunečního záření a brání vzniku tzv. solárních oparů.

O škodlivosti kouření bylo napsáno již mnohé. Fakt, že kouření nepěkně tvaruje ústní okolí a urychluje stárnutí rtů se snad už ani není třeba zmiňovat. Pigmentace v okolí rtů mohou být důsledkem hormonálních změn, užívání antikoncepce, nevhodné depilace i souviset s některými celkovými vnitřními chorobami a jejich příčinu a možnosti odstranění určí kožní lékař. Ke korekci se většinou používá laser v kombinaci s chemickým peelingem a krémy s kyselinou azelaovou.

Nepěkné chloupky v okolí rtů definitivně vyřeší laser.

A co dělat, pokud se vám přes veškerá doporučení tvar či velikost rtů nezdají uspokojivé?

Řešení nikdy nebylo snadnější. Současná nabídka výplňových materiálů dovoluje prakticky všem zvětšení a korekci rtů téměř k plné spokojenosti. Zákrok je minimálně bolestivý, efektivní a vydrží 6–10 měsíců. O tom, že je stále populárnější, vypovídá nespočet žadatelek a (žasněte!) žadatelů o provedení tohoto rychlého a působivého ošetření.